Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By Rakeem

Избор м/у Сони, Самсунг и LG 32" телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #1

    Избор м/у Сони, Самсунг и LG 32" телевизор

    Прочетох подобни теми, но се колебая. Питах и в друг форум, но нека и тук някой да каже нещо, въпреки, че разбирачите се интересуват предимно от големите размери...
    Фен съм на Самсунг, когато купувах преди 10г (46" топ модел, избрах го от този форум), това беше мерцедесът на LCD. Сега нещата са се попроменили, все пак съм ориентиран и това са трите марки за мен.

    Настоящият ми е 32" Samsung на 6г и искам да взема още един за друга стая. Иска ми се по-голям, но няма място, следващият размер е 43"... Доставчик за сега е Виваком, чиния, HD приемник. Игри няма да се играят, предимно телевизор ще е, смарт не съм имал, та не знам кое/как точно ще ползвам. Очевидно решаващи са матрицата и процесора.

    Трябва да е смарт, може HD Ready или Full HD (HD), според мен от 3м на този малък екран няма да се направи разлика (въпреки някои обратни теоретични мнения). Операционната система е различна, но едва ли е решаваща.

    Искаше ми се да прави запис на Флашка/външен HDD (сега записвам на външен HDD рекордер),но само Сони го поддържа (странно как до сега не стана стандарт при всички, може би заради опцията за връщане на програми, които някои доставчици предоставят).

    Нямам представа кой къде се сглобява- Чехия, Словения, Унгария, едва ли е важно. Не знам и какви са матриците...
    Магазините не работят, не мога да видя дори дизайна, по картинки не става... Говорих с представители на основните вериги магазини, но мненията са разлини...
    -------------
    SONY излизат малко от бюджета, май още се робува на марката (цената)... С какво толкова на практика са по-добри (май ползват матрица на LG)?

    -L32WE610BAEP (HD Ready)
    -L32WE615BAEP (HD Ready)

    -------------
    SAMSUNG
    UE32T4302AKXXH (HD Ready)

    UE32T5302AKXXH (HD)

    UE32T5372AKXXH (HD)

    ------------
    LG
    32LM630BPLA (HD Ready)

    32LM631COZA (HD)

    32LM6300PLA (HD)

    Ясно е, че някои са склонни да хвалят това което имат, не знам кой обективно може да има безпристрастен поглед върху всички..., но все пак- едно сравнение вътре в марката и едно сравнение общо за всички...
    Този пост е редактиран от cibik; 30-03-21 в 18:22.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #2

    Отговор: Избор м/у Сони, Самсунг и LG 32" телевизор

    HD и FHD са едно и също нещо, виж HD ready е друга работа. на твое място бих погледнал TCL, имат и 40": https://www.technomarket.bg/televizo...droid-09182262

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #3

    Отговор: Избор м/у Сони, Самсунг и LG 32" телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от joro_kem Виж публикацията
    HD и FHD са едно и също нещо, виж HD ready е друга работа. на твое място бих погледнал TCL, имат и 40": https://www.technomarket.bg/televizo...droid-09182262
    Сори, очевидно не съм написал съкращенията както е прието... Ще го редактирам на HD Ready и HD...
    Не си прочел, че се интересувам само от тези три марки и само от 32", 40" ми е много...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #4

    Отговор: Избор м/у Сони, Самсунг и LG 32" телевизор

    Аз бих заложил на ЛГ.
    Имам два в малките диагонали(24 и 32) и съм доволен.
    cibik и zazu харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #5

    Отговор: Избор м/у Сони, Самсунг и LG 32" телевизор

    Купих LG (HD) 32LM6300PLA. на дизайн е голям тарлък, с тези пластмасови, къси крачета, много по зле от дъртия 6-7 годишен Самсунг...
    Сега ще го разучавам, има стотици настройки...

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    213
    #6
    Цитат Първоначално публикувано от cibik Виж публикацията
    Купих LG (HD) 32LM6300PLA. на дизайн е голям тарлък, с тези пластмасови, къси крачета, много по зле от дъртия 6-7 годишен Самсунг...
    Сега ще го разучавам, има стотици настройки...
    И аз го имам от седмица и съм доволен.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #7

    Отговор: Избор м/у Сони, Самсунг и LG 32" телевизор

    По-добре да спестят пари от дизайн, отколкото от друго.
    Примерно китайците залагат на фенси дизайн, който е пълен антипод с карантията и качествата на телевизора.
    24'-овото ЛГ, което ми е в кухнята и е изложено на доста кофти климат, като жега и влага, вече над 7г. си бачка, а картината му е страхотна.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #8

    Отговор: Избор м/у Сони, Самсунг и LG 32" телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    24'-овото ЛГ, което ми е в кухнята и е изложено на доста кофти климат, като жега и влага, вече над 7г. си бачка, а картината му е страхотна.
    Картината си е добра, надеждността ще видим,има 2г гаранция..., ама понеже ми е първият смарт...менюта, навигация, ужас, не са юзър френдли, при положение, че няма книжка и трябва от да търся из Нета...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kaptagona Виж публикацията
    И аз го имам от седмица и съм доволен.
    Писах ти на лични...

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    213
    #9

    Отговор: Избор м/у Сони, Самсунг и LG 32" телевизор

    Всъщност го взех за маика като се подлъгах че е смарт и ще може да гледа с приложението на булсатком но не става. И сега е с модул на булсат и е перфе. Но не съм си играл много с настроиките.Но ми се виждат сложнички.
    Този пост е редактиран от kaptagona; 04-04-21 в 15:25.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на 55" сони или самсунг
    От yanmar във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 12-03-18, 19:19
  2. Помощ при избор на 32" или евентуално 40" Самсунг
    От sx999 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 16-10-17, 21:16
  3. Избор на нов 43" ТВ, вероятно Сони.
    От dataacc във форум Sony телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 20-05-16, 11:18
  4. Съвет за телевизор Сони LCD40X3500 - "периферия"
    От asenv във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 05-08-15, 23:13
  5. Отговори: 4
    Последно: 22-12-13, 10:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе