Резултати от 1 до 7 от общо 7

Избор на телевизор - 50 инча

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    64
    #1

    Избор на телевизор - 50 инча

    Здравейте колеги и ЧНГ!

    Имам нужда от съвет,
    дали може да ми дадете мнението за тези два модела или кой е
    по-добър,

    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/10644

    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...D-QLED/p/10247

    Много благодаря !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    56
    #2

    Отговор: Избор на телевизор - 50 инча

    При румънците 50X75WL в момента е 1107лв. Емаг имаха много добри цени на тази серия около Нова Година и не е изключено да са на акция в новата брошура на Технополис

    P.S. При близки цени бих избрал Сонито. Когато избирах моя телевизор ми се стори, че картината на 43X75WL е една идея по плътна и с по-добър детайл от 50X75WL. Не знам дали е до настройки или има разлики в панелите

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    113
    #3

    Отговор: Избор на телевизор - 50 инча

    В момента Сонито (но 55 инча) го има за 1149 лв. Ако има място за 55 инчов ТВ бих избрал него.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    56
    #4

    Отговор: Избор на телевизор - 50 инча

    Много добра цена

  6. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,047
    #5

    Отговор: Избор на телевизор - 50 инча

    Да, Sony на "добра цена" трябва да се замислите защо ! 60Hz обикновен LED телевизор, няма зони, нито XR процесор, много слаб контраст, и едва 350 нита яркост.

    Сигурно има .. някъде остатък от Сони соса при обработката на изображението и калибровката на цветовете, но едва ли ще е дори близко до хай енд модели те им.

    - - - - - - - - - -

    AKO не държите на силния конраст, диминг зони и т.н., мисля че по добро решение би бил QNED LG 50QNED813RE, като цени са много близки, дори мисля че LG-то e малко по евтино, но от сравнението тук :

    LG QNED80 2023 vs Sony X77L/X77CL Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com показва по добри резултати SDR и HDR, има квантови точки, което значи че има голям обем на цветовете, като на места е почти два пъти по ярък, особени при SDR което е много важно, тъй като по голяма част от съдържанието което ще ползвате е SDR, а и лично мисля че HDR-е прехвален :D

    Дори при обработката на изображението се представя по добре и за капак на всичко е 120hz панел с HDMI 2.1.

    По принцип QNED телевизорите не са от най добрите LCD-та на пазара но все си мисля че Сони в ниския ценови клас, не са много конкурентни и няма какво да предложат, за това сравнение с тях някак си QNED-та ми изглежда по привлекателен. Като държа да отбележа че тези мои впечатления са единсвено на база спецификации и цифри, как ще е при реално съдържание и ползване, не знам.


    Не лошо предложение в момента , като близка цена е Philips AMBILIGHT tv LED 50PUS8818, тук предимството му спрямо Sony е Pentonic 1000 чипсета, ТВ-то ще работи много бързо и ще обработка картината добре, по други показатели са много много близки.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 06-01-24 в 14:26.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    56
    #6
    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Да, Sony на "добра цена" трябва да се замислите защо ! 60Hz обикновен LED телевизор, няма зони, нито XR процесор, много слаб контраст, и едва 350 нита яркост.
    Въпреки всички минуси на хартия, телевизорът е много приличен. Процесорът е достатъчно добър, не се задъхва изобщо. 60Hz малко се преекспонира. Според мен за цената си е перфектен. Който иска по-добър телевизор ще трябва да добави някой лев отгоре

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,047
    #7

    Отговор: Избор на телевизор - 50 инча

    Цитат Първоначално публикувано от solo5 Виж публикацията
    Въпреки всички минуси на хартия, телевизорът е много приличен. Процесорът е достатъчно добър, не се задъхва изобщо. 60Hz малко се преекспонира. Според мен за цената си е перфектен. Който иска по-добър телевизор ще трябва да добави някой лев отгоре

    Това имах в предвид че има по добри телевизори за същите или по малко пари. Тези два примера които дадох бяха само една част от тях. Нарочно игнорирам китайците, но пак за тези пари може да вземеш TCL C805 miniLED или QLED C745, а или Hisense U7K, все телевизори в пъти по добри от към производителност, по пак на хартия !

    Да, до някъде не винаги трябва да се гледах технологии и ... спецификации, цифри, това е причината защо и по магазините няма много информация за телевизорите а само най основното, защото все пак трябва да продават всички. Ако си фен на марката, да, това е най евтиния им телевизор така че... няма какво толкова да му мислиш.

    - - - - - - - - - -

    Иначе имаш право, сега се поразрових, въпреки че е стар от 2020-та, SoC-а не му е зле :

    MediaTek MT5895 (gadgetversus.com) MediaTek | MediaTek | S900 (MT9950) | Flagship 8K TV SoC
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 06-01-24 в 16:32.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на 32 инча телевизор.
    От mugen във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 07-11-22, 21:37
  2. Избор на телевизор 28 инча.
    От djerami във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 07-01-19, 16:44
  3. Избор на телевизор 49-55 инча 4K
    От Darkman във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-17, 20:52
  4. Избор на телевизор 55 инча
    От valmir във форум Телевизори
    Отговори: 25
    Последно: 30-01-16, 18:49
  5. Избор на телевизор 42-47 инча
    От yanko78 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 05-10-15, 21:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе