Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Lupus

Въпрос за коаксиален кабел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #1

    Въпрос за коаксиален кабел

    Не знам дали темата е точно за този раздел, за това се извинявам предварително.
    Ще има ли загуба в качеството на сигнала(картината) ако телевизорът е свързан с рутера с коаксиален кабел?
    При някои оператори устройството(приемника) е свързано към телевизора с HDMI кабел.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: Въпрос за коаксиален кабел

    Цитат Първоначално публикувано от presents Виж публикацията
    Не знам дали темата е точно за този раздел, за това се извинявам предварително.
    Ще има ли загуба в качеството на сигнала(картината) ако телевизорът е свързан с рутера с коаксиален кабел?
    При някои оператори устройството(приемника) е свързано към телевизора с HDMI кабел.
    Че каква връзка има рутера с телевизора? И къде рутерите имат изход за коаксиален кабел?
    berpan одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #3

    Отговор: Въпрос за коаксиален кабел

    Имам един тука някъде из къщата и е подарък от Виваком и все си мисля, че има.Да кажем, че е устройство, което изпълнява ролята и на рутер.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #4

    Отговор: Въпрос за коаксиален кабел

    Можеш да вържеш коаксиал към ТВ, единствено ако ще ползваш вътрешния тунер на ТВ-то.
    Но този коаксиал няма как да мине през никакво устройство, тъй като всяко едно устройство с вход коаксиал е аналогово-цифров преобразувател.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    146
    #5

    Отговор: Въпрос за коаксиален кабел

    Пиши модела на устройството,че нещо много въпроси напират.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #6

    Отговор: Въпрос за коаксиален кабел

    Имаше едно време такива конвертори ли, рутери ли, модеми ли се водеха на Blizoo.
    По коаксиала до апартамента се доставяше интернета и телевизията, с филтри се разделяха и се подаваха към съответните крайни устройства.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Отговор: Въпрос за коаксиален кабел

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    ........ тъй като всяко едно устройство с вход коаксиал е аналогово-цифров преобразувател.
    Я опитай пак!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Имаше едно време такива конвертори ли, рутери ли, модеми ли се водеха на Blizoo.
    По коаксиала до апартамента се доставяше интернета и телевизията, с филтри се разделяха и се подаваха към съответните крайни устройства.
    Добрите стари времена на Интернет по кабела за ТВ. Това го направих през 2000г, когато се появиха усилвателите с обратен канал. Имам още запазен някъде такъв модем.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #8

    Отговор: Въпрос за коаксиален кабел

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Я опитай пак!
    Нека да не разгръщаме темата, а да го караме по контекст.
    Дай пример за телевизионен преобразувател с вход и изход по коаксиал.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #9

    Отговор: Въпрос за коаксиален кабел

    Не мога да напиша модела на устройството, защото не го знам.Нямах интернет около 24 часа и заявих на оператора, че втори път за две седмици без нет няма да стоя.Отидох при друг доставчик и понеже знаех, че телевизията през тяхното устройство е през коаксиален кабел, ги попитах дали това не е остаряла технология и дали няма да има загуби.....
    И реших да се допитам до вас, защото те твърдят, че ще имам перфектна картина, защото до самото устройство идва оптичен кабел.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #10

    Отговор: Въпрос за коаксиален кабел

    Някакъв конвертор ще да е.
    На първия етап след придобиването на Blizoo Mtel сменяха приемниците с такива преобразуватели, които бяха включени в рутерите.
    Не съм ги виждал, но до преди 1.5 години спряха да ги ползват (затриха ги от конфигурациите) и минаха само на XploreTV. Знам го, защото мои познати с втори/трети ТВ без HDMI останаха без кабелна на тях.

    Като не си написал нищо конкретно, как очакваш да получиш адекватен отговор?
    Поне доставчика напиши, къде си?

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: Въпрос за коаксиален кабел

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Нека да не разгръщаме темата, а да го караме по контекст.
    Дай пример за телевизионен преобразувател с вход и изход по коаксиал.
    Всички стари сателитни приемници бяха на този принцип - сателитна антена, приемник, модулатор на телевизионен канал, телевизор.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #12

    Отговор: Въпрос за коаксиален кабел

    EasyTV Net, бившият собственик на Люлин Нет, който си продаде мрежата на Булсатком и след това си направи нова.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #13

    Отговор: Въпрос за коаксиален кабел

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Всички стари сателитни приемници бяха на този принцип - сателитна антена, приемник, модулатор на телевизионен канал, телевизор.
    И къде е преобразувателят в цялата картина - в телевизора.
    И отново се връщаме към първото изречение на поста, който цитираш.

    Пресентс: не се плаши, гледам ТВ по коаксиал и картината е добра. Модерните ТВ имат достатъчно добри вътрешни тунери, които се справят добре с обработката на сигнала.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Отговор: Въпрос за коаксиален кабел

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Някакъв конвертор ще да е.
    На първия етап след придобиването на Blizoo Mtel сменяха приемниците с такива преобразуватели, които бяха включени в рутерите.
    Не съм ги виждал, но до преди 1.5 години спряха да ги ползват (затриха ги от конфигурациите) и минаха само на XploreTV. Знам го, защото мои познати с втори/трети ТВ без HDMI останаха без кабелна на тях.

    Като не си написал нищо конкретно, как очакваш да получиш адекватен отговор?
    Поне доставчика напиши, къде си?
    Доста по-сложни са тези приемници за цифровата ТВ по коаксиал на Близу.. Тази вечер ми донесоха три такива - за домашната ми мрежа. Това са сет топ боксове, като по новия модел май са три в едно - цифрова ТВ, интернет и телефон. Два различни модела са, като по-стария няма телефонен изход.По празниците ще ги изуча подробно и ще пиша.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Тънък коаксиален кабел
    От glowndark във форум Аудиотехника
    Отговори: 18
    Последно: 02-02-21, 11:21
  2. коаксиален кабел за Нокия
    От tiburon във форум Купува
    Отговори: 3
    Последно: 22-02-16, 19:43
  3. коаксиален аудио кабел - къде?
    От pstoev във форум Тонколони
    Отговори: 10
    Последно: 11-04-13, 21:20
  4. Проблем ? с коаксиален кабел
    От Emoo във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 17-04-07, 14:49
  5. Преход от коаксиален кабел към мрежови
    От diviq във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 31-08-04, 09:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе