Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

Саунд за LG75UM7600PLB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #16

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Аз видях, че е посочил и активни ОТ едифиер за ~500Е. Вместо активни от може и усилвател + тонколони.

    В толкова голямо помещение за да има кино ефект си трябва здрава мощност. Ако колегата не му се занимава става edifier s2000 стават, ако иска може да погледне и https://www.amazon.de/Dali-Lautsprec...5138104&sr=8-4
    Ето и ревю https://www.whathifi.com/dali/zensor-5-ax/review

    Друг възможен вариант са 2.1 системите като:
    https://www.klipsch.com/products/kli...puter-speakers
    https://www.edifier.com/int/en/speak...less-subwoofer
    https://www.edifier.com/int/en/speakers/s350db
    https://swanspeakers.com/product/m-8...edia-speakers/
    като от тези луната има предимство, че е wireless subfoower като swan навярно като звук се справят най-добре.

    Предимството на 2.1 пред саундбара за мен е че ще можеш да раздалечиш ляв и десен канал и поне малко да имаш стерео. Саундбар 1м дълъг от 6м ще е като моно.

    Ако трябва да ги подредя по качество на звука с горна граница 1000лв. ще са 2.1, floorstand, active bookshelf и последен soundbar.
    Този пост е редактиран от Zygot; 25-03-20 в 15:44.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    88
    #17

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Many moons ago, слушах Bose
    и противно на много аудиофили звука ми допадна, предполагам понеже от аудио марки нищо не разбирам, но обичам да слушам.
    Актуални ли са и сега, виждам, още се продават и даже са около 3 пъти по-евтини от many moons ago.

    Ако се спра на 2.1 как ще го свържа към ТВ?

    Поздрав

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #18

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    По принцип връзката телевизор/ аудио система е с помощта на HDMI (за удобство) или оптичен кабел spdif/toslink.
    Като при второто, липсва поддръжка на DTS-HD, Dolby True HD (и други lossless формати) многоканален звук Но в предвид, че е само 2.1, не е толкова от значение.

    Редакция при Bose се плаща за марка и евтини компоненти. И за да се компенсира (колкото е възможно) от качеството на звука, използват DSP
    .
    В горния линк аудио системата която си слушал показал е пасивна. И трябва AV ресийвър или усилвател за да ги захрани.
    Този пост е редактиран от tek; 27-03-20 в 13:14.

  5. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #19

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Коментирайки 2.1 системи... Години наред слушахме музика с този Logitech. Беше си свързан с 3.5мм жак към телевизора, а може и с чинчове. Имам десетки домашни партита и разболени съседи с тази "системка". Качеството на звука по моите критерии е страхотно, а баса супер плътен и приятен. Аз лично по-добра 2.1 "компютърна" система не съм чувал (не че съм слушал свръх много варианти). А цената.... Зашеметяваща за това, което предлагат! Според мен си заслужават да се чуят поне, ако не са слушани до сега. Силно се съмнявам да има много саундбарове, които да изкарат подобен звук.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    88
    #20

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Шефката одобри тези колони (на вид) и само тези:
    https://www.numanaudio.com/Alle-Prod...1977-MKII.html
    Как ще е по-малко компромисно с:
    https://www.amazon.de/Marantz-kompak...xpY2s9dHJ1ZQ==
    Или:
    https://www.amazon.de/Marantz-PM5005-T1B-Stereo-Vollverstärker-schwarz/dp/B00LUKN2C2/ref=sr_1_11?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&crid=27XKL9DU3GJZG&keywords=marantz&qid=1585574714&sprefix=maranta%2Caps%2C161&sr=8-11

    Колоните няма да станат 5 никога, след година (и само ако колоните си паснат перфектно визуално) може да ми разрешат да добавя уфъра от същата серия.
    Някой би ли сравнил тази манджа с грозде с Edifier S2000?

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #21

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Тонколони по-красота не се купуват за съжаление. Тази марка не ми е позната , може и да е известна в Германия...
    Ако, не си отишъл, да ги чуеш и да ги поръчаш, да не останеш разочарован от тях.

    И между другото, те са 4 ома (съответно сa за стерео) и не са с много добри х-ки само от 48 Hz - до 20 Khz, ниска чувствителност 86,5 dB, като за подови тонколони.
    Искат си по сериозен усилвател да ги захрани минимум 2x80 W
    За сравнение повечето среден клас букшелф тонколони имат по добри х-ки от тях.
    DALI Oberon 3

    Ето ти за пример х-ки на Zensor 5 (подови)
    Dali Zensor 5

    или Debut 6.2 серията на Elac:
    Elac Debut f6.2 3-Way Speaker Mounts – Black (Pair)
    Kоито са добри бюджетни подови тонколони от известен производител на аудио техника и проектирани от Andrew Jones.

    Ресийвъра Marantz NR1510 (добър е), е неподходящ за тях. Защото, не е направен основно за 4 Ома тонколони.
    Стерео усилвателя Marantz PM5005, също е маломощен (за тях). Както и не може да го свържеш към телевизора. Трябва да има поне оптичен вход optical/toslink (ако се спираш на стерео усилвател).
    Ако ще изграждаш кино система с AV ресийвър , гледай тонколоните да са поне 6 или 8 Ома.
    С една дума трудно е.
    Ще трябва или да увеличиш бюджета за по-добри тонколони и усилвател или ще жертваш от качеството (например букшелф или евтини подови тонколони + маломощен усилвател/ресивър).

    Редакция: Между другото разучи кои са големите сайтове/магазини за hi-fi аудио оборудване в Германия. За да провериш директно какво предлагат и имат и съответно.
    Ако са близо до мястото, където се намираш, ще можеш да чуеш /видиш даден продукт на място ( в предвид сегашната трудна ситуация).
    Това ми се показа, като потърсих.
    Edifier S2000, (според мен) за тази голяма стая го забравяш. Те са основно за близко слушане (мониторни) или малки стаи/помещения.
    редакция; Също Q Acoustics 3050, както и Yamaha Ns 555. са добри бюджетни подови тонколони.
    Този пост е редактиран от tek; 30-03-20 в 19:40.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #22

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    След като никога няма да става 5.1 и нагоре защо изобщо се гледа многоканален ресивър - стерео ресивър с оптика, HDMI и безжични/мрежови възможности би ил далеч по-добър вариант в същия бюджет ... поне така мисля.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #23

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    То най-известната верига в Германия е Сатурн , аналог на Технотата у нас, тези Нюман колони са си тотал боклук, посочените усилватели / ресивъри / са крайно неподходящи за което и да е дърво. Само името им е Маранц, супер подбюджетни модели. Не ме разбирайте накриво , харесвам марката Марантц , но не харесвам ценовата им политика. Много надути цени.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #24

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Често преглеждам снимки с лични системи в немския "Hi-Fi форум" и има доста с колони от https://www.nubert.de/serien-und-pro...ebersicht/102/ - очевидно доста популярна местна марка наред с Heco/Magnat/Canton

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #25

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    усилватели / ресивъри / са крайно неподходящи за което и да е дърво. Само името им е Маранц, супер подбюджетни модели. Не ме разбирайте накриво , харесвам марката Марантц , но не харесвам ценовата им политика. Много надути цени.
    Звучиш уверено, но целият интернет те опровергава. Marantz са много високо отценени относно качествата си. Ето примерен линк whathifi.

  13. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #26

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Тонколони по-красота не се купуват за съжаление. Тази марка не ми е позната , може и да е известна в Германия...
    Ако, не си отишъл, да ги чуеш и да ги поръчаш, да не останеш разочарован от тях.

    И между другото, те са 4 ома (съответно сa за стерео) и не са с много добри х-ки само от 48 Hz - до 20 Khz, ниска чувствителност 86,5 dB, като за подови тонколони.
    Искат си по сериозен усилвател да ги захрани минимум 2x80 W
    За сравнение повечето среден клас букшелф тонколони имат по добри х-ки от тях.
    DALI Oberon 3

    Ето ти за пример х-ки на Zensor 5 (подови)
    Dali Zensor 5

    или Debut 6.2 серията на Elac:
    Elac Debut f6.2 3-Way Speaker Mounts – Black (Pair)
    Kоито са добри бюджетни подови тонколони от известен производител на аудио техника и проектирани от Andrew Jones.

    Ресийвъра Marantz NR1510 (добър е), е неподходящ за тях. Защото, не е направен основно за 4 Ома тонколони.
    Стерео усилвателя Marantz PM5005, също е маломощен (за тях). Както и не може да го свържеш към телевизора. Трябва да има поне оптичен вход optical/toslink (ако се спираш на стерео усилвател).
    Ако ще изграждаш кино система с AV ресийвър , гледай тонколоните да са поне 6 или 8 Ома.
    С една дума трудно е.
    Ще трябва или да увеличиш бюджета за по-добри тонколони и усилвател или ще жертваш от качеството (например букшелф или евтини подови тонколони + маломощен усилвател/ресивър).

    Редакция: Между другото разучи кои са големите сайтове/магазини за hi-fi аудио оборудване в Германия. За да провериш директно какво предлагат и имат и съответно.
    Ако са близо до мястото, където се намираш, ще можеш да чуеш /видиш даден продукт на място ( в предвид сегашната трудна ситуация).
    Това ми се показа, като потърсих.
    Edifier S2000, (според мен) за тази голяма стая го забравяш. Те са основно за близко слушане (мониторни) или малки стаи/помещения.
    редакция; Също Q Acoustics 3050, както и Yamaha Ns 555. са добри бюджетни подови тонколони.
    Повече от ясно ми е, че си в час с аудио техниката и знаеш за какво говориш. И все пак... Препоръчваш стабилно варианти доста извън бюджета. Лесно е да се препоръчва най-доброто. Пробвай да препоръчаш нещо, което да се впише в бюджета. Мисля, че той беше 1000-1500лв. Мен също ме интересува. Често се налага да правим компромиси с какво ли не...

  14.  
     
  15. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #27

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    NeRox, горните предложения (които предложих)не са най - доброто, що се отнася за аудио. Просто са предложения входно ниво (начално) тонколони/entry level, и усилватели/ AV ресийвъри.

    В общи линии, мога да ти отговоря, че за малки и средни помещения, може да се избере букшелф/рафтова тонколона/и със усилвател от начален до среден клас, ако се преследва бюджет. И активен субуфер, според ситуацията.

    Ако те интересува.. Дали
    ще е стерео система, основно за музика. Или многоканална система (основно за филми) Може да отвориш една тема (за да не става объркване в сегашната) и да попиташ конкретно.

    Например: бюджета ми е...., ще се изгражда стерео система, стаята е... кв.м. източника е..., ще се набляга основно на музиката и ще се слуша умерено. Ще се пазарува от Б-я.
    Този пост е редактиран от tek; 02-04-20 в 18:24.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    88
    #28

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Абсолютно, нова тема! Аз звук няма да ъп-грейдвам. Аман от форумни сладкодумци и дървени философи, пропагандиращи колко по-добри са Dali ili 777 на цена 500Е бройката, Ще си слушам двете пищялки дето LG са благоволили да вградят в ТВто, ще си пия винцето и ще се кефя, как леко съм се отървал от поредната щайга да и бърша праха в къщи. Моля мода да заключи темата.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #29

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    От моя вариант кантон + маранц който е 900лв или качествените 2.1 системи?

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #30

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    От моя вариант кантон + маранц който е 900лв или качествените 2.1 системи?
    Или Canton/Heco/Magnat подови тонколони от бюджетен клас до 300Е. Kато съответно сваляме нивото откъм качество на звука (сравнено с горните предложения). Но човека се отказа, явно.

    Heco Victa Prime 702

    Magnat Monitor Supreme 802 tower speaker

    Редакция: Polk-а, хич не са за подценяване (за евтина бюджетна подова тонколона):
    Минуса, е че е с два пасивни радиатора, т.е. има само два говорителя (нискочестотен и високочестотен)
    Polk Audio T50 tower speaker
    Следващият им по скъп модел е:
    Polk Audio TSx Cherry 330T 2-Way Bass Reflex Horn Speaker, 8 ohm
    Този пост е редактиран от tek; 03-04-20 в 22:07.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. саунд бар - сърраунд
    От tys във форум Philips телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 06-09-18, 11:27
  2. проглем със саунд карта.
    От Z*E*W*A във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 04-12-06, 16:35
  3. проблем с вградена саунд карта
    От clikk във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 24-06-04, 12:12
  4. Избор на саунд карти?
    От Raziel във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 08-03-04, 19:23
  5. #$*\%$##^* вграден саунд към дъно
    От Светъл във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 11-02-04, 16:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе