Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 71
Like Tree31Одобрявам

Въпрос за големина на телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #1

    Въпрос за големина на телевизор

    Здравейте,
    Преди време направих “ъпгрейд” от 49” Самсунг MU7049 към Сони KH95 49”.
    При сегашното ми разположение на стаята 49” изглеждаха така:



    Понеже бях в 30 дневния прозорец за връщане, реших да направя истински ъпгрейд и да премина на 55”-вата версия на същото Сони, което с малки корекции на секцията в момента изглежда така:



    След седмица гледане на различни филми и предавания започвам да се чудя дали да не го сменя за 65”… Там обаче ще трябва доста разместване…
    Разстоянието от дивана е около 3 метра.
    На секцията вдясно съм отбелязал с молив докъде горе-долу ще дойдат тези 65”.
    Какво бихте ме посъветвали?
    В момента при запълнен екран тези 55” са ми ок, но при съдържание с черните ленти отгоре и отдолу на картината, като че ли бих искал още малко по-голям екран, но съм доста объркан как ще рефлектира всичко това на цялостното усещане в стая 4.10х4.70 т.е. около 19,2м2.
    Как мислите и какво бихте ме посъветвали?
    Благодаря ви предварително за всеки съвет/мнение/предложение!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #2

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    Колега не е по темата, но стойките за колоните откъде са ти?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #3

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    Това са оригиналните стойки за Genelec от Thomann DE.

  5. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #4

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    Гледам 65" от има-няма 2 метра и е добре като цяло, но на моменти ми малее, особено при филми с черни ленти. Така че, ако имаш възможност да го събереш, вземи 65", не купуваш телевизор всеки ден.
    mirbg одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #5

    Въпрос за големина на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Гледам 65" от има-няма 2 метра и е добре като цяло, но на моменти ми малее, особено при филми с черни ленти. Така че, ако имаш възможност да го събереш, вземи 65", не купуваш телевизор всеки ден.
    65” от два метра ще ми е твърде близко.
    Обмислям, ако ще ъпгрейдвам към 65” да е ОLED и в частност - Sony А80J.
    Все още умувам как да пренаредя стаята, защото 65” в 19 кв.м. стая ще стане основен елемент в нея и се страхувам са не се превърне в стая тип - медия център…

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    mirbg
    65" ще ти е добре
    Виждам няколко грешки на снимката.
    - този тип готови дизайнерски секции рязко ограничават размера на телевизора - остави повече празно пространство около телевизора за да има ефект от задната подсветка
    - попада пряка слънчева светлина върху телевизора - има ли възможност да го преместиш на отсрещната стена?
    - телевизора е разположен много ниско - окачи го на стената така, че средата, да е на нивото на очите от позицията в която гледаш
    Мониторните ОТ...бих ги сменил с колонен тип + ресивър
    mirbg одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #7

    Въпрос за големина на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    mirbg
    65" ще ти е добре
    Виждам няколко грешки на снимката.
    - този тип готови дизайнерски секции рязко ограничават размера на телевизора - остави повече празно пространство около телевизора за да има ефект от задната подсветка
    - попада пряка слънчева светлина върху телевизора - има ли възможност да го преместиш на отсрещната стена?
    - телевизора е разположен много ниско - окачи го на стената така, че средата, да е на нивото на очите от позицията в която гледаш
    Мониторните ОТ...бих ги сменил с колонен тип + ресивър
    Благодаря ти за прекрасните препоръки!
    - Наистина този тип секции са много ограничаващи, ще пробвам да разместя елементите и да видя как ще е оптимално.
    - да, това ще опитам да постигна чрез разместването.
    - има два прозореца с ел. щори, които могат да се пуснат по всяко време според това, откъде грее слънцето.
    - всъщност от дистанцията и височината на дивана от която го гледам , средата му се пада точно на нивото на очите ми.

    Генелеците монитори+суб не ги махам за нищо на света[emoji38]. Няма колона до 10К€ , която да звучи по-добре от тях![emoji4]

    Единственото ми притеснение, че сегашната бройка е просто перфектна - 0 DSE, перфектна подсветка, никакви избивания по рамките или ъглите при изключено локално затъмнение, 0 бандинг и перфектно сиво по цялата гама от 5 до 100%. От всичките телевизори, които съм имал - този е перфектен. Едва ли следващите ще са такива…[emoji38]
    Този пост е редактиран от mirbg; 03-11-21 в 20:58.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #8

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    В момента има отстъпка за 55” модел и ми върнаха 240€ от цената, която платих преди 10 дни. Така телевизорът ми излиза 899€ или 1750лв.
    Мисля, че за такава цена не мога да намеря нещо подобно, така че ще изчакам новите OLED/MiniLed и ще ъпгрейдвам до година/две към 65”.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #9

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    видимата разлика в размера между 49 и 55" е много малка
    Visual TV Size Comparison : 49 inch 16x9 display vs 55 inch 16x9 display
    Screen Size Calculator
    за да има ефект е нужен скок от поне 10"

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #10

    Въпрос за големина на телевизор

    На мен при 2.80м дистанция от 49” на 55” ми се видя огромна разликата…
    Но може би аз не съм от типажите, които обичат да са “във” филма. Имам познати, които от 1.80м гледат 75”. Въпрос на предпочитания.
    При мен може би 58-60” би бил чудесен вариант, но в тези размери няма добри телевизори…
    В сегашното разположение и мащаби на стаята, каквото и да разместя, при 65” фокусът ще е само и единствено в телевизора. Едно е 65” в 35 кв.м. стая, съвсем друго - в 19 кв. м.
    Този пост е редактиран от mirbg; 04-11-21 в 19:40.

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #11

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    65инча в 35м2 стая ще се изгуби. Моят хол е 20м2 и 65тицата е на разстояние към 3.5м и се гледа перфектно а като се замисля, че бях дал размер за секцията до 60 инча. Добре, че ми дойде набързо акъла и още преди да я направят увеличих размера за 65 инча.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #12

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    65инча в 35м2 стая ще се изгуби. Моят хол е 20м2 и 65тицата е на разстояние към 3.5м и се гледа перфектно а като се замисля, че бях дал размер за секцията до 60 инча. Добре, че ми дойде набързо акъла и още преди да я направят увеличих размера за 65 инча.
    Как мислиш - от 2.80 (малко бутнах напред дивана) би ли ти било близо с 65”?

  16. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #13

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    Ако гледаш предимно SD канали ще е гадно, но ако гледаш предимно добро качество няма проблем и на 2.80. Аз гледам основно FHD телевизия и 4К филми освен ако не са ги снимали в 4К.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #14

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    Ето ми го решението с 55” ХН95 - от 3.20м стана на 1.90м. За филми е перфектно!






    Прибира се плътно до стената за обща телевизия.

    За 200€ получих усещането от 75” за 3 м дистанция.


  18. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #15

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    Здравейте, като чета какви размери гледате от малки разстояния се изумява. Сигурно е въпрос на свикване. Аз от вчера минах на 55 инча от 40 преди това. Взех Сони 55x92j, които има страхотна картина,гледам от 3м, но ми идва голям. Може би трябваше да взема 50 инча. Или да го сваля по ниско, че сега все едно ме захлупва, въпреки че е горе долу на нивото на очите центъра на телевизора.. Помагайте

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 24-12-19, 12:10
  2. Съвет за телевизор - марка и големина.
    От RitmoDelMar във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 27-11-19, 19:50
  3. Отговори: 11
    Последно: 11-12-17, 20:23
  4. Големина на субтитрите при филм от флашка
    От xps_ във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-15, 11:54
  5. ELITE DV 1000 HD - големина на субтитрите
    От ironick във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 14-12-07, 23:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе