Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Цифрова сателитна телевизия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #16

    Цифрова сателитна телевизия

    Много благодаря за разясненията на Dark Skywalker, -CTPAX- и Lupus!!! Малко от малко хванах, за какво аджеба става въпрос []. Но аз пак да попитам, по точно за да доизясня: Та преди 4 или 5 години бях гледал едно предаване, там ставаше дума точно за цифрофа интерактивна телевизия, т.е. показаха как на поктива на един небостъргач идва един кабел с около 20 см диаметър пълен с оптични влакна, от там пак по оптичен кабел до дома на всеки клиент и влиза в приемника. От там вече си избираш от 1000 разни работи който ти се предоставят за избор от компанията доставчик. Та кое е по редно да се нарече цифрова телевизия, това или това което предлагат Булсатком и ITV. И според мен това си пак някаква лъжаи измама, въпреки доброто качество на сигнала, плащаш едни пари които за Бг са доста, а освен това пак си зависим от времето. При една яка буря със светкавици, да ги питам колко хубава телевизия ще предават, според мен никаква, както и кабеларките, като им спре сигнала от от сателита, хехехехехехехе[:P]. За някой може да мисля прекалено опростено, но все пак става дума за едни $$$!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #17

    Цифрова сателитна телевизия

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">При една яка буря със светкавици, да ги питам колко хубава телевизия ще предават



    <div align="right">Originally posted by LUDIA - 01/11/2004 : 18:34:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Какво им има на светкавиците? Сателитното приемане има проблеми при дъжд или сняг. Особено при сняг, ако не се чисти чинията.

    Иначе това, което си гледал, е цифрова телевизия, но не и нещо стандартно. То и Microsoft драска към налагането на собствена цифрова телевизия. От друга страна, DVB е стандарт. Независимо от доставчика на оборудването, ако то носи логото на DVB, ще работи.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #18

    Цифрова сателитна телевизия

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">От известно време вървят рекламни кампании на Bulsatcom и ITVPartner, които предлагат цифрова сателитна телевизия. Ако някой има някакви наблюдения, нека сподели.

    <div align="right">Originally posted by Cvetanov*-*28/10/2004*:* 10:23:24</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Лично мнение (с риск да бъда замервана с камъни [] )



    Засега изборът на (цифрова) сателитна или кабелна телевизия за мен се определя единствено от възможността до жилището ми да достигне единия или другия вид доставчик. Там, където не са достигнали кабелните оператори, изборът е сателитна телевизия (или ефирна, разбира се).



    Относно конкретния въпрос: имам наблюдения и от двете фирми. Cvetanov, не зная какво точно те интересува, но ако станеш абонат, ще гледаш/слушаш предлаганите пакети, със следните уточнения:



    Предлагани програми: ако ги сравняваме (засега) с тези на кабелните оператори, са по-малко на брой, но някои са единствени, така че е въпрос на предпочитания.



    Интерактивност: звучи страхотно, но още у нас е рано. Може би занапред...



    Качеството на сигнала:

    По мои наблюдения няма съществена разлика в качеството на сигнала на Канал 1 (субективна оценка чрез наблюдение на ТВ приемник), доставян от добър кабелен оператор и чрез Bulsatcom (и гледан на Сони от 1989 година [])



    (Относно теорията: Цифровият сигнал има своите предимства, дори и да има едно или няколко междинни преобразувания.

    Да не забравяме обаче, че сигналът, достигащ до нас, идва от някакъв източник, разпространява се и се приема. За перфектно цифрово качество теоретично целия тракт трябва да е цифров. Което още е въпрос на бъдеще, поне за нашите телевизии и оператори.)



    Цени и качество на оборудването, възможности за отделно закупуване на карти и пр. - виж цитирания по-горе форум, да не се повтаряме



    Опитах се да изкажа мнението си на достъпен език, като визирам сегашното състояние на услугата.

    Приемам спор на "високо" ниво и бира [] по всяко време.




  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    10
    #19

    Цифрова сателитна телевизия


  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    2
    #20

    Цифрова сателитна телевизия

    Здравей те !!!

    За първи път ползвам форум и незнам как да подходя затова направо на темата имам нужда от информация за:

    1 Коаксиални кабели-характерестики параметри

    2 Ключови параметри на телевизионното предаване

    3Цифровизация на видео сигнали.Преобразуеане на Фурие.

    4Стандарти JPEG,MPEG-1,MPEG-2,MPEG-4,MPEG-7

    5 Цифрова рамка и кодиране при MPEG-2

    6 Формати и резолюции в цифровите стандарти

    Може да съм малко нахален,но не откавам никаква информация или линкове кам такава на Български :0)

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #21

    Цифрова сателитна телевизия

    За да събереш всичката информация по този въпросник ти препоръчвам да запишеш бакалавърския курс в ТУ или НБУ - специалност - "Радио и телевизионни системи". Това все пак е форум, а не ВУЗ.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #22

    Цифрова сателитна телевизия

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Здравей те !!!

    За първи път ползвам форум и незнам как да подходя затова направо на темата имам нужда от информация за:

    1 Коаксиални кабели-характерестики параметри

    2 Ключови параметри на телевизионното предаване

    3Цифровизация на видео сигнали.Преобразуеане на Фурие.

    4Стандарти JPEG,MPEG-1,MPEG-2,MPEG-4,MPEG-7

    5 Цифрова рамка и кодиране при MPEG-2

    6 Формати и резолюции в цифровите стандарти

    Може да съм малко нахален,но не откавам никаква информация или линкове кам такава на Български :0)



    <div align="right">Originally posted by TOMMY- - 06/06/2005 : 11:31:22</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Тези неща са от някой конспект на ВУЗ. Взимаш препоръчания от преподавателя ти учебник и четеш здраво. Ако нещо не ти е ясно тогава питаш тук. Обикновенно не изнасяме лекции, но ако темата си заслужава и това може да се случи. Е, твоят конспект е безинтересна тема. Да не говорим, че за всеки един от въпросите ти има изписани цели книги, ясно е, че няма как да ти се отговори във форум.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    2
    #23

    Цифрова сателитна телевизия

    Е казано накратко това ми е част от конспекта за изпита по Савременни Телекомуникационни Мрежи и Ситестеми или по-точно темите които ми е трудно да намеря в нета на Български.Явно помощ няма да получа,но благодаря все пак-Длъжен бях да опитам нали? ? ?

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #24

    Цифрова сателитна телевизия

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Е казано накратко това ми е част от конспекта за изпита по Савременни Телекомуникационни Мрежи и Ситестеми или по-точно темите които ми е трудно да намеря в нета на Български.Явно помощ няма да получа,но благодаря все пак-Длъжен бях да опитам нали? ? ?



    <div align="right">Originally posted by TOMMY- - 06/06/2005 : 19:07:45</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Има едни учреждения дето им викат библиотеки. Ако си бърз ще намериш там всичко по въпроса, а не в интернет.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #25

    Re: Цифрова сателитна телевизия

    Искам да попитам дали доставчикът на цифрова телевизия рабира какво гледаш? След като е цифрова мисля, че трябва да разбират какво гледаш, така, както нет доставчика знае какви сайтове си отварял, БТК знаят с кой си говорил след като си цифровизираха мрежата, мобилните операторите знаят с кого и колко си говорил, за да знаят каква сметка да ти лепнат, та така мисля, че и операторите за цифрова телевизия сигурно ще знаят кои канали си пускал през месеца, по колко време си ги гледал и така.

    П.С. Съжалявам, че пиша в стара тема, но не намерих по-подходяща, в която да питам, а и не ми се отваряше нова тема за такъв незначителен въпрос.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #26

    Re: Цифрова сателитна телевизия

    Цитат Първоначално публикувано от Stanley
    Искам да попитам дали доставчикът на цифрова телевизия рабира какво гледаш? След като е цифрова мисля, че трябва да разбират какво гледаш, така, както нет доставчика знае какви сайтове си отварял, БТК знаят с кой си говорил след като си цифровизираха мрежата, мобилните операторите знаят с кого и колко си говорил, за да знаят каква сметка да ти лепнат, та така мисля, че и операторите за цифрова телевизия сигурно ще знаят кои канали си пускал през месеца, по колко време си ги гледал и така.
    Не, не знаят. Сеттоп боксовете нямат обратна връзка с главната станция. Някои програми могат да се гледат въобще без карта, за други тя трябва, но само за идентификация, че си си платил за съответната програма.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1
    #27

    Re:Цифрова сателитна телевизия

    Не рабирам много от тези технологии но искам да попитам някой дали е чувал за сателитен приемник който излъчва кабелен сигнал с много програми за няколко телевизора на който се гледат различни програми?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 272
    Последно: 02-09-22, 19:02
  2. Въпрос за сателитна телевизия.
    От Djeff във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-14, 16:36
  3. Сателайт БГ - сателитна телевизия / FAQ
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 558
    Последно: 24-05-13, 09:02
  4. САТЕЛИТНА телевизия - да или не?
    От Кrassy във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 67
    Последно: 17-11-09, 12:07
  5. Отговори: 6
    Последно: 16-10-07, 13:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе