Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с ADSL модем на Виваком

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    43
    #1

    Проблем с ADSL модем на Виваком

    Здравейте,

    от извесно време пуснах интернет на родителите ми. Ползвам го само през LAN, Wi-Fi е забранен. Проблемът се състои в това, че всеки път, когато телефонът звънне и някой вдигне, ми прекъсва за 20-30 секунди интернета. Същото се получава и когато се затвяря слушалката. Това не ми е толкова голям проблем, защото аз лично рядко ползвам нета, а нашите не ги бърка. Освен това преди няколко дни реших да активирам Wi-Fi, за да позвам на един лаптоп... Мрежата се вижда, сигнала е силен, но не може да се свърже. Изписва diagnose connection problem или нещо от сорта. В модема както знаете няма кой знае какви настройки освен криптиране, канал, пароли и тн. Лаптопа си работи без проблем на друго място с друг вивакомски модем. Някакви идеи преди да звъня на поддръжката им? Може пък да е нещо елементарно.

  2.  
     
  3. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #2

    Re:Проблем с ADSL модем на Виваком

    Иди в най-близкия офис на Виваком и си го подмени. Сменят ги без да задават излишни въпроси. По-елементарно от това, не виждам какво.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:Проблем с ADSL модем на Виваком

    Макар, че проблема с прекъсването по вероятно е от кофти линия отколкото от модема...
    Ако първия проблем не се оправи с смяна на модема, ще трябва да викаш специалистите

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #4

    Re:Проблем с ADSL модем на Виваком

    сплитера не си сложил на правилното място и за това прекъсва. имаш телефон преди модема.
    за вифито - ако си с със стар уиндоус не се поддържат всички кодировки. пробвай първо без кодировка.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    43
    #5

    Re:Проблем с ADSL модем на Виваком

    Има и друго нещо. Едно време бяхме със старите розетки за онези телефони с шайба.
    Едни квадратни букси с 4 чопчета... Подменена е с актуална розетка за RJ45, но не съм убеден, че са уцелили къде трябва да са + и -
    За това се чудя дали да ги викам на място или ако някой може да каже кой цвят кабел на кое краче отива. Те са само 2 проводника все пак

    Едит: Много правилно, не се бях сетил... Имаме 2 розетки за телефон и явно тази която ползвам за модема е след тази за телефона.
    Относно втория проблем...лаптопа е с win7 x64 ultimate, а кодировките са същите, както при другия модем, с който работи.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #6

    Re:Проблем с ADSL модем на Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от Wish_Master
    + и -
    няма значение + и -
    rg11 са телефоните.
    трябва адсла да е преди всички телефони за това е и сплитера който идва с него. виж книжката.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    пробвай първо без кодировка.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 05-07-13, 16:04
  2. Активиране на Wii-fi , на модем на Виваком
    От dbitzepsa във форум Технологии
    Отговори: 5
    Последно: 13-04-12, 22:38
  3. Static DNS на ADSL модем от БТК
    От lil във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 14-10-09, 21:31
  4. модем за 512 безкрай ( ADSL )
    От martineliazz във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 26-06-06, 14:14
  5. Търся ADSL модем
    От toppy във форум Технологии
    Отговори: 9
    Последно: 29-05-05, 00:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе