Резултати от 1 до 5 от общо 5
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By dzver
  • 1 Post By audibs

Sony Bravia KD-60XF8305 - 60" 4K - мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    2
    #1

    Sony Bravia KD-60XF8305 - 60" 4K - мнение

    Здравейте и честита нова 2019-та година!

    От доста време търся 4K телевизор (55"-60") и попаднах на намаление, с което мога да се сдобия със Sony Bravia KD-60XF8305 за 1800 лв.

    Телевизорът ще се ползва предимно за гледане на спортни събтия и филми, както и за gaming (PS4), но игрите не са приоритет в случая.

    За съжаление не намерих много ревюта конкретно на този модел и се чудя дали си заслужава. Бюджетът ми е в диапазона 1700-1900лв.

    Ще се радвам да споделите мнения

    Поздрави!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #2

    Отговор: Sony Bravia KD-60XF8305 - 60" 4K - мнение

    От къде ще го купуваш на тази цена? Казват, че е добър освен ако не искаш да гледаш HDR.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    2
    #3

    Отговор: Sony Bravia KD-60XF8305 - 60" 4K - мнение

    Здравейте,

    Ще го взема евентуално от Ozone.bg, имам допълнително намаление като редовен клиент.

  5. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #4

    Отговор: Sony Bravia KD-60XF8305 - 60" 4K - мнение

    Ревюта има, не е като да няма - Sony 60XF8305 – test – TV TEST
    Sony X830F Review (XBR60X830F, XBR70X830F) | 4K UHD TV Review
    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x830f

    Иначе аз имам 70 инчовия вариант и поне още двама трима колеги от форума го имат. Гледам основно 1080p филми и сериали, спорт основно тенис и булсатком с приложението им. Като го сравнявам със стария ми 55w808c, определено е по-добър във всичко и си заслужава покупката. Основно го зяпам вечер и общо взето фронтално. Ако ще се гледа основно през деня и под ъгъл виж и 85 - та серия с ips панел. Определено в бързите сцени е по-добър от стария ми а и ъгълът е с една идея по-добре. Иначе е с андроид 7 пак е с малко памет, единствено процесора е с 4 ядра и може да става доста по-ярък, но като цяло е по-бърз по менютата и отварянето на приложенията.
    Ако ще се гледа много футбол и т.н. където има много хоризонтално движение на камерата, трябва да се тества за дсе по-обстойно в периода, в който може да се върне.
    За игри нищо не мога да кажа - виж по ревютата.
    Все пак всякакви сравнения с 9-та серия са некоректни, това са различни класове тв. Няма локално затъмняване и черното на тъмно си сивее, което си е нормално.
    Този пост е редактиран от dzver; 11-01-19 в 09:57.
    Dedo одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    85
    #5

    Отговор: Sony Bravia KD-60XF8305 - 60" 4K - мнение

    Аз имам точно този модел
    Sony Bravia KD-60XF8305
    и също го закупих от Ozone. Като цяло съм доволен от покупката и най- вече от размера. Наистина при по -голям ъгъл на гледане цветовете избледняват и като цяло картината, но това е нормално за VA панел. Ако се гледа само от дивана срещу тв-то няма проблеми. Ползвам го с А1 IPTV и се гледа доста добре ,особено филмите по HD каналите както и мачовете. Преди това имах плазма на Panasonic 50ST60 и Sony-то не може да достигне нейното черно и детайлите в тъмните сцени, но това е нормално иначе има хубаво черно като за Лед тв, по добре от тези с IPS панелите. Ползвам го почти от месец и не съм имал проблеми с него нито да ми забива или др. Ако решиш да купуваш тествай го обстойно първите дни за равномерна подсветка, пиксели и въобще всичкокакто е описано по темите, защото имаш мисля 14 дневен срок в който може да го върнеш и да си вземеш парите. Моята бройка има хубава равномерна подсветка и не забелязах някакви дефекти. Когато го достави куриера го отвори пред него и огледай трябва да си е с лепенките и найлоните и дали не е чукнат някъде при превоза. Не вярвам обаче да изпратят някоя мостра, просто защото никъде не намирам да се види на живо модела.
    Dedo одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Sony Bravia KDL-32WD757 или Sony Bravia KDL-32WD759
    От asmil във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-18, 22:23
  2. Sony Bravia 55XE7077 мнение?
    От DaBroda във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 16-10-17, 19:54
  3. Sony Bravia KDL-40EX500
    От jorkata81 във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 10-06-12, 12:15
  4. LCD LED Sony Bravia
    От vania91991 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-11, 15:50
  5. Sony Bravia
    От Anteri във форум Sony телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 01-09-10, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе