Резултати от 1 до 12 от общо 12

Сменяме оператора за няколко минути

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    Сменяме оператора за няколко минути

    Сменяме оператора за няколко минути
    Гласово съобщение предупреждава за промяната при обаждане

    За минути ще става смяната на мобилния оператор, при която можем да си запазим номера. Максималният срок е 12 дни, но на практика услугата ще може да се активира за много по-кратко. Тя е достъпна от вчера, обявиха от мобилните оператори "М-Тел", "ГлоБул" и "Вивател".
    При желание да смените оператора си, трябва да се направят няколко неща. Първо, да подадете заявление при настоящия, че желаете пренос на номера. Следва и да платите натрупаната до момента сметка. До два дни ще ви бъде издадено удостоверение на хартия, с което отивате при новия оператор. Плаща се и еднократна такса от 5 лева. Старата ви SIM карта ще бъде деактивирана, а от новия оператор ще ви дадат друга, която ще се активира за минути. Така рискът да останете без връзка е минимален. Максималният срок за процедурата е до 10 дни. Самият сертификат е валиден 30 дни. Компаниите вече заявиха готовност да изпращат и съобщение, което да ви уведоми, че ви е издаден сертификат, както и че вече сте абонат на новия оператор и новата ви карта е активна.
    Ако звъннете на познат, който е сменил оператора си, гласово съобщение ще ви предупреди за това. Така ще имате време да решите дали да затворите телефона, или да осъществите връзката.
    Комисията за регулиране на съобщенията ще следи процеса на прехвърляне на номерата. Ако се установят проблеми или пропуски за абонатите, те ще бъдат обсъдени с мобилните оператори и може да има промени в процедурата, каза за БТА председателят на КРС Веселин Божков.

    Източник: В-к Стандарт http://www.standartnews.com/bg/artic...article=229080

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #2

    Re: Сменяме оператора за няколко минути

    По принцип е хубаво, че преносимостта става факт, обаче според мен се оказва една изключително тромава нефукнционална услуга. Защото мисля, че преносимостта би трябвало да става много по-бързо от 10 дни, освен това е изключително тъпо, че се налага смяна на СИМ картата. В крайна сметка ако имаш 200-300-500 запаметени номера, то в новата СИМ карта трябва да ги въвеждаш ръчно, което ако се направи би отнело поне още един ден, ако не се прави пък се губят всичките контакти. Всъщност като се замисля, май се сещам, че номерата се запаметяват в паметта на апарата, а не в СИМ-картата, тъй че би трябвало запаметените номера да се покажат и при новата карта със същия номер.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Сменяме оператора за няколко минути

    номера можеш да имаш както в картата, така и в апарата. разликата е, че когато са в апарата подлежат на групиране и т.н. съгласно възможностите му, а когато са в картата са "едно име-един запис"

    иначе АЛЕЛУЯ, че най-накрая стана

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: Сменяме оператора за няколко минути

    По спомени в картата може да има до 250 имена при новите stk карти и 200 при старите.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: Сменяме оператора за няколко минути

    Има и по-лесен начин от ръчното въвеждане. Номерата се "преливат" с подходящата програма в компютъра и после се прехвърлят в новата карта. Почти за всички телефони има такива програми, а прехвърлянето може да стане чрез кабел, InfraRed или BlueTooth.

  7. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #6

    Re: Сменяме оператора за няколко минути

    На мен не ми е ясно, ако имам договор с един оператор и от него остава определен срок, дали може да се прехвърли номера към друг оператор.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re: Сменяме оператора за няколко минути

    Цитат Първоначално публикувано от daley
    На мен не ми е ясно, ако имам договор с един оператор и от него остава определен срок, дали може да се прехвърли номера към друг оператор.
    Може, след заплащане на неустойката по договор.

    Според проучване, направено от Мтел , ще им избягат под 3% от потребителите и то определен тип потребители които не са интересни за никой оператор. Най-много се очаква да се прелеят от Глобул във Вивател .....но само времето ще покаже. Имам приятелка в един от бизнес центровете на Мтел и още при нея не е отишъл никой с желание да си смени оператора запазвайки си номера.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #8

    Re: Сменяме оператора за няколко минути

    а само тези , на сметка ли могат да сменят номер или всички ?

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #9

    Re: Сменяме оператора за няколко минути

    Днес си взех Сертификата за преносимос от Глобул, занесов го във ВиваТел и утре Номерът ми ще бъде прехвърлен в мрежата на ВиваТел
    Ще видим какво ще стане.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Re: Сменяме оператора за няколко минути

    Вероятно следващата бъдеща стъпка е - сменяме оператора без въобще да сменяме номера
    (т.е., операторите престават да имат специфичен префикс в началото на номера)

  13. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #11

    Re: Сменяме оператора за няколко минути

    То точно това май е сегашната стъпка

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #12

    Re: Сменяме оператора за няколко минути

    Точно това е сегашната стъпка. То иначе нямаше да е преносимост. Да си смениш и една цифра от номера означава, че пак ще трябва да уведомяваш всичките си познати, че си с нов номер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за два оператора на TV Samsung 46D6500
    От Trentatre_ във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-05-13, 22:28
  2. РАЗкодиране за телефон - заключен към оператора
    От doxr във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 23-02-12, 01:16
  3. Отговори: 0
    Последно: 14-01-11, 23:40
  4. Gree MHA48HR - климатика работи няколко минути и се изключва
    От bibobg във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 21
    Последно: 11-01-11, 04:37
  5. Пак сменяме номерата на колите
    От Miroslaff във форум Коментирай новина
    Отговори: 6
    Последно: 04-03-08, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе