Резултати от 1 до 10 от общо 10

Колебание между Sony 65XG8196 и Philips 75PUS7354 The One

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    33
    #1

    Колебание между Sony 65XG8196 и Philips 75PUS7354 The One

    Здравейте. Колебая се между тези 2 модела телевизори. Гледах филипса на живо в техномаркет на цена 2799лв, изглеждаше добре, но не можах да намеря особено инфформация за него( с каква матрица е IPS или VA) а и нямам особени впечатления от марката. А и се чудя дали 75" няма да бъде прекалено голям за хол с размери 3.40 x 5.60. Телевизорът ще се гледа от 3.20 -4.00м, основно HD телевизии и HD и 4k филми. За Sony-то има доста информация, но сравнен с Philips-а, как ви се струва? Моля, препоръчайте и нещо друго на цена около 2200лв. Благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    224
    #2

    Отговор: Колебание между Sony 65XG8196 и Philips 75PUS7354 The One

    Определено взимай Sony-то, Philips телевизор НИКОГА!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    21
    #3

    Отговор: Колебание между Sony 65XG8196 и Philips 75PUS7354 The One

    Цитат Първоначално публикувано от iNfRaSoNiC Виж публикацията
    Определено взимай Sony-то, Philips телевизор НИКОГА!
    Е защо Phlips никога? Според мен не са по-лоши от Сони, че даже и предлагат повече за парите си. И е добре, когато се заклеймява нещо да се обясни защо, каква е причината, опита, проблема и т.н.
    Моят опит с Филипс от 1992 насам е, че са повече от добри телевизори. Никога не съм имал проблеми, и продължавам да нямам такива. Работи безотказно и качеството на картината е едно от най-добрите, които съм наблюдавал при телевизори в съответния клас.
    75PUS7354 The One e един превъзходен екземпляр на отлична цена ( около 2550 лв. ). Philips е единствената марка за момента, която предлага всички HDR формати, вкл. HDR10+ & Dolby Vision Dynamic HDR. Панелът е Direct LED.
    За Амбилайта няма какво да говорим - уникална система, която придава изключително усещане към цялостната визия на даден филм или предаване.
    Не агитирам за Филипс в момента, но при този диагонал от 75" и на тази цена май нямат конкуренция в средния клас телевизори. Разбира се, всеки търси нещо различно и всеки има своя вкус.

    Поздрави,
    Христо

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    33
    #4

    Отговор: Колебание между Sony 65XG8196 и Philips 75PUS7354 The One

    В крайна сметка взех Philips 70pus7304. За сега съм много доволен. Андроида работи много бързо и безпроблемно. На тъмно също е много добре, сравнен с досегашния Sony 49x8005c при който черното беше ужасно на тъмно, особено като се появяха субтитри. Тук, въпреки че няма Local Diming черното почти не се променя при появата на субтитри или по-светли обекти. На цена от 1850лв. мисля, че е без конкуренция, особено за този размер.

  6. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #5

    Отговор: Колебание между Sony 65XG8196 и Philips 75PUS7354 The One

    Точно защото няма локално затъмняване, затова не се променя осветеността, което донякъде е плюс ако се гледат често филми със субтитри на тъмно.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #6

    Отговор: Колебание между Sony 65XG8196 и Philips 75PUS7354 The One

    По-скоро защото Сони-то е било с IPS панел, които на тъмно са си ужас , а новият Филипс е с VA и дори без локално е в пъти по-добре на тъмни и като контраст и черно.

    Честито за тв !

    Може след време да напишеш по-подробни впечатления от модела.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #7

    Отговор: Колебание между Sony 65XG8196 и Philips 75PUS7354 The One

    Честито.Според мен правилният избор.Не знам 75'' с каква матрица е.Не виждам в ds.Но е много по скъп,доколкото разбирам,разликата е ,че има събуфер на гърба,което ако си имаш някаква аудио с-ма е излишно.
    В av forums има много мнения и по-скоро са доволни.Тук на стр. 7 един потребител прави обстоен преглед на 70'' и според него всичко е ок.Вижда само доста светене,когато на черен фон има букви,но не гледал много спорт.
    Пиши как ти се струва контраста с вкл. локално затъмнение(може би е елементарно,но имало разлика) и как е на спорт(футбол).
    Трябва да уточним,че става въпрос за телевизия,така че пиши на кой оператор и на каква платформа си(каб.,сат.,iptv).
    https://www.avforums.com/threads/phi...2233157/page-7

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    33
    #8
    Черното е много добро, аз поне не забелязвам да изсветлява при появата на светли обекти и контраста също е много добър. Най-лесно и обективно мога да го сравня със старото ми Sony x8005c, който е Direct Led IPS. На светло Philips-a е доста по-ярък. На тъмно разликата е много голяма, много по-добро черно и контраст на Philips-a, докато при Sony-то черното на тъмно е поросто трагедия. Телевизия не гледам много, на Нет 1 съм, но бих казал че HD телевизиите са ок, при сд е доста зле може би заради големината на екрана и ниското качество на телевизиите. Гледам доста често футбол (HD телевизии и през acestream директно на тв) и нямам забележки. На 4к филми определено картината е най-впечатляваща. Като недостатък който досата ме дразни мога да отбележа,че не могат да се подреждат и разместват тв каналите. Иначе като цяло съм доволен от телевизора, добър телевизор от среден клас според мен.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #9

    Отговор: Колебание между Sony 65XG8196 и Philips 75PUS7354 The One

    Не си писал колко инча е SONY-то и по-добре ли е на sd същите канали.Защото на мен спортните sd не ми харесват и на 48'' 100 hz тв-р.Та не знам дали е само от големината.
    Другите sd се гледат поносимо на 55''.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #10

    Отговор: Колебание между Sony 65XG8196 и Philips 75PUS7354 The One

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Честито.Според мен правилният избор.Не знам 75'' с каква матрица е.Не виждам в ds.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колебание между седмица и деветка
    От chepkata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 15-10-16, 18:23
  2. Отговори: 6
    Последно: 24-12-15, 13:32
  3. Колебание между два монитора
    От RAOTL във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-06-15, 09:05
  4. колебание между 2 модела ТВ
    От day във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 30-09-13, 09:59
  5. Колебание между 2 модела
    От aldox във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-09-13, 15:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе