Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

БТК ADSL HelpLESS Desk

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    14
    #1

    БТК ADSL HelpLESS Desk

    Чудя се как ги избират юнаците и юначките в HelpLESS Desk-a :beaten: на БТК, днеска направо ме забиха в земята, не че друг път много са ми помагали, за 1,5 години от как съм им клиент съм слушал какви ли не бисери, но просто днес надминаха себе си...

    Та отивам при клиент който има проблем - от вчера няма интернет /БТК ADSL/...
    грабвам 2 NIC /Lan карти/ един кабел, отверки, това-онова и отивам - и почвам:
    - модема свети - не свети...
    -> рестарт на модема, на компа, едно-друго,
    СМЕНЯМ:
    - LAN карти,
    - настройки - ръчни-автоматични и обратно
    - PING-MING PING-PONG, DNS, UPS...
    кафенце, цигарка....
    - мрежи, жици, "кабели, бобини и полички МИНИ"
    ОБАЧЕ ->->->-> INTERNET няма и няма...

    и изобщо модема не дава IP (192.168.1.2) на компа, и не работи NAT-a... очевидно модема се е побъркал...

    звъня на HelpLESS Desk-a :beaten: и се почва...
    - 1.5 часа обяснявам едно и също на трима по два-три :brickwall: пъти 'къв ми в проблема и че най-вероятно модема или се е побъркал или се е скапал и да дават друг...
    отговора - НЕМОЖЕ ДА БЪДЕ... МОДЕМА Е НАРЕД, КОМПЮТЪРА ВИ Е СКАПАН! :banana: - ще кажа на клиена да си купи нов... ако може от БТК. :headbang:

    Важното е че за 1.5 часа научих :worry: много нови неща като например:

    1. В ADSL модем нямало DHCP Server /daemon/ - "специалистта", очевидно "добре" запознат с устройството и начина на работа на ADSL модема, ми каза че IP (192.168.1.2) съм го получавал по "друг начин", казах му "я дай да преговорим" и оня ми каза след малко ще се обадя пак... не се обади...

    2 - "NORTON ANTIVIRUS не е "толкова" добра"... - ми заяви момченцето/третото подред/, което сигурно е на по-малко години от колкото годините в които аз си играя с компютри c:.
    питах го дали това е официалната позиция на БТК и би ли ми изпратил Сертификат на NORTON подписан от БТК...
    не ми отговори...

    незнам дали е добра или не ТОЛКОВА, а пък КОЛКО е друг въпрос, както и че това е въпрос на личен избор, но това просто незнам к'во общо има с проблема който имах а именно че явно модема им се е побъркал и не дава IP (192.168.1.2) на картата.

    може да съм пропуснал някои нови знания, така надлежно сведени до знанието ми, но при такава шокова терапия :slap:, тъпата ми кратуна /с магистърска степен по Компютърни системи и МРЕЖИ /, явно тотално е блокирала...
    ще 'одя да се ресетна :dock: с две-три бири/каси/... за да прежаля загубеното в университета време, както и 20 годишна практика... вечна му памЯт...

    сега чакам да дойде специалиста с LAPTOP-а :rid: и да ми покаже че има интернет на модема... :smack: и тогава ще си го начукам /модема/ с 20 кг чук в главата... и ще ходя да RTFM (Read The Fuckin' Manual)


  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re: БТК ADSL HelpLESS Desk

    След като си абонат от година и половина, би трябвало да знаеш, че не е задължително да получаваш адрес 192.168.1.2
    //* и също така не е задължително в модема да има DHCP

    // Аз също съм абонат от поне година и половина, в моя модем няма DHCP, а на LAN-адаптера зад модема стои реалното IP.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #3

    Re: БТК ADSL HelpLESS Desk

    MindLess HelpDeska от BtK с УслАгата АуДСЛ е добре позната в София , а и други градове, персоната СуперГлупо(Любо) се е превърнала в НОН Грата на много места, пакетите "НаБоди си Сам" са все още предпочитани от много потребители, но още по търсени са начините да се откажеш от АуДСЛ, за съжаление за сега само в полза на БтК, МегаБиз АуДСЛ инернета е подходящ за широк сегмент от малки до големи бизнес клиенти с едно единствено неспоменато условие, включените компютри в Интернет да са не повече от 5-6 - за справка се ползва:

    Максимална скорост на upload (Интернет и локален трафик общо) 512 Kbps (Копие от сайта на БтК)

    512/10=50Кбпс реален трафик /6 = ~ 9 Kbps Upload speed per PC

    Welcome to the new era of communications ... със здраве да си го ползвате

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    14
    #4

    Re: БТК ADSL HelpLESS Desk

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    След като си абонат от година и половина, би трябвало да знаеш, че не е задължително да получаваш адрес 192.168.1.2
    // и също така не е задължително в модема да има DHCP

    // Аз също съм абонат от поне година и половина, в моя модем няма DHCP, а на LAN-адаптера зад модема стои реалното IP.

    Брато /използвам Вашата форма на обращение - на ТИ, не помня да се познаваме / сигурно от твоя модем лично си изчигъртал DHCP Server-a...

    от друга страна 'кво знам и 'кво не си е моя работа, клиентите ми оценяват подобаващо знанията ми ... на $$/час...

    и не на последно място най-добре щеше да бъде ако първо беше ВНИМАТЕЛНО прочел написаното от мен и после да пишеш коментари...
    но в БТК явно така действате - ОБРАТНО на НОРМАЛНОТО

  6. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #5

    Re: БТК ADSL HelpLESS Desk

    И каква ти беше целта на поста не разбрах само ? Че бтк имат кух супорт е ясно на всички, но и ти не блестиш със писанията.Причини много да нямаш интернет и всичко може да се корени в зад клавиатурното у-во.Не е задължително модема да ти даде 192.168.1.2 ....и пича от бтк е бил прав като ти е казал че ип-то ти не идва от дсл-а ...идва от ДЛСАМ -а на бтк ...а също и за Norton Antivirus ...ако има нещо по досадно от това ...то е касперски .....ако в протокола пише че модема трябва да ти даде 192.168.1.2 тогава можеш да ругаеш бтк с чиста съвест .Айде със здраве...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: БТК ADSL HelpLESS Desk

    @dragosc
    Можели да Ви попитам?
    След като изчетох внимателно поста Ви, и го осмислих - бих желал да Ви задам няколко въпроса?
    1.Сигурен ли сте че компютъра Ви е с коректно инсталиран софтуер и няма Вируси?
    ( Наличието на Нортън Антивирус нищо не значи за мен- но както Вие казахте - въпрос на личен избор.)
    2.Какви са настройките на IP адреса - тук сте прав че има DHSP - защото няма как да ВИ се даде автоматично IP от BTK ADSL NET ( настойките на IP трябва да са на ауто, само изрично е казано че е добре да се въведе DNS сървъра )
    3. Най сигурния начин да се разбере дали проблема е във BTK модема е или да се закачи на друга машина , на същиото място, но с чиста инсталация


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    14
    #7

    Re: БТК ADSL HelpLESS Desk

    Цитат Първоначално публикувано от BAD_BOBIK
    И каква ти беше целта на поста не разбрах само ? Че бтк имат кух супорт е ясно на всички, но и ти не блестиш със писанията.Причини много да нямаш интернет и всичко може да се корени в зад клавиатурното у-во.Не е задължително модема да ти даде 192.168.1.2 ....и пича от бтк е бил прав като ти е казал че ип-то ти не идва от дсл-а ...идва от ДЛСАМ -а на бтк ...а също и за Norton Antivirus ...ако има нещо по досадно от това ...то е касперски .....ако в протокола пише че модема трябва да ти даде 192.168.1.2 тогава можеш да ругаеш бтк с чиста съвест .Айде със здраве...

    ...поредния от 6ТК... бе много Ви боли нещо....

    незнам кво е това 192.168.1.2 и за кво служи, но от HelpLESS :beaten: Desk-a ме ЗАДЪЛЖИХА /2 пъти/ да го пиша - викат ми клекни тук, клекни там... пиши това, пиши друго, сега трябва да има интернет... а ми що няма?....ще ви се обадим пак... и не се обаждат...

    кво то ми казаха това и правих.... аз съм най-обикновен абоНак
    аз не съм клиент... това е непозната дума в речника на представителите на 6ТК.

    btw: в ПРОТОКОЛА пише че ти предоставят ДИНАМИЧЕН РЕАЛЕН IP

    а пък пичове и кочове, патки и оФци е "МНОГО ЯСНО" "на всички" къде са назначени... със специален подбор...

    лично аз си събирам документация /ИМ/ с подиси, печати и изх N-, да /ИМ/ се смеят внуци и пра-внуци един ден


  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #8

    Re: БТК ADSL HelpLESS Desk

    От самото начало ми се струва, че темата упорито се приближава към раздел "Изтрити". Или пишете смислени неща, или по-добре се насочете към "Дъра-бъра" раздела, но имайте предвид, че като цяло този форум не е говорилня.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    80
    #9

    Re: БТК ADSL HelpLESS Desk

    Вече повече от година съм техен абонат и винаги когато съм звънкал са били точни.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #10

    Re: БТК ADSL HelpLESS Desk

    @ MitkoS
    Адресът ти е реален, защото си бил клиент на някоя от старите услуги - 96+ и пр. "+"...

    @ BAD_BOBIK
    Да, адресът за WAN порта на модема идва от DSLAM, но не съм сигурен, че се назначава от него.

    @ dragosc
    Кофти за загубеното време, и за пинг-понга и цигарките, но за такива случаи аз на ей такова дискче съм си записал ей тази минималистична (и графична) дистрибуция на линукс: Damn Small Linux. Държа си я в портфейла. :coolsmiley: Та веднага ми е ясно е ли в РС-то проблема с нета или в ISP-тo....
    По отношение на Symantec Antivirus: толкова е разпространена, че вече е изпаднала в състоянието, в което се намира Windows. Обект е на тотално дебъгване, защото има смисъл от това - шансът да се попадне на Symantec Antivirus не е малък. И така е по-лесно заобикалянето й - като се знаят дупките в сигурността й!
    А една причина за недаването на 192.168.1.2 на каратата от модема е в спрения DHCP клиент на Windows-a! И както вече се досещаш, това директно се доказва със зареждането на ОС от минидискчето!
    Хайде, успех там с бетекато и с юнаците и юначките им!

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #11

    Re: БТК ADSL HelpLESS Desk

    незнам кво е това 192.168.1.2 и за кво служи, но от HelpLESS :beaten: Desk-a ме ЗАДЪЛЖИХА /2 пъти/ да го пиша -....
    Мисля че тук трябва да пректарим разговора с тебе, а дипломата и 20-те години си ги направи това дето си писал, там дето си писал...и без това очевидно няма полза от тях.

    По отношение на helpdesk-a мога да кажа че колкото пъти досега съм се обръщал към тях, толкова и са ми помагали. Насоките им са най-често компетентни и в правилната посока. Не веднъж след часове блъскане и множество разговори с тях съм стигал до извода че проблема не е при мен, и след стандартната процедура "всичко отначало" включително проверка по кабели, конектори и връзки съм установявал че проблема си Е при мен.....
    Та при неналичието на по-добър helpdesk.....този е перфектен, пък ако нете кефи ходи някъде другаде бери цветя...

    По отношение на скоростта и качеството на услугата трябва само да се отбележи че от наблюденията ми, в град Варна по-качествена услуgа, с по-добър съпорт, и не на последно място с по-добро отношение цена/скорост няма. Тва кой кво написал, кой кво нехаресвал и кой кви патки пасял си го пишете някъде другаде, където ще ви се вържат на простотиите.

    Лека и доходна.


  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #12

    Re: БТК ADSL HelpLESS Desk

    dragosc
    Смъкнах ти рейтинга с една единица тъй като, считам че:
    1. Информацията която ни съобщаваш е прекалено субективна и недостоверна
    2. (По важното в случая) Не ми харесва склонността ти с лека ръка да раздаваш оценки и епитети на мен, на други съфорумци, на helpdesk-а на БТК и на всички които не мислят като теб. Това което си написал по-горе, на теб може да ти изглежда присмехулно-весело, а на мен ми изглежда ... глупаво.
    Надявам се, че в следващите ти постове и теми, ще намеря основание за обратната операция. Все пак си с магистърска степен по Компютърни системи и МРЕЖИ, ходиш при клиенти и би трябвало да ти се случват истински интересни моменти и проблеми, които евентуално ще споделиш с нас.

    А сега по темата, но преди това едно уточнение - нямам намерение да хваля ADSL-пакетите на БТК. За мен съм си ги приел такива каквито са със всичките им плюсове и минуси, тъй като ми вършат работа и все още нямам алтернатива.
    Пускал съм в експлоатация не по-малко от 20 броя ADSL-модеми. В случаите когато е възниквал проблем, съм се обаждал на 070017111 и съм се отнасял с тях като с партньор, с който заедно искаме да отстраним проблема. По същия начин са се отнасяли и те с мен. Също така впоследствие съм се обаждал не по-малко от 20 пъти, за да искам разни допълнителни услуги по настройките на модема/ите. Досега никога не ми е било отказвана услуга и винаги е била извършвана от страна на БТК в рамките на час-два, а много често и за 20-30 минути. За последен път исках такъв тип услуга (DMZ и стесняване на адресното пространство което се раздава от модема) преди три дни и беше направена за 20 минути.
    До момента съм срещал два проблема при пускане на ADSL в експлоатация. Ще ги опиша - току виж свършат работа на някого
    1. DNS-а на модема не работи. Лесно се открива, тъй като "няма Интернет", но пинговете вървят до навсякъде по света. Лесно се и оправя - звъни се на helpdesk-а, съобщава им се какъв точно е проблема, а докато се чака да се отстрани, може да се ползва директно DNS-а на БТК - 212.39.90.42. (то така или иначе се ползва този). Този проблем съм го срещал три пъти
    2. Имаше една голяма партида капризни Realtek 8139(не си спомням точно коя буква), които помежду си и с други адаптери се свързваха на 100M, но с DSL-модемите можеха само на 10M, без обаче да има никаква индикация за това че не могат на 100M. Това също лесно се открива, тъй като няма пинг между компютъра и модема. И също така - лесно се отстранява. Този проблем съм го срещал два пъти

    emos
    Знам, че знаеш защо IP адреса ми е такъв, а също знам, че знаеш, че и аз го знам, а също знам, че знаеш, че и още много съфорумци го знаят.
    В предишния си пост намеквах, че ако съм клиент на dragosc и имам проблеми с ADSL-Интернет, то той с двадесетгодишния си стаж няма да може да ми оправи проблема и ще се наложи подобаващо ще оценя знанията му за ... 0 стотинки на час

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    14
    #13

    Re: БТК ADSL HelpLESS Desk

    В завършек мога да добавя, че проблема го оправих, без да идва “спеца” с LAPTOP-a,
    и без “СЪДЕЙСТВИЕТО НА: Майка ти точно сега ли...”

    Благодаря на emos, който ми показа още една дистрибуция.

    Ще продължавам да се смея и осмивам глупостта, въпреки че на нея не и харесва.

  17. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #14

    Re: БТК ADSL HelpLESS Desk

    Аз има огромен опит с ADSL и хелп деска.. Мр.Техно може да потвърди - направо съм един спец от всякъде.. Телефона за помощ го знам на изуст и от сън да ме бООтнеш
    Като Гледам какви неща си писал dragosc смятам че проблема наистина е в теб. За кадърноста на "специалистките" съм съгласен , но с течение на времето забелязвам че много са задобрели .. не ми говорят простотиите от едно време а са станали конкрентни.
    Относно Спора дали има DHCP или няма мога да кажа само едно - който казва че няма просто си няма представа... Модема си има рутер, койтоподържа до 252 компютъра. Домашния интернет(защото разбирам че става въпрос за такъв вид абонат) има само един IP . Ето тук идва и малкото различие най старите абонати получават директно динамично IP (модема става невидим) . Това е кофти, защото като ти падне връзката започва голямото рестартиране... (ако не си с XP). Явно в тази връзка от 1 година някъде модемите са с вътрешно IP (192.168.1.2/255.255.255.252)
    WAN IP 192.168.1.2
    Subnet Mask 255.255.255.252
    Gateway 192.168.1.1
    DNS 212.39.90.42
    Secondary DNS 212.39.90.43 (копнах го направо от статуса на рутера ми)
    понякога модемите (защото са ужасно скапани) не ти дават DNS, за това е необходимо да си ги зададеш на ръка (препоръчително е)
    Искам и аз да кажа че съм псувал яко тази услуга в началото, докато толкова много се обяснявах и телефонистките и със специалистите и съм наясно със всички аспекти и съществуващи проблеми...

    За финал ще кажа една историйка.. Аз подържам компютрите в едно радо, и след проба на всички ДОБРИ варненски доставчици, минахме на ADSL . Мрежата е от 8 компютъра през БНЦ (10мб) отпреди 8 години.. услугата е 512 фирма(маската е отворена "0") и след 3 дена няма нет.. Звъня проверявам псувам ги те мен.. ей така .. идват оправя се и след 2 дни пак така - в продължение на 1 месец.. После единия техник каза да проверя за вируси ...Оказа се че 2 от компютрите са ужасно заразении ми флуддват целия нет ... сиреч проблема си е в мен - а аз цял месец ги разкарвах и се псувахме като кучета ... техниците им си разбират от работата (мое мнение) и не искам да им правя реклама, но за малки и средни фирми това е интернета .. няма фррита - няма пиеринг няма ДАТА.бг(то вече все едно пак я няма) но има нет по всяко време.. а намен това ми трябва ...
    Извинявам се за дългия пост . Наздрве Мир и Щастие на Всички....

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #15

    Re: БТК ADSL HelpLESS Desk

    Цитат Първоначално публикувано от dragosc
    В завършек мога да добавя, че проблема го оправих, без да идва “спеца” с LAPTOP-a,
    и без “СЪДЕЙСТВИЕТО НА: Майка ти точно сега ли...”

    Благодаря на emos, който ми показа още една дистрибуция.

    Ще продължавам да се смея и осмивам глупостта, въпреки че на нея не и харесва.
    Би ли казал какъв беше проблема и съответно как го реши ? :/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LAN и ADSL
    От Bvlgari във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 22-04-09, 07:57
  2. БТК ADSL Еye
    От Delta1 във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 06-06-08, 23:56
  3. Продавам : Nokia 8800 Desk Charger DT-8
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 25-08-07, 18:01
  4. ADSL БТК
    От Cvetanov във форум Технологии
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-05, 22:30
  5. Драйвери за принтер HP Desk Jet 510
    От nniki във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 10-02-03, 16:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе