Резултати от 1 до 7 от общо 7

Пак сменяме номерата на колите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    16
    #1

    Пак сменяме номерата на колите

    СЕГА КАКВО ЩЕ ПРАВИМ ХОРА КЪЛНЯХА СЕ ЧЕ БЕШЕ ЗА ПОСЛЕДНО СМЯНАТА НА РЕГ.ТАБЕЛИ -- БИЛО ЗАРАДИ ЕВРОПАТА ... СЕГА К'ВО НОВИТЕ ЩЕ СА ОЩЕ ПО-ЕВРОПЕЙСКИ ЛИ ...

    Пак сменяме номерата на колите
    Слагаме знамето на ЕС на табелата вместо българския трибагреник


    Нови правила идват с новите ни задължения като членове на Европа. Няма да ни се размине още една смяна на номерата на колите и на паспортите. Пререгистрацията на автомобилите няма краен срок. Но хората сами ще се убедят, че в ЕС се пътува по-лесно и без проблеми, ако знамето на съюза стои на табелата, обясни МВР. За тескерето с чип пък настоява бизнесът.Нова смяна на номерата на колата очаква всеки един шофьор у нас. Повече от 3 милиона возила, които наброява автопаркът в България, ще трябва да минат през гишетата на КАТ. Смяната на табелите се налага заради приравняване към нормите на ЕС. Подмяната най-вероятно ще започне в началото на есента. Подмяната на табелите потвърди пред "Стандарт" вътрешният министър Румен Петков. Той обясни, че тя няма да има краен срок и няма да бъде задължителна.
    Подредбата на числата и буквите по табелите ще остане същата. Няма да се добавят нови знаци или цифри. Ще бъде променено само знамето, върху чийто фон сега е изписана абревиатурата на страната ни. Така вместо българското знаме и надпис BG върху него новите табели ще бъдат с флага на ЕС. На синия фон със звезди отново ще пише BG.
    С европейските табели първо ще се сдобият автомобилите, които получават първа регистрация в България. Това означава, че всеки ден с нови номера с флага на Евросъюза ще се сдобиват по 1000 возила. След това Пътна полиция ще препоръчва подмяна на автомобилите, които често излизат в чужбина. Това означава, че в рамките на 4 години 90 на сто от автопарка ще бъде с новите номера.
    В момента всички автомобили в ЕС ще се движат с такива табели. На номерата във всяка една страна от общността има флага на ЕС. А върху него е изписана абревиатурата на съответната държава.


    Какви документи ни трябват за регистрация


    Оригинално свидетелство за регистрация на автомобила в страна членка на ЕС.
    Документ за придобиване на собствеността в България.
    Декларация по образец, попълнена от юридическото лице, закупило автомобила в чужбина.
    Не се изисква представяне на документ за придобиване собствеността на автомобила в чужбина




    http://www.standartnews.com/bg/artic...article=223212

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re: Пак сменяме номерата на колите

    Не излизам от страната. Но ми се случи та бях малко в Барселона .... огромен процент са с номера бели с черни символи, без каквото и да е знаме и означения на страна - ама нас ни карат да сменяме!

    Абсурдна държава, пълна с овце ...

    А в този текст се говори че няма да има отново задължавания .. така че кой му е кеф да сменя

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Пак сменяме номерата на колите

    "Смяната" става много лесно с едни лепенки, които си купих от бензиностанция на "Шел". Лепят се върху лявата част на номера с българското знаме и автомобила ти става "европейски". От една година съм с такива.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Пак сменяме номерата на колите

    И аз това щяш да кажа , но не бях сигурен за цената- 2лв мисля бе комплекта ли 4 ?

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re: Пак сменяме номерата на колите

    Бях с кола предната седмица до Германия и обратно и познайте какво ........никой не ни спря за нищо.Това с номерата според мен си е чиста спекулация. Другият слух който чух,беше ,че във Варна са свършили буквичките и номерата и сега трескаво мислят как да направят като софиянци номера с 2 букви. Гадното във Варна било, че не могат да ползват ВН понеже това било съкращение на военните. Въобще в абсурдна държава живеем.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Пак сменяме номерата на колите

    @Stenly Вн = Видин! ( нали преди да я регна старата кола я карах две години с номера от Видинската регистрация ВН 1408- и ме питаха тъпите катаджии що сменям номера )
    военните са с 5 цифри.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    Re: Пак сменяме номерата на колите

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    @Stenly Вн = Видин! ( нали преди да я регна старата кола я карах две години с номера от Видинската регистрация ВН 1408- и ме питаха тъпите катаджии що сменям номера )
    военните са с 5 цифри.
    новите военни са от рода ВА000000 - засичал съм доста подобни коли, може и друг стандарт да има, какъв им е проблема, на тях не им се налага да висят по опашки да ги пререгистрират.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. За цените на лекарствата и колите
    От FearMe във форум Автомобили
    Отговори: 7
    Последно: 20-11-11, 11:04
  2. Как да си извадя номерата от тел. със счупен дисплей?
    От Styx_1972 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 25-02-09, 12:04
  3. Сменяме оператора за няколко минути
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 11
    Последно: 19-04-08, 03:09
  4. Задача междинна (За мухите и колите)
    От Cvetanov във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 26-04-05, 17:02
  5. Смяна на номерата на GSM
    От mike_bg във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 36
    Последно: 19-08-03, 13:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе