Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

FiberNet - Оптичен интернет от Vivacom

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #1

    FiberNet - Оптичен интернет от Vivacom

    Гледам на сайта на Vivacom, че предлагат оптичен интернет. От картата на покрититето се вижда че е в районите на жк. Младост, жк. Изток и жк. Лозенец в София. Явно няма да е скоро да предлагат услугата и в България. Ако някой се е докоснал до тази нова услуга, да сподели своите впечатления.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:FiberNet - Оптичен интернет от Vivacom

    някъде бях чел/чул, че до есента ще има в още 2 града в страната, но на 123 представа си нямаха за това

    на теория това би следвало да е най-добрият и най-сигурен интернет, защото опъването под земята, което на тях им идва без пари, става за часове, защитено е по всякакъв възможен начин, а не като примерно при булсата поредните ftp кабели=гръмоотводи по стълбовете.

    наистина и аз съм любопитен да чуя отзиви от първа ръка, макар че дълбоко се съмнявам някой да им се е вързал в софия, където за доста по-малко пари понастоящем има много по-сладки оферти. бъдещето на този нет на тези цени е извън софето (както и досега са с ADSL-a)

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3

    Re:FiberNet - Оптичен интернет от Vivacom

    Тука се обсъжда същата тема.

  5. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #4

    Re:FiberNet - Оптичен интернет от Vivacom

    За Варна ми казаха, че ще пуснат оптичния нет Септември. Но от къде ще стартират не се знае. Оптиката щяла да бъде само до входа, а до абонатите по меден чифт - предполагам ще ползват старите кабели.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:FiberNet - Оптичен интернет от Vivacom

    Да дойдат да ползват моите стари кабели да ги видим. До входа на кооперацията чифтовете на Виваком са нови, тоест подържат 20 мегабита.... докато се качи до 4тият етаж и вече със зор подържат 12 мегабита

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:FiberNet - Оптичен интернет от Vivacom

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Да дойдат да ползват моите стари кабели да ги видим. До входа на кооперацията чифтовете на Виваком са нови, тоест подържат 20 мегабита.... докато се качи до 4тият етаж и вече със зор подържат 12 мегабита
    Абе ти си плати за 100, а те колкото могат толкова ще пуснат

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    13
    #7

    Re:FiberNet - Оптичен интернет от Vivacom

    Съвет - внимателно избирай точно кой доставчек на оптичен нет ще вземеш, защото едно е да ти казват, че е оптичен, друго е, до къде използват и как оптичните кабели. Не знам дали Виваком е добър избор.. Аз, след като проучих темата за оптичните кабели и кой как ги използва, взех НЕТ 1. В по-голямата част от София имат мрежа и наистина ползват до самата сграда оптични кабели. Имат и добри оферти. Това е моя опит.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re:FiberNet - Оптичен интернет от Vivacom

    В София сте добре, елате да видите във Варна каква е ситуацията. Оптиката е само на хартия.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #9

    Re:FiberNet - Оптичен интернет от Vivacom

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Оптиката е само на хартия.
    Не е само така ! Има я и по магазините и пазарите !

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #10

    Re:FiberNet - Оптичен интернет от Vivacom

    Договора ми с Виваком изтича...съвет какво да избера във Варна...или има ли нещо по-добро...

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #11

    Re:FiberNet - Оптичен интернет от Vivacom

    Спектрум нет ?? Виваком имат навика автоматично да подновяват договора , ако случайно не знаеш кога изтича !

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    13
    #12

    Re:FiberNet - Оптичен интернет от Vivacom

    Виваком наистина имат практика в автоматичното преподписване на договори.. малко ми намирисва тяхната работа, а и на други мастодонти. Таова е и едно от причините да избера някой не толкова голям като НЕТ 1, който играе честно на пазара.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    13
    #13

    Re:FiberNet - Оптичен интернет от Vivacom

    Имаш 7-8 поста в този форум и неизменно във всеки от тях обясняваш колко е хубав един определен доставчик на интернет услуги и какви хубави промоции имал.
    Не те знам какъв си - рекламен агент на заплата или не, но определено почва да става дразнещо!
    Крис

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #14

    Re:FiberNet - Оптичен интернет от Vivacom

    Яки , яки , колко да са яки , криза е , а и става въпрос само за София ! А ние от провинцията как да се облажим от тази " яка " оферта ?

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #15

    Re:FiberNet - Оптичен интернет от Vivacom

    Цитат Първоначално публикувано от djordjo
    Виваком наистина имат практика в автоматичното преподписване на договори.. малко ми намирисва тяхната работа, а и на други мастодонти. Таова е и едно от причините да избера някой не толкова голям като НЕТ 1, който играе честно на пазара.
    Напротив, точно Виваком първи премахнаха автоматичното продължаване на договорите. Сега договора след изтичане става безсрочен, т.е. може да се прекъсне към 30-то число всеки месец.

    Автоматичното продължаване остана отчасти например при Мтел.

    Ама си говорите наизуст....



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 672
    Последно: 16-04-24, 20:14
  2. Vivacom TV, switch и рутер?!?
    От Simona Kalcheva във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 6
    Последно: 22-12-13, 16:03
  3. DNS-ите на БТК/Vivacom пак се скапаха....
    От glowndark във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 26-08-12, 09:43
  4. 3G покритие Vivacom ?
    От nikolin във форум Технологии
    Отговори: 9
    Последно: 04-01-12, 19:45
  5. Отговори: 10
    Последно: 02-12-11, 09:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе