Резултати от 1 до 5 от общо 5

Питане относно изгорели пискели на нов телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #1

    Питане относно изгорели пискели на нов телевизор

    И така след сумата му и драми с телевизорите на Филипс и Елджи реших да взема Сони.То реално кой знае какъв друг избор не остана.Моделът е Sony KDL49WE755BAEP.И реших поне, ако що годе ми допадне той да бъде, че вече ми писна да чакам да ми го доставят да разопаковам, да инсталирвам пък после да ги връщам.Това ми е вече 4-телевиозр.На пръв прочит добре си работи.Обаче след няколко часа работа забелязах два изгоре ли пискела почти един до друг.И реших да искам смяна с друг.Обаче събуждам се на другия ден и тамън първо мислех да пия кафе и да гледам първо новините на него преди да го опаковам за връщане и ,,О чудо,, пикселите работят.Та дилемата е следната.Повод ли е това за притеснения, че това е дефектна бройка и да поискам замяна,имам още 13 дена на разположение за да се възползвам от тази възмоност или щом са се управили пискилите няма смисъл.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #2

    Отговор: Питане относно изгорели пискели на нов телевизор

    А сигурен ли си ,че не е било прах или нещо подобно ? Опита ми показва ,че пикселите не се лекуват току така :D

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #3

    Отговор: Питане относно изгорели пискели на нов телевизор

    Не не е било прах.Бяха черни точки с нещо като малка зелена черта между тях.Прокрах си пръста от горе няколко пъти не изчезнаха.И на бял фон доста ясно се виждаха.Това което аз съм чел, че понякога се управят от леко разтръскване на телевизора.Или като им се подаде повече напрежение.А как седят нещата с гаранцията, ако задържа този телевизор и се случи гаранционно за един или два изгорели пиксела ще поемат ли гаранцията от Сони.Чух за OLED телевизорите, че гаранцията ги поемала, ако имаш няколко един до друг само изгорели.Иначе си го гледаш така.За това се притеснявам какво аджиба ме чака, след тия още 13 дена, в които има право на замяна, ако се случи пак.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Питане относно изгорели пискели на нов телевизор

    Това са били заседнали пиксели. На стария ми монитор имаше един такъв, светеше синьо и след 7 години се оправи сам при случайно почукване на дисплея.Ако са се оправили няма нужда да сменяш.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #5

    Отговор: Питане относно изгорели пискели на нов телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    На стария ми монитор имаше един такъв, светеше синьо и след 7 години се оправи сам при случайно почукване на дисплея.

    Леле след 7 години... Това за почукването го знам.Интересно беше, че го чукнах два пъти леко и нямаше промяна.Но живея в земетръсна зона в Нидерландия и понякога през ноща има леки земетресения,та може и снощи да е имало и от това да са се управили,аз друго обяснение нямам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Питане относно Flash Streamer
    От loszetas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 20
    Последно: 18-03-18, 12:32
  2. Питане относно FTXM35M
    От loszetas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 30-09-17, 17:12
  3. Питане относно профилактика.
    От loszetas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 02-06-17, 10:17
  4. Питане относно керамична печка
    От kraimirr във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 13-06-12, 22:27
  5. Питане относно Doom 3
    От artos във форум ИГРИ
    Отговори: 22
    Последно: 27-11-04, 19:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе