Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Защо процесора ми работи на около 60С?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    24
    #1

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Ако някой може да ми даде идея, моля!

    Смених си Athlon 2100+ и дъно Gigabyte GA-7VT600 с Barton 2500+ и дъно Gigabyte GA-7N400-L, чипсета му е NForce2. Първо процесора работи на някаква дива температура 55-70С и като вдигне 70С спирам компютъра да поизстине. За чипсета да не говоря - грее като печка. Вентилатора е някакъв позлатен, не знам точно какъв, но работи на около 2300 оборота и е почти безшумен.

    Започвам да си мисля, че направих гршка!?!

    На какво се дължи всичкото това печене? И как да реша проблема?

    Благодаря на всички предварително!


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #2

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Ти пипна ли fan-а дали пари или гледаш температурата в bios-a.

    Gigabyte имат серьозни проблеми с датчиците а от там и нереалните стойности на темпераурата на CPU и.т...

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #3

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Ами има вероятност вентилатора да е слаб и въобще да не става за този процесор. Ако имаш възможност пробвай го с друг фан по-мощен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    24
    #4

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Пробвах и с по-мощен радиатор (един Acorp-ски с два вентилатора), но долу-горе същата работа с най-много 5С оп-надолу. А радиатора доста грее. Трудно можеш да задържиш пръста си на него. Проверих да не съм сложил много силикон, но не е и това.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #5

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Acorp-a с двете перки е пълен боклук !!!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #6

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Aбе то зора май при тоя процесор си е в процесора, той си грее прекалено много, каквото и да правиш. Боза. Кешът на атлона и той е по - голям от на дюрона, ама дюронът ми живееше на 55-60, а атлна на 35 градуса. Няма отърване обаче от тея бартони. Особено 2500+ - това е сигурно амнадесетата тема по тоя въпрос и в общи линии ще ти синтезирам резултатите от това, което съм чел досега:

    Каквито и радиатори и вентилатори да сменяш, освен ако не са за луди пари, ще постигнеш до няколко градуса промяна. Процесорът си грее. А другото му лошо е, че умира рано. Даже май в сайта на АМД го пишеше - критична температура на Дюрон - 100 градуса, на Бартон - 90.....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    24
    #7

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    При отворена кутия работи на 57-58С. Чудя се ако сложа един вентилатор, който да извежда горещия въздух навън дали няма да е по-добре. Само че мен повече ме интересува въпроса, защо ми грее толкова чипсета. Нормално ли е това. Направо е горещ. Дали да не му сложа един радиатор, ако това е нормално. Дали захранването не ми е слабо, че да грее? Кажете ако знаете, PLS!

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #8

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Ами моя комп работи с отворена кутия от доста време щото и аз сменях вентилатора макар че съм с Atlon XP 1333 но иначе ми минава 50 градуса, та да не ти пречи отваряй я, а за чипсета той няма ли си вентилатор!?!

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #9

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Ами,аз съм с охладителя от сигнатурата.Idle ми е 48 градуса,а при натоварване с Prime95 за около 1 час - 56.Мисля,че процесора се охлажда оптимално.Преди с друг охладител имах ядове - 54-65 градуса.

    А колкото до прословутия проблем с датчиците на Gigabyte,при това дъно такъв проблем няма.Моя съвет е да си вземеш читав охладител и заедно с последния BIOS - проблемите ще изчезнат.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #10

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Ейии, направо ще ме откажете. Стига бе ДЗВЕР, как тъй ще умира рано . Аз от 1 месец сън не ме хваща, чакам да си взема такъв ти сега ме отчайваш. Предполагам, че с един хубав (над 15 долара) вентилатор, ще държи около 55 С, което май си е нормално за него. Ако го оставя да стигне 90, загубена ми е работата

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #11

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Може, да.. 55 градуса може да закърпи. Виждал съм го и на по - малко, ама като цяло грее твърде много и на мен нещо не ми харесва серията бартон.....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    24
    #12

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Добре де, а защо толкова пече чипсета. Ако е нормално, защо не са му сложили радиатор, че и вентилатор. Бе направо не може да си задържиш пръста повече от 5 секунди.


  16. Member Аватара на king_pin
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    267
    #13

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    За мен проблемът ти е в дъното!Било то датчиците или нещо друго!!!

    ATX контролера нагрява ли ти се!!!

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #14

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    На други дъна температурите са по-нормални.Процесора не е чак такава печка защото с нормален cooler си държи около 38 на idle

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #15

    Защо процесора ми работи на около 60С?

    Само едно не схванах как тъй няма дори радиатор на чипсета то аз че съм с по стара гигабайтско дъно имам радиатор и вентилатор на чипсета тоя да няма? ( с G-7VTX съм аз)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Процесора работи на 100% на Pavilion dv3
    От georgibozhinov във форум Мобилни устройства
    Отговори: 15
    Последно: 05-06-13, 18:04
  2. Защо в хладилната част t e около 8 - 10* ?
    От Ivaile във форум Хладилна техника
    Отговори: 11
    Последно: 10-06-12, 13:20
  3. Отговори: 7
    Последно: 16-10-09, 11:57
  4. Отговори: 16
    Последно: 02-11-05, 19:50
  5. Отговори: 18
    Последно: 03-05-02, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе