Резултати от 1 до 5 от общо 5

Sony Bravia KDL-40EX500

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    7
    #1

    Sony Bravia KDL-40EX500

    Здравейте колеги,
    Моля за съвет и мнение от Ваша страна!
    Доста изчетох във форума, но така и немога да се реша за кой размер ТВ ще ми е най подходящ. Да минем конкретно към темата.
    Решил съм да си купувам LCD, като съм се спрял на модела Sony Bravia KDL-40EX500, KDL-37EX500 или KDL-32EX500. Бюджета предвиден за покупката е до 1400 лв. Разстоянието от което ще се гледа LCD-то e 2,40 до 2,80 м. Аз искам да си взема 40- инчовия модел, но се притеснявам да не е прекалено близко, дали няма да се вижда размазано, дали няма да се виждат пикселите и т.н.
    От прочетеното във форумите казват доста противоречиви мнения за този модел и за разстоянието на гледане.
    Та въпроса ми към Вас е:
    -добър избор ли съм направил?
    -добра ли е картината, при положение, че съм с цифрова тв. „Булсатком” и най важното РАЗСТОЯНИЕТО ОТ 2,40-2,80 м. за 40-ИНЧОВ ТВ НЕ Е ЛИ ТВЪРДЕ МАЛКО?

    Благодаря Ви предварително!!

  2.  
     
  3. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #2

    Re:Sony Bravia KDL-40EX500

    Спокойно си вземи 40" и изобщо не мисли за по-малък . Колкото до избора това е добър модел от 2010г. в момента всички марки обновяват моделите.Ако все пак не ти се чака вземи този :
    http://www.technomarket.bg/products/...kdl-40ex508aep
    има в плюс сателитен тунер и е с 50лв. по-евтин при еднакви параметри.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    7
    #3

    Re:Sony Bravia KDL-40EX500

    Благодаря за мнението, колега!
    Вчера бях в ТЕХНОПОЛИС и разгледах модела отблизо. Вече и аз съм на мнението, че няма да има проблем за разстоянието, от което ще го гледам.
    Що се отнася до „sony-kdl-40ex508aep” не знаех, че е по-евтин. Сигурно от скоро е намален защото беше с петдесетина лева по-скъп и сметнах, че няма смисъл за един тунер да дам 50 лв. Още утре отивам на оглед и ако ми хареса го взимам!!
    Колега какво трябва да гледам при покупката на ЛСД, защото четох из форумите за някакви програми за пикселите, за проверка на работните часове и т.н….всичко това ми се вижда доста сложно а и едва ли някой би ми дал да вкарвам програми и да влизам в сервизното меню.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1
    #4

    Re:Sony Bravia KDL-40EX500

    Здравейте,
    може ли някой да посочи има ли дистанционното на Sony KDL 40EX500 AEP бутон за функцията да връща предишния гледан канал? Досега не успях да открия такъв. Общо взето намирам дистанционното доста пръснато и неудобно, но това е положението. Благодаря

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #5

    Re:Sony Bravia KDL-40EX500

    За жалост тази функция я няма.Иначе като си затворим очите за доста бавният процесор,телевизора е невероятен особено на цифрова тв.Намери си оптимални настройки за картината -има ефект...........

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Sony Bravia KDL20B4030
    От plamenhar във форум Sony телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 29-04-14, 19:52
  2. Sony Bravia KDL-EX720 - 3D?
    От skumov във форум Sony телевизори
    Отговори: 41
    Последно: 27-04-12, 19:05
  3. LCD LED Sony Bravia
    От vania91991 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-11, 15:50
  4. Sony Bravia
    От Anteri във форум Sony телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 01-09-10, 21:54
  5. Sony 40EX500 - Обърках настройките - нищо не помни
    От Johny22 във форум Sony телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 12-03-10, 12:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе