Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

M-Tel HomeBox: може ли (нормален) човек да следи трафика си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #1

    M-Tel HomeBox: може ли (нормален) човек да следи трафика си?

    Моя тъст успя да ме изненада, като преди два дни сключи двегодишен договор за M-Tel HomeBox.Значи освен другите екстри получавате ... 5000 МВ безплатно за достъп до интернет със скорост до 3.6Mbps, за да сърфирате на воля цял месец.
    Любимата ни телекомуникационна компания е майстор в даването на нищо незначещи обяснения и на сайта им съвсем закономерно е изписано и следното:
    Всичко, което можете да направите с 5000 MB за един месец:

    да сърфирате 570 часа в интернет
    да изтеглите 200 песни
    да играете в мрежа 100 часа със 128kbps
    да гледате видео онлайн 300 минути
    да отворите 4300 имейла без прикачен файл
    за изтеглите 1300 дигитални снимки (6m Pixels)


    За мене остава абсолютно неизвестно тези 5000 МВ какво са: изходящ трафик, входящ трафик или сумата от двете. Освен това не става ясно КОЙ мери този трафик и как клиента може да контролира ползването му.

    Моля знаещите да коментират този въпрос. Не можах да разбера и колко ще платя ако се обадя от стационарния си телефон (БТК) към стационарния M-Tel- ски (започващ с 488) номер.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: M-Tel HomeBox: може ли (нормален) човек да следи трафика си?

    дали няма да е по-лесно да се обадиш в М(ен)-Тел?

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re: M-Tel HomeBox: може ли (нормален) човек да следи трафика си?

    ах и ако се зарази компа с някой бацил и почне да генерира трафик , тези 10 стотинки на мегабайт .............
    Иначе софтуер който следи трафика има

  5. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #4

    Re: M-Tel HomeBox: може ли (нормален) човек да следи трафика си?

    Обаждахме се - всичко се свежда до това, че и те (служителите) не са много в час, защото услугата е едва от няколко дни и т.н.

    Абе с две думи "Ръгай, Стойчо, аз съм нещастна..."



  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: M-Tel HomeBox: може ли (нормален) човек да следи трафика си?

    аз да попитам... те м-тел защо поощряват пиратството с тези 200 песни, а? А???

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #6

    Re: M-Tel HomeBox: може ли (нормален) човек да следи трафика си?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    аз да попитам... те м-тел защо поощряват пиратството с тези 200 песни, а? А???
    да, и с тия само няколко филмчета
    кога ли ще стане като тук: http://adsl.free.fr/# - 100(+100) цифрови тв канала, телефон, Haute Définition, че даже и интернет с 28 мега даунлоад за 30 еуро (т.е. по-малко колкото плащам ТУК за телефон, кабелна тв и и интернет)

    аве тия от м-тел и бтк ни имат за бунаци...

    оня ден питам в един фотомагазин продавача - моля, защо Canon G9 при вас струва с около 350 лева по-скъпо отколкото в друга европейска страна, а той се хили и ми вика - такава е ценовата политика на Canon България

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #7

    Re: M-Tel HomeBox: може ли (нормален) човек да следи трафика си?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    дали няма да е по-лесно да се обадиш в М(ен)-Тел?
    Търсене на: homebox
    Няма намерени резултати

    Това е резултата от търсенето в сайта на http://mtel.bg на дума HOMEBOX

    Баси сайта..... а иначе има малко инфо все пак, http://mtel.bg/mobiltel/services/homeboxdesc.php, което е доста неясно и непълно.

    Все пак за мен си остава въпроса защо търсачката им не дава нито един резултат!

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: M-Tel HomeBox: може ли (нормален) човек да следи трафика си?

    Според мен офертата им си я бива за тази цена. (При условие ,че нета не се ползва за дърпане на филми, музика и софт)

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #9

    Re: M-Tel HomeBox: може ли (нормален) човек да следи трафика си?

    Цитат Първоначално публикувано от boishin
    Търсене на: homebox
    Няма намерени резултати

    Това е резултата от търсенето в сайта на http://mtel.bg на дума HOMEBOX

    Баси сайта..... а иначе има малко инфо все пак, http://mtel.bg/mobiltel/services/homeboxdesc.php, което е доста неясно и непълно.

    Все пак за мен си остава въпроса защо търсачката им не дава нито един резултат!
    още като отвориш сайта има бая голям рекламен банер homebox

  12. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #10

    Re: M-Tel HomeBox: може ли (нормален) човек да следи трафика си?

    Моя въпрос беше: Има ли (обективен) начин да се измерва този трафик и може ли да се оспорва? Иначе тъст ми е с някакъв кредитен лимит, така че ако надскочи 50 лева и интернета спира.

    Ама не се кефя че и ножа и хляба са в М(ен)-тел.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re: M-Tel HomeBox: може ли (нормален) човек да следи трафика си?

    няма ли в документацията която са ви дали някакво инфо ? Не вярвам да не са предвидили възможност за следене на трафика.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    59
    #12

    Re: M-Tel HomeBox: може ли (нормален) човек да следи трафика си?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    няма ли в документацията която са ви дали някакво инфо ? Не вярвам да не са предвидили възможност за следене на трафика.
    че те на това разчитат (проверка на трафик по само телефона) мислиш ли че им е далавера да ти дават устройство с месечна такса 20 лв с включени и минути алабала. както и да е за мен това не струва. сбърках, че го взех.
    мога да приложа тестовете които му направих и заключението ми е че HOMEBOX предлага основен Интернет достъп за разглеждане на уеб страници и четена на електронна поща.
    безжичния нет не става са игри при които е важно латенси, както и на Макс телеком +100-150мс пинг средно до БГ сайтове
    А къде има HSDPA покритие че да се ползва високата скорост.. Градските части на София, Пловдив, Варна, Русе, Велико Търново
    скоростта на достъп при HSDPA 3.6мбита/ъплоуд 384kbps зависи в голяма степен от гласовия трафик, което води до вариране на скоростта
    Ако не сте късметлия (като мен )и не сте в покритие на HSDPA трябва да пробвате UMTS - max 384 Кbps/upload
    според сайта има покритие в София, Пловдив, Варна, Русе, Велико Търново, Габрово, Ловеч, Плевен,
    но тук идва драмата - НЕ МОЖЕТЕ да ползвате едновременно ИНТЕРНЕТ и Телефонна услуга!!!

    като цяло мога да кажа, че най-често гледаното приложение занапред ще ми е du meter (не че с тая скорост ще ги кача до 5 ГБ)с които си следя трафика, отделно, че windows и антивирусните се ъпдейтват често и не знам какъв трафик ще ми се лепне. А най вероятно мерят и двата канала ъплоуд+даунлоуд=5ГБ

    относно телефонията
    М-Тел Хоумбокс не поддържа допълнителните услуги CLIP, CLIR, чакащо повикване, пренасочване на повикванията
    Цените на разговори на М-Тел Хоумбокс са по-високи спрямо БТК, тъй като рекламата е против тях нека сравним тях(btw рекламата кърти )
    да приемем, че средната продължителност на разговора е 3 мин. Често се случва и повече.
    Селищни БТК У дома(цени след изчерване на 50те включени) Mtel Хоумбокс
    Минути 3 3
    Първоначална цена 0.132 0

    Цена на минута
    Силен 0.018 0.090
    Слаб 0.000 0.090

    Стойност
    Силен 0.186 0.270
    Слаб 0.132 0.270


    както и да е. според мен това е бъдещето но офертата е много куца. винаги гледам да съм по иновациите, но с тоя 2 год договор ще видя как ще се откача. не че 20 лв са много ама едва ли ще го използвам честно казано. може би си има пазарна ниша, но аз не я виждам. Имам и ADSL и ЛАН които са в пъти по добри.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #13

    Re: M-Tel HomeBox: може ли (нормален) човек да следи трафика си?

    5000 MB са около 5 ГБ трафик за цял месец, което е мнооооого малко. На мен 50 ГБ трафик на месец ми е малко, а тая оферта на МТел изобщо е нечитава е неприложима за големите градове, където има по няколко ЛАН фирми, които предлагат много по-изгодни условия и скорост и всичко. 300 мин видео, да се смея ли, да плача ли, тва са едва 3-4 филма на месец и кво свалиш за 30-40 мин 1-2 филма и хоп трафикът е навъртян и ти спират нета, абе да си гледат работата.... същата тъпотия като БТк, както и онова Ви-Макс ли беше кво беше. ЛАН е истината, поне за мене и поне за сега!

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Re: M-Tel HomeBox: може ли (нормален) човек да следи трафика си?

    @Stanley, много хора не предпочитат лан-а заради проблеми с често горящите мрежови карти и липсата на интернет след бури и гръмотевици. Може в твоя град доставчиците да са отдавна на оптика или под земята, обаче примерно във Варна все още между блоковете си е плетеница от кабели и като се замисля 90% от познатите ми са с adsl или кабелни модеми по тази причина.


  18. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #15

    Re: M-Tel HomeBox: може ли (нормален) човек да следи трафика си?

    Да, сигурно си прав, по принцип в моя град ЛАН фирмите са на квартали, т.е. всяка държи по няколко различни квартала и почти няма конфликтни точки и поне според мен в нашето положение да говорим за нет от МТел или БТК е смешно, макар че има много хора от моя град, които ползват БТК. Но аз винаги като съм сядал на компютър с нет от БТК съм се изнервял, сравнявайки го с моя нет вероятно. Иначе в сайта на моя доставчик за мрежата пише това :"В момента фирмата има изградени хибридни оптично-медни гигабитови ЛАН мрежи в...". Кабелите са на покрива, не са в земята и по-рано действително имаше по-чести спирания на нета като вали дъжд или гърми, но те си подмениха мрежата и сега е по-добре.

    Но все пак и за мрежите на БТК и МТел ще има хляб, както казваш ти в проблемни градове като Варна или пък в малки населени места, където няма смисъл да се изграждат ЛАН мрежи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. M-Tel HomeBox и безжичен рутер
    От nickzl във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 11-10-08, 22:13
  2. Отговори: 4
    Последно: 18-07-08, 17:18
  3. Отговори: 0
    Последно: 31-01-08, 18:59
  4. Среден/нормален размер на страница (кб)
    От Smurfa във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 20-08-07, 14:43
  5. Нормален и кондензиран печат в ДОС
    От cekuff във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 20-10-05, 12:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе