Резултати от 1 до 8 от общо 8

Възможност за skim на SIM карта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #1

    Възможност за skim на SIM карта

    Извинявайте за лаишкият въпрос, както и за може би неточното заглавие!

    От известно време се получават съобщения за някакви злонамерени елементи, оборудвани с подходяща апаратура, които се обаждат на даден мобилен телефон, представят се за лица от техническа поддръжка и карат абоната да въведе код (нещо като "#90" например). След това вече имали възможност да провеждат разговори за сметка на тази SIM карта.
    Та въпроса ми е: Възможно ли е това наистина?

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Възможност за skim на SIM карта

    Не знам дали е възможно по принцип, но който и какъвто и да е, може да ми казва какво да правя със собствения си телефон, САМО АКО АЗ СЪМ ГО ПОПИТАЛ ИЛИ ПОМОЛИЛ ЗА НЕЩО!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: Възможност за skim на SIM карта

    И аз рабрах същото. Кодът може да е #09 или какъвто и да е подобен. Рабрах и за към 100-на източени Мтелски карти!
    Помолен съм да го разтръбя на всички приятели, познати и пр. - това и правя в момента, както и се надявам да получим инфо от някой читав човек от билинг на мобилен оператор. Т.е. как така сумата, записана срещу моя номер, ще бъде прехвърлена на друга сметка?!? За това не е ли необходимо съответното ниво на достъп, или говоря за друго нещо?
    Бах ги и в тарикатите - със сигурност ще има някои да им се вържат...
    Рабира се, и аз съм на мнението на Pat!!!

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Възможност за skim на SIM карта

    И аз имам усещането, че говорите за различни неща. Това, за което пише dmanov ми прилича на клониране на карта, а това за което говори emos - прехвърляне на пари от една предплатена карта в друга. Нека всеки да опише по-детайлно какво точно е чул!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #5

    Re: Възможност за skim на SIM карта


  7. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #6

    Re: Възможност за skim на SIM карта

    Поредната изгъзица "препрати това на еди колко си хора", само че под друга форма.
    Не се връзвайте

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #7

    Re: Възможност за skim на SIM карта

    Извинявайте, че малко късно пиша, но бях в гората по празниците.
    Та значи каквото разбрах е следното:
    За учрежденски телефонни централи, свързани към AT&T, с такива подобни кодове се е извършвало прехвърляне на разговор и заемане на long distance линия. Та с тези кодове някой тарикат се обажда в местно предприятие с такава централа (безплатно в "белите" страни) и говори long distance за сметка на предприятието.
    Това е било актуално в САЩ около 1993-1995 год. Последни такива случки има в Австралия 2003 год.
    Служител в едно българско предприятие, приватизирано от чужденци, е получил разпространяваното в момента съобщени от задграничния си шеф (който очевидно е скучаел). Служителя го е разпратил на свои колеги, а от там паниката полазила.
    Препоръчвам, който получи такова съобщение просто да го спре, за да прекъснем веригата.
    Има много писано по темата в Интернет и затова не давам конкретен линк. си казва почти всичко.

    Поздрави!

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #8

    Re: Възможност за skim на SIM карта

    Цитат Първоначално публикувано от dmanov
    Извинявайте, че малко късно пиша, но бях в гората по празниците.
    Та значи каквото разбрах е следното:
    За учрежденски телефонни централи, свързани към AT&T, с такива подобни кодове се е извършвало прехвърляне на разговор и заемане на long distance линия. Та с тези кодове някой тарикат се обажда в местно предприятие с такава централа (безплатно в "белите" страни) и говори long distance за сметка на предприятието.
    Това е било актуално в САЩ около 1993-1995 год. Последни такива случки има в Австралия 2003 год.
    Служител в едно българско предприятие, приватизирано от чужденци, е получил разпространяваното в момента съобщени от задграничния си шеф (който очевидно е скучаел). Служителя го е разпратил на свои колеги, а от там паниката полазила.
    Препоръчвам, който получи такова съобщение просто да го спре, за да прекъснем веригата.
    Има много писано по темата в Интернет и затова не давам конкретен линк.* си казва почти всичко.

    Поздрави!
    Ами няма нужда, то два поста по-нагоре и без това си има.* :coolsmiley:
    Признавам, че ме домързя да го преведа. А за "да прекъснем веригата" си много прав.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на лаптоп с възможност за игри (low)?
    От nubits във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 22-09-06, 11:56
  2. Отговори: 11
    Последно: 03-08-06, 06:55
  3. Отговори: 8
    Последно: 16-09-05, 00:16
  4. FTP manager с възможност за RESUME
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 08-04-04, 10:28
  5. Има ли възможност...
    От IBANEZ_ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 05-01-03, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе