Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 69

Гавра на ДАТА.БГ с БТК !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #16

    Гавра на ДАТА.БГ с БТК !

    ... и така докато не остане само DSL на БТК, или LAN интернет не си вдигнат цените за да станат неконкурентноспособни. Welcome to the little dirty business tricks

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #17

    Гавра на ДАТА.БГ с БТК !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">или LAN интернет не си вдигнат цените за да станат неконкурентноспособни.



    <div align="right">Originally posted by dash - 29/01/2005 : 19:24:39</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Хм... А не ти ли е хрумвало, че вече е напълно възможно някоя друга компания да ти предложи ADSL услуга върху абонатната линия на БТК?



    Престанете да тъжите за LAN Internet доставчиците - това никога не е бил читав метод за доставка на мрежови услуги до дома.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    25
    #18

    Гавра на ДАТА.БГ с БТК !

    Dark , прав си и ти . Просто аз не се изразих правилно. Естествено че тази "паяжина" между блоковете е отвратителна гледка! Имах предвид че не ме интересува кой е крив и кой е прав в тази типично балканска ситуация. За мен важното, е че съм ощетен като потребител. Не че ще ми се свърши света без дата.бг и без това отвикнах да тегля от там. Важното в глупавите им неуредици, е че го отнасяме ние !

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Гавра на ДАТА.БГ с БТК !

    @Dark Skywalker

    Знам разбира се, ама какво да се прави, като телекомуникационния пазар в БГ си остава едно мътно блато, дето всеки хвърля мрежата с надеждата да излови шараните. Наша си е грешката, че продължаваме да се държим като такива.[!]

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #20

    Гавра на ДАТА.БГ с БТК !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Престанете да тъжите за LAN Internet доставчиците - това никога не е бил читав метод за доставка на мрежови услуги до дома.



    <div align="right">Originally posted by Dark Skywalker*-*29/01/2005*:* 21:00:30</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Но как, как да не тъжим, при положение, че за същия нет БТК ми иска 4+ пъти повече пари отколкото сега? Може би не ми е ясно защо LAN-а не е читав метод (щото от мрежи слабо разбирам), но е бърз и не прекъсва и това ми харесва [:P][:P][:P][:P][:P]

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    18
    #21

    Гавра на ДАТА.БГ с БТК !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Само че, я си представи ако всеки далекосъобщителен оператор - кабелни телевизии, мрежи за пренос на данни и т.н. започнат по ред да копаят трасета какво ще стане???

    <div align="right">Originally posted by Lupus - 29/01/2005 : 15:47:44</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами че те си копаят, само че явно не ги виждаш

    Скоро четох че в Бургас копаели 12 оператора но типично по български не искали да се обединят въпреки предложенията на общината а всеки искал да си копае по всяка схема. 4 се решили и се обединили, сигурно са разбрали, че ще им излезе по-евтино.

    Представи си в София колко оператора копаят, сигурно 10 пъти повече.

    БТК да не са цвете, целия град са разкопали. Около нас 4 месеца бяха оставили дупки в асфалта, едни такива 50см широки по цялата дължина на улицата, даже не си направиха труда с чакъл да ги запълнят, що кола се потроши.

    Таксата за разкопаване била някъде около 1лв на метър, датата да копаят и да не се правят на цигани.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #22

    Гавра на ДАТА.БГ с БТК !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Но как, как да не тъжим, при положение, че за същия нет БТК ми иска 4+ пъти повече пари отколкото сега? Може би не ми е ясно защо LAN-а не е читав метод (щото от мрежи слабо разбирам), но е бърз и не прекъсва и това ми харесва [:P][:P][:P][:P][:P]



    <div align="right">Originally posted by laMARTIN - 29/01/2005 : 23:36:26</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Колко е бърз? (Не питам за скоростта ти на достъп до локалния free сървър.)

    Какво значи "не прекъсва"? Не горят суичове? Не ти е заминавала мрежова платка? Ще черпиш...

    Колко е по-евтин?



    laMARTIN, бедата на повечето потребители на LAN Internet е, че никога не са ползвали качествен интернет, преди да клъвнат на офертата за 20 лв. месечно...



    Виж, не изключвам възможността ти да си попаднал на читав доставчик. Имам едно приятелче, което е много навътре в мрежите и страшно много ми хвали неговия LAN доставчик. Само че всички останали, които ми твърдят, че са доволни от предлаганата услуга, като съм им бил по офисите/къщите, все е имало проблем - я някоя страница не се отваря, я цялата услуга не работи, я имат по 30 вируса, дошли от локалната мрежа поради некадърно конфигурирана система. Ще се повторя: Ethernet технологията не е подходяща за осигуряване на широколентов достъп на множество потребители на големи разстояния. Още по-точно казано, не и със средствата, които използват българските ланаджии, за да разширяват мрежата. Абе с пръдня боя не става.

  10. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #23

    Гавра на ДАТА.БГ с БТК !

    Ти така си мислиш .Ела да видиш как са прай лан тука в Бургас и тоя ЛАН сигурно е опасал почти целия град .е верно от време на време пичовеете минават с торбата със вуичовете да сменят изгорели ама ко да прайш рисковете на живото предаване както се вика....Това в кръга на шегата... А иначе прав си не може с висящи жици по дървета стълбове и др такива да върви читав нет ... а относно вирусите тука КйебълТел държат класацията по най - завирусена мрежа .Требват ти точно 5 мин и си заразен .Иначе нет има е 6 точки е изключаем периодичните сривове .

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #24

    Гавра на ДАТА.БГ с БТК !

    Още един глас за лана. Видях коледната промоция на БТК - 47 лева месечна такса. Направих компромис. Сега виждам, че лан-доставчика ми е свестен и съм доволен, но ако цената на ADSL-а се понижи с 10-тина лева, няма да се двоумя.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    11
    #25

    Гавра на ДАТА.БГ с БТК !

    Dark Skywalker напълно те подрепям с казаното , но мисля че донякаде не е правилно да се отрежат кабелите на конкуренцията без никакво предупреждение.



    Аз имам голяма мрежичка (около 25) в Пазарджик , преди ползвах интернет от разни кабелярки, интернета спираше постоянно (я изгорял суич, я някой резнал кабела na дървото ) , админите постоянно се ебаваха с нашета връзка (разбира се тея от мрежата да минат към тях)

    От 2 месеца минах към БТК , купих си един ФТП сервер и просто нашета мрежичка няма конкуренция ..... интернета е без лимит тегли се от всякаде с 1 скорост , докато другите за тея пари, които искам аз дават 15кб/с с 400мб, а аз 20кб/с без лимит. И още нещо, или аз не съм чул правилно , но имам информация че потребителите с интернет в западна европа около 80% от тях ползват АДСЛ услугите .....

  13. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #26

    Гавра на ДАТА.БГ с БТК !

    Вижте сега, от LAN до LAN има мноооого голяма разлика!

    Едните си прибират кабелите в шахтите, имат лицензии, кабела стига до абоната през входната врата, а не през прозореца и получава читави скорости за международна и българска свързаност.

    А другите си връзват суичовете в пликче за дървото, хващат UTPто за дървото с изкормената двойка жици от някой прерязан кабел, Получаваш свързаност "дърво-прозорец" и ти обещават 4 КБ/с негарантиран международен.

    Така че не слагайте всички под един знаменател!

    Разбира се че никаде по света (като изключим *****) не се ползват LANове в такива мащаби. Обаче хората въобще не им дреме като дават по 30-60 Евро на месец за DSL, защото те тея пари ги правят на час. А в България някой хора ги правят за месец. Пак казвам, че много лесно ни подравнявнихте с Чужденеция.

    Та в защита на LANовете да допълня, че всичко е индивидуално, при добре изградена мрежа, услугата е много по-конкурентна от DSLа!

    Стабилността пак е относителна. Лично на мен със този доставчик с който работим сега физически мрежата ми е отпадала точно веднъж, когато окрадъха всички устройства в блока.Грамотевици не и влиаят.

    @Dark: Може да го обсъдиме на по бира/винце при лучано


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #27

    Гавра на ДАТА.БГ с БТК !

    Аз съм "ЗА" LAN-овете.

    Плюсове и Минуси:



    БТК са п.е.д.е.р.а.с.и! Това си е аксиома. При положение, че имат предварително изградена мрежа, защо дават цени, сякаш са я построили специално за ADSL!? Май се връщаме на темата за монопола. Няма да се чудя много, ако извращенията им достигнат нови измерения, защото частните собственици едва ли ще са благосклонни към неагресивни директори, както държавата.



    LAN-операторите могат да поддържат толкова ниски цени, защото не спазват законите - не вадят лиценз, не плащат такси за разкопаване, не копаят и т.н. Колко ли ще струва достъпа, ако се спазят всички правила. Да не говорим за факта, с който предполагам всички са на ясно, че ако не "бутнеш пари под масата", колкото и изряден да си, няма да получиш разрешение за каквото и да било.



    Аз съм с две ръце "ЗА" сегашното развитие на интернет пазара - след като държавата само ни рекетира, приветствам всяко начинание, което и нанася щети и води до пропуснати за нея ползи.



    Относно качеството на LAN-овете...ами ето това е истински свободен пазар: ако искаш се прави на хитър и режи главите на малкото си клиенти за некачествена връзка, ако искаш предлагай добра услуга с малка печалба на повече хора...



    Сега най-вероятно някой ще каже "ей зарад' т'ва мислене сме на туй положение".

    Отговарям - "каквото повикало, такова се обадило". Нямаше да имам това мислене, ако държавата изпълняваше функциите си като такава - да се грижи за доброто на населението. Нашата прави точно обратното - рекетира населението, за да облагодетелства служителите си. Предполагам, че примери всеки си има в изобилие, но ако държите, ще приложа...



    И за да не си помисли някой, ча аз съм несполучил LAN-доставчик => пристрастен в това си изказване, веднага пояснявам - няма такова нещо. Аз съм ползвател в LAN-мрежа и не ме интересува дали навън има паяжина от кабели по дърветата - аз си гледам в монитора! ;-))))


  16. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #28

    Гавра на ДАТА.БГ с БТК !

    Ghost, ти май не си наясно, че БТК от половин година не е собственост на държавата, а е частна компания.

    Също така не си даваш сметка, че поддръжката за ADSL не е само жицата между теб и местната централа.



    Не разбрах защо искаш държавата да ти гарантира бърз и евтин интернет.



    P.S. Zetle, нямаш грижи... [:D]

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #29

    Гавра на ДАТА.БГ с БТК !

    Не си разбрал какво точно искам да кажа. Или не си чел внимателно, или не съм се изразил достатъчно ясно. Както и да е - тая тема е от типа "Кучето лае, а кервана си върви"...


  18. Junior Member Аватара на stevebg
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    84
    #30

    Гавра на ДАТА.БГ с БТК !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">99.99% че СА собственост и влизат в сделката

    Все едно, метрото като го приватизират и да плаща наем за релсите :



    <div align="right">Originally posted by Кайсо*-*29/01/2005*:* 12:55:57</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    сега относно собственоста на шахтите и каналите не си прав...преди години имаше един фонд самооблагане и той се събираше от от всяка заплата....определен процент и именно с него са се копали и прекарвали тези подземни комуникации...така че малко нагло да казва бтк че са нейна собственост но явно са намерили начин да заобиколят общините и да прибират наемите в своите джобове,а те никак не са малко...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Рождена дата
    От Pitagorvd във форум Логически задачи
    Отговори: 5
    Последно: 02-01-11, 16:00
  2. Дата на инсталалация
    От vikata37 във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 31-12-07, 18:08
  3. поща в дата.бг и ОЕ
    От obshtinska_mishka във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 22-03-06, 13:35
  4. Вирус или гавра от страна на Win??
    От visible във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 21-07-04, 00:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе