Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree8Одобрявам
  • 1 Post By AntrAcsA
  • 1 Post By AntrAcsA
  • 1 Post By Frost
  • 1 Post By AntrAcsA
  • 3 Post By apmil4ev
  • 1 Post By Dedo1975

Plex - Android TV - добавяне на външни субтитри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #1

    Plex - Android TV - добавяне на външни субтитри

    Здравейте,

    Някой може ли да ми каже има ли възможност за добавяне на външни субтитри към филм, който се гледа директно поточно в приложението Plex за Android TV? Ако, да, моля за точни инструкции.

    В самия плеър има избор на субтитри, но там опциите са само две: None / English. Никъде няма опция за добавяне на външен файл, например такъв, който съм изтеглил отнякъде. Прочетох няколко инструкции за външни субтитри, но нищо от показаните там настройки не съществува в приложението за Android TV.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,047
    #2

    Отговор: Plex - Android TV - добавяне на външни субтитри

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията
    Здравейте,

    Някой може ли да ми каже има ли възможност за добавяне на външни субтитри към филм, който се гледа директно поточно в приложението Plex за Android TV? Ако, да, моля за точни инструкции.

    В самия плеър има избор на субтитри, но там опциите са само две: None / English. Никъде няма опция за добавяне на външен файл, например такъв, който съм изтеглил отнякъде. Прочетох няколко инструкции за външни субтитри, но нищо от показаните там настройки не съществува в приложението за Android TV.

    По принцип АКО PLEX не намери субтитри сам, аз ги свалям и ги слагам в папката на филма, със същото име като видео файла, и мисля че излизат като "unknow" в плекса.




    Има опция и да ги импортнеш ръчно "Import Subtitle File" , директно чрез плекса, но при мен при 90% случаите се бъгват поради някаква причина :




    - - - - - - - - - -

    Само да добавя, че АКО натиснеш
    MORE...

    Търси субтитри в нета, автоматично :


    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 11-01-24 в 01:40.
    chepkata одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #3

    Отговор: Plex - Android TV - добавяне на външни субтитри

    Благодаря! Но при мен изобщо няма такова меню и такива опции.

    Тези снимки са от някакъв BlueStacks App Player, не знам какво е това. Това плеър, който сте си инсталирали на телевизора ли е? Също така пошете "аз ги свалям и ги слагам в папката на филма, със същото име като видео файла". Това означава ли, че си теглите и филма? Аз питам за филмите, които могат да се гледат поточно (streaming) директно през приложението. Ако ще тегля филма, изобщо няма да се занимавам с Plex. Имам си VLC PLayer, през който през LAN директно си пускам филми и сериали, които съм изтеглил.

    Аз само съм инсталирал на телевизора приложението Plex, отварям го, отивам на Home или на Movies & Shows и избирам филм оттам. На информационната страница на филма има бутонче More... > Subtitles > но изборът е само между None и English. Нищо друго.

    Вчера, докато търсех, попаднах на същите указания като Вашите, но за тях, ако не се лъжа, се изисква инсталиране на Plex Media Server на компютър.

    Между другото, сега, като пуснах приложението, срещу всички категории (Watchlist, Live TV, Movies & Shows, Discover, Music) се показва оранжев триъгълник с удивителен знак, явно някакво предупреждение, и не се зарежда никакво съдържание.

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,047
    #4

    Отговор: Plex - Android TV - добавяне на външни субтитри

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията
    Благодаря! Но при мен изобщо няма такова меню и такива опции.

    Тези снимки са от някакъв BlueStacks App Player, не знам какво е това. Това плеър, който сте си инсталирали на телевизора ли е? Също така пошете "аз ги свалям и ги слагам в папката на филма, със същото име като видео файла". Това означава ли, че си теглите и филма? Аз питам за филмите, които могат да се гледат поточно (streaming) директно през приложението. Ако ще тегля филма, изобщо няма да се занимавам с Plex. Имам си VLC PLayer, през който през LAN директно си пускам филми и сериали, които съм изтеглил.

    Аз само съм инсталирал на телевизора приложението Plex, отварям го, отивам на Home или на Movies & Shows и избирам филм оттам. На информационната страница на филма има бутонче More... > Subtitles > но изборът е само между None и English. Нищо друго.

    Вчера, докато търсех, попаднах на същите указания като Вашите, но за тях, ако не се лъжа, се изисква инсталиране на Plex Media Server на компютър.

    Между другото, сега, като пуснах приложението, срещу всички категории (Watchlist, Live TV, Movies & Shows, Discover, Music) се показва оранжев триъгълник с удивителен знак, явно някакво предупреждение, и не се зарежда никакво съдържание.

    BlueStacks е андроид емулатор за РС !
    Да, аз си имам сървър на който съм качил съдържание. От филми и сериали до музика и клипове. Аз безплатния контент на плекс съм го откачил от употреба мисля че съм оставил само някои неща, но всичко друго е съдържание което ми е на сървъра ми.








    До колкото разбрах чрез KODI може да гледаш съдържание директно от замундата или нета, без да се налага да го сваляш или правиш сървъри, и пак има опции за субтитри и т.н. като плекса, но как точно там става, не съм се интересувам честно казано, ако някой друг може да удари рамо за Коди.
    cheeseus одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #5

    Отговор: Plex - Android TV - добавяне на външни субтитри

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    BlueStacks е андроид емулатор за РС !
    Да, аз си имам сървър на който съм качил съдържание. От филми и сериали до музика и клипове.
    Тоест тези снимки не са от екрана на телевизора, а от компютъра, така ли? Или пък се стартира плеърът от компютъра и той праща сигнал към телевизора?

    Идеяата ми да ползвам Plex е да обърна гръб на компютъра (разположението е точно такова вкъщи: телевизорът е срещи бюрото ми), да се махна от компютъра и да седна на дивана или фотьойла. И без това през огромната част от деня съм на компютъра и работя

    Онзи ден инсталирах и KODI. Но там няма нищо готово за ползване. Трябват приставки, настройки. Мисля, че е много подобен на Plex Media Server.

    Та, явно няма да ползвам Plex / KODI. Ще си карам както досега – Smart Tube + VLC + IPTV на телевизора.

    Благодаря за съдействието!

  7. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #6

    Отговор: Plex - Android TV - добавяне на външни субтитри

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    По принцип АКО PLEX не намери субтитри сам, аз ги свалям и ги слагам в папката на филма, със същото име като видео файла, и мисля че излизат като "unknow" в плекса.
    Само да вметна: именуваш файла "име_на_филм.bg.srt" и така ще пише Bulgarian или български в Plex-а, а не Unknown.
    cheeseus одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    432
    #7

    Отговор: Plex - Android TV - добавяне на външни субтитри

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията
    Тоест тези снимки не са от екрана на телевизора, а от компютъра, така ли? Или пък се стартира плеърът от компютъра и той праща сигнал към телевизора?

    Идеяата ми да ползвам Plex е да обърна гръб на компютъра (разположението е точно такова вкъщи: телевизорът е срещи бюрото ми), да се махна от компютъра и да седна на дивана или фотьойла. И без това през огромната част от деня съм на компютъра и работя

    Онзи ден инсталирах и KODI. Но там няма нищо готово за ползване. Трябват приставки, настройки. Мисля, че е много подобен на Plex Media Server.

    Та, явно няма да ползвам Plex / KODI. Ще си карам както досега – Smart Tube + VLC + IPTV на телевизора.


    Благодаря за съдействието!
    В Ютуб, коди бг, телеграм има клипове и описания за настройка на коди. Хранилището на Марто ше ти свърши работа.



    https://kodibg.org/forum/thread-532.html

  10. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,047
    #8

    Отговор: Plex - Android TV - добавяне на външни субтитри

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията
    Тоест тези снимки не са от екрана на телевизора, а от компютъра, така ли? Или пък се стартира плеърът от компютъра и той праща сигнал към телевизора?

    Идеяата ми да ползвам Plex е да обърна гръб на компютъра (разположението е точно такова вкъщи: телевизорът е срещи бюрото ми), да се махна от компютъра и да седна на дивана или фотьойла. И без това през огромната част от деня съм на компютъра и работя

    Онзи ден инсталирах и KODI. Но там няма нищо готово за ползване. Трябват приставки, настройки. Мисля, че е много подобен на Plex Media Server.

    Та, явно няма да ползвам Plex / KODI. Ще си карам както досега – Smart Tube + VLC + IPTV на телевизора.

    Благодаря за съдействието!

    Да, исках да ти покажа как е при андроид, за това инсталирах андроид емулатор и направих скрийншотове.

    Да, това бе и моята идея, цялото ми съдържание на РС-то като филми музика и т.н. да го имам на разположение на всякъде където съм, без да се налага да го разнасям или опъвам кабели, но при мен се получи така че направих NAS сървър с 12ТБ дискове, дълга история :D

    Правиш си профил в плекс, инсталираш сървъра на РС-то на което ти е съдържанието, задаваш му в коя папка са филми, в коя папка са сериали, в коя са музика и.. това е като цяло, останалото го прави плекса, като събиране дата база/информация за всеки контент и предлага различни опции за качеството на стрийминга. Като цяло е лесно но има много уроци в YouTube или гуугъл как се прави това.

    КАК ДА ИМАМЕ ДОСТЪП ДО ФАЙЛОВЕТЕ СИ НАВСЯКЪДЕ (PLEX MEDIA SERVER) - YouTube


    Тук колегата засяга доста обширно възможностите на плекса, на теб ти трябва само как се посочват папките със съдържанието. Препоръчвам ти всичко да е в отделни папки, като филмите да са отделно от клиповете и т.н.

    Как да имаме достъп до файловете си навсякъде (plex media server) (ioncomputers.bg)

    Сваляш PLEX на ТВ-то и влизаш в профила си и вече имаш достъп до всичко. Мисля че първоначално това съдържание ще е в под менюто | more | и трябва да го пиннеш за да ти излиза в бара, може и да ги пренареждаш кое да е долу и кое горе за бърз достъп.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 11-01-24 в 11:19.
    brotzki одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    629
    #9

    Отговор: Plex - Android TV - добавяне на външни субтитри

    коди е ПЛЕАРЪТ
    инсталираш си elementum
    инсталираш си a4ksubtitles
    инсталацията на всяка от тези добавки ги има описани в нета
    с малко конфигуриране - примерно след като си изтегли торента веднага да търси и субтитри и си готов
    brotzki, AntrAcsA и tek харесват това.

  12. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #10

    Отговор: Plex - Android TV - добавяне на външни субтитри

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията

    Онзи ден инсталирах и KODI. Но там няма нищо готово за ползване. Трябват приставки, настройки.
    Може да ти изглежда сложно, но всъщност е съвсем лесно. Само следваш стъпките от линка долу и после можеш да гледаш филми без да ги сваляш от Замунда, Арена, Зелка и ENERGY-TORRENT, както и от сайтовете Filmi2k, FilmiFen, а пък ако искаш спорт активираш и SportHD, където има почти всичко. Ето линка:
    Коди - гледане на торенти (стрийминг)
    cheeseus одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. samsung Q80t - не тръгват външни субтитри през DLNA
    От Zinizaga във форум Samsung телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 16-12-20, 12:28
  2. PLEX за LG с webOS 2.0?
    От pecatamz във форум LG телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 14-02-17, 14:28
  3. DLNA сървър за ANDROID и субтитри
    От bateradko във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 10
    Последно: 23-01-14, 17:18
  4. Външни субтитри за dvd-r филми
    От CP във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 27-12-11, 16:15
  5. DVD филм и гледане с външни субтитри
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-12-05, 20:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе