Резултати от 1 до 7 от общо 7

SAMSUNG :> TV and Soundbar

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    21
    #1

    SAMSUNG :> TV and Soundbar

    Помолиха ме питам тук за следните два продукта:
    Телевизор:
    SAMSUNG QE-43Q60T 4K Ultra HD QLED
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...D-QLED/p/19129

    Саундбар система:
    SAMSUNG HW-Q950T
    https://www.technopolis.bg/bg/Soundb...-Q950T/p/31831

    Дали телевизора може да подкара тази система или е грешна покупка ?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-12-20 в 14:40.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #2

    Отговор: SAMSUNG :> TV and Soundbar

    * Съвместим с избрани телевизори Samsung. Моля, провери спецификациите на твоя телевизор Samsung.

    Q-симфония
    Пробивна технология, която синхронизира Samsung QLED телевизионни високоговорители с високоговорителите от серията Q за по-пълен, по-завладяващ, кинематографичен звук.
    * Функциите може да не са съвместими с всички телевизори Samsung.
    * Q-Symphony се предлага само на саундбарите от серия Q 2020, когато се сдвоява с 2020 55 "+ Q80T, Q90T телевизори и 2020 QLED 8K телевизори.
    * Функцията изисква само кабелна връзка към телевизора, без да включва безжична връзка с телевизора.
    прочети и отзивите на клиенти долу на линка..има много огрицателни
    https://www.samsung.com/us/televisio...0-hw-q950t-za/
    Първоначално притежавах hw-n950, което е основно версията от 2018 г. на hw-q90r и hw-q950t. Първоначално бях доволен, но след 2 години собственост нямаше поддръжка с корекции на фърмуера и обещаната актуализация на earc до n950 никога не се случи. Що се отнася до q950t, това е същата история - той има потенциала да бъде страхотна звукова лента, въпреки че в момента е засегнат от проблеми, за които не бях наясно, когато бях закупен. 1. по принцип не поддържа earc функционалност (главно dts: x поради проблеми с честотната лента) и 2. не поддържа lpcm 5.1 / 7.1, просто намалява до pcm (което наистина е шега). като се има предвид, че е абсолютно безполезно с излизането на новото поколение конзоли. в крайна сметка ще върна тази звукова лента, защото не си струва солидната цена.


    Имах големи очаквания за тази звукова лента, тъй като обичам моя n950, но изглежда, че Samsung пусна топката върху тази.
    моите 2 най-големи оплаквания са:
    1) проблеми със свързаността. прекарах един час в опити да свържа задните високоговорители. Дори актуализирах фърмуера, който също не работи. След това се обадих на техническата поддръжка на samsung и загубих още 30 минути. бях задържан за 30 минути и след това затвориха и не ми се обадиха.
    2) който явно е проектирал това, не го е монтирал по начина, по който трябва да се използва, как иначе бихте обяснили, че дисплеят е на върха на звуковата лента? не можете да го видите, докато го използвате. то се вижда само когато стоите точно над него. Исках да пренебрегна това, ако можех да свържа задните високоговорители към звуковата лента.
    ✘ Не , Не препоръчвам този продукт.


    Стой далеч от него. Съжалявам за закупуването му
    много ограничените възможности за програмиране го правят безполезен:
    - няма опция за промяна на силата на събуждане
    - няма опция за присвояване на специфичен режим на звука на източника
    - трябва да стоите пред него, за да видите дисплей отгоре и без визуална обратна връзка по телевизията, което го прави невъзможно е да се използват ограничени опции за звук
    - опциите за smartthings са шега, можете да се свържете с него, но опциите са много ограничени. например, можете да се свържете с хармония, но това е почти ограничено до малкото бутони на оригиналното дистанционно управление. така че ако искате да го програмирате винаги да има адаптивен звук за източник, ще трябва да програмирате звуков режим „за натискане“ определен брой пъти, за да го получите. това работи само ако се стартира с точно същата настройка на звуковия режим.
    Съжалявам много, че замених предишната си настройка 7.1 с това скъпо парче боклук!
    ✘ Не , Не препоръчвам този продукт.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #3

    Отговор: SAMSUNG :> TV and Soundbar

    За тези 2 бона по-добре някой ресийвър с по бюджетни (за начало) колони... И аз до сега гледах баровете (за приятел), но по-добро от ресийвъра няма според мен.
    Нещо такова ще взема като купя нов ТВ и ще сменя стария pioneer който ми плейва без ядове Dolby TrueHD и DTS HD, но само при FHD филми... За UHD HDR си трябва нова машинка. https://www.avitel-bg.com/denon-avr-...vn-8k-receiver

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #4

    Отговор: SAMSUNG :> TV and Soundbar

    Телевизор за 1к със саундбар за 2к? Доста хитро.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #5

    Отговор: SAMSUNG :> TV and Soundbar

    Е 43 инча колко да струва...

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #6

    Отговор: SAMSUNG :> TV and Soundbar

    Нямах предвид дали е евтин или скъп телевизора, а че е малко скандално да дадеш само 1000лв. за картина при положение, че ще даваш 2000лв. за звук...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    21
    #7

    Отговор: SAMSUNG :> TV and Soundbar

    Така момчето прочети какво е написано и му спестих парите за тази система. Благодаря за отговорите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какъв soundbar да изберем?
    От kalfoff във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 23-10-18, 13:30
  2. Отговори: 18
    Последно: 23-02-18, 14:40
  3. Soundbar с HDMI?
    От Златислава във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 13-10-16, 11:42
  4. Проблем със Samsung soundbar HW-H7500 curved
    От bubblebee във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 29-06-16, 10:26
  5. Harman Kardon 5.1 или Soundbar
    От georgibozhinov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 15-06-14, 10:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе