Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 71 от общо 71

Въпрос за големина на телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #61

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #62

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    сега ако беше 2015г. тези демо филмчета щяха да са в 3D и презентацията щеше да е още по-въздействаща

  4. Banned
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    99
    #63

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от mirbg Виж публикацията
    Ето ми го решението с 55” ХН95 - от 3.20м стана на 1.90м. За филми е перфектно!






    Прибира се плътно до стената за обща телевизия.

    За 200€ получих усещането от 75” за 3 м дистанция.

    Аз лично никога не бих поставил така да стои Телевизор, освен ако не е под 32 инча и не съм любител на силните емоции.
    При тази позоция, напрежението върху рамото на стойката и стъпалото със стената е огромно!
    Този пост е редактиран от israeliBG; 17-09-22 в 22:01. Причина: Дублиан коментар

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #64

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    Колегата вече не го ползва така, а и уж стойката била 200 Еврака, отделно че имало циментно лепилов в дюбелите.
    Но така или иначе съм съгласен с Вашето мнение.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #65

    Въпрос за големина на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от israeliBG Виж публикацията
    Аз лично никога не бих поставил така да стои Телевизор, освен ако не е под 32 инча и не съм любител на силните емоции.
    При тази позоция, напрежението върху рамото на стойката и стъпалото със стената е огромно!
    Факт е, че стойката държеше редовно издърпана докрай без да помръдне една година един 55” ХН9505. Той тежеше около 17,5кг. Сигурен съм, че ще държи по същия начин и 21-килограмовия 65” А8Н, но просто с този размер не виждам смисъл да я дърпам повече от педя-две напред в най-добрия случай.
    По спецификация държи до 40 кг с доставените дюбели и винтове, в моя случай с два пъти по-дългите и дебели, захванати, както спомена колегата - с бетонно лепило- със сигурност ще удържи до 70кг. Най-слабото звено на стойката е захващането ѝ за стената. Там няма ли проблем - държи здраво. Води се една от най-добрите тук в Германия и ако се захване читаво в стената, може и набирания да правиш на нея.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #66

    Въпрос за големина на телевизор

    Ето как се променя пропорцията с издърпана напред с 75см стойка:

    65” до стената:




    75 см. издърпана напред стойка:




    Разстоянието от което се гледа до стената е 3,40м. С издърпана стойка става 2,65м.
    Стойката излиза максимум 130см напред, т.е. при максимално издърпана, разстоянието става 210см.
    Не е малка разликата, ако не беше близо 3К€ 77” А80J, щях да връщам 65” А8Н и да взимам големия, но за А8Н платих 1499€, два пъти по-малко.
    Този пост е редактиран от mirbg; 20-09-22 в 13:04.

  8.  
     
  9. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #67

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от israeliBG Виж публикацията
    Аз лично никога не бих поставил така да стои Телевизор, освен ако не е под 32 инча и не съм любител на силните емоции.
    При тази позоция, напрежението върху рамото на стойката и стъпалото със стената е огромно!
    тук си мноого прав

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #68

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    Качествените стойки минават през тестове и ако пише, че издържа 30кг., значи ги издържа във всяко едно положение.
    Остава единствено да са захванати правилно за стената.
    Когато имаме голямо рамо, следва дюбелите да са под наклон надолу, а не перпендикулярно на стената.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    96
    #69

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    Аз искам да питам къде е златната позиция за гледане на телевизор комфортно. Примерно колегата горе със стойка на теория и визуално изглежда че е 75 инча. Ако се премести още един метър към телевизора от нормалната позиция/канапето си, дали ефектът ще е като на 85 инчов примерно.И аз имам 65 инча, гледа се от 3.3 метра, но сякаш като застана на 2 метра от телевизора не е ОК. Можем ли да кажем, гледане на филм на смартфон 6.8 инча от растояние 40-50см, можем да го сравним със комфорта на 55 инчов телевизор от 3 метра разстояние.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #70

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от bran Виж публикацията
    Аз искам да питам къде е златната позиция за гледане на телевизор комфортно. Примерно колегата горе със стойка на теория и визуално изглежда че е 75 инча. Ако се премести още един метър към телевизора от нормалната позиция/канапето си, дали ефектът ще е като на 85 инчов примерно.И аз имам 65 инча, гледа се от 3.3 метра, но сякаш като застана на 2 метра от телевизора не е ОК. Можем ли да кажем, гледане на филм на смартфон 6.8 инча от растояние 40-50см, можем да го сравним със комфорта на 55 инчов телевизор от 3 метра разстояние.
    Всичко е ъгъл на зрително поле колега, има си калкулатори в нета.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #71

    Отговор: Въпрос за големина на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige Виж публикацията
    тук си мноого прав
    Хубавите и качествени стойки издържат без проблем до 80кг. според дължината на рамото. В моя случай при 120см. максималната тежест е 40кг.
    Аз лично не бих пробвал над 30кг. Но до 30 с начина на прикрепяне към стената съм сигурен, че няма да има никакъв проблем.
    Пак казвам- това важи за качествените стойки над 400лв.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 24-12-19, 13:10
  2. Съвет за телевизор - марка и големина.
    От RitmoDelMar във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 27-11-19, 20:50
  3. Отговори: 11
    Последно: 11-12-17, 21:23
  4. Големина на субтитрите при филм от флашка
    От xps_ във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-15, 12:54
  5. ELITE DV 1000 HD - големина на субтитрите
    От ironick във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-07, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе