Резултати от 1 до 8 от общо 8

избор на рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #1

    избор на рутер

    Здравейте,
    Мисля да си копувам wireless рутер и съм се спрял на следните 2 модела :

    D-Link 54Mbps 802.11g Wireless Kit - DWL-922 - който всъщност е :
    1 - 10/100Mbps WAN port (DI-524), 1 - USB port for desktop installation (DWL-G122)
    и
    MSI WIRELESS KIT ROUTER +USB STICK
    it comes with one 802.11b/g Wireless Router - RG54SE, and one Wireless 11g USB Stick- US54SE.
    Кой е по-добрия избор ?
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    103
    #2

    Re: избор на рутер


  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: избор на рутер

    За белкините чух, че имало внесени дефектни бройки. Иначе ги сменяли без проблеми. Аз съм с такъв и няма проблеми засега.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #4

    Re: избор на рутер

    Белкините забиват по-често в сравнение с Линксис, освен това при част от операциите трябва да се чака по 22 секунди, защото рутера се рестартира, за да влезе в сила промяната... тъпа работа.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    5
    #5

    Re: избор на рутер

    За мен най-добрия домашен рутер от ниския клас е на NETGEAR.
    http://www.netgearshop.net/-Wireless...r/language/bg/

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Re: избор на рутер

    Като че ли TP-Link.
    По простата причина, че са с Atheros чипсет, според мои познати за предпочитане в ниския клас.
    Втората причина е, че опита показва, че въпреки че и китайците са длъжни да спазват някакви стандарти за сила на сигнала, очевидно го правят само на книга. На практика сигнала е значително по мощен.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #7

    Re: избор на рутер

    Доказано добри са Linksys и Buffalo. Препоръчвам вторият, защото е по-евтин, а хардуерно е същия. Работят на Линукс и има патчнат фирмуер за тях с разширени възможности за настройки.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #8

    Re: избор на рутер

    Buffalo-то не е лошо, освен това поддържа и WDS - Wirelеss Distribution System, което ще рече че може да се разширява обхвата на безжичната мрежа с няколко такива устройства - ако човек живее в по-голяма къща или кооперация ( примерно 4-5 етажа), може да вземе още едно (или няколко) такова устройство и ще покрие по-голяма площ. (като между двете устройства не е нужно да има UTP кабел - те комуникират чрез безжичната мрежа). Освен това Бъфалото има сравнително добър сигнал - съизмерим с този на Asus WL-550, който се води range extender с около 30% по-добър обхват. Единствено, което ми хареса в Асус-а, а липсва в Бъфалото е, че Асус-а има нещо като трафик-шейпър в него - ограничаване на скоростта на ъплоад и даунлоад.

    И пак за Белкина - видях такова устройство, на което липсва копчето за Reset - има дупка за ресетване, но вътре няма бутон. Не знам в кой китайски гараж са ги правили и от де Метро са ги взели, но бягайте далече от тези дървета - не е нужно да казвам какво ще стане ако объркате нещо по настройките / паролата, и се окаже че няма как да ресетнете рутера.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на рутер.
    От Aleksandars във форум Общ - хардуер
    Отговори: 99
    Последно: 31-07-18, 11:55
  2. Избор на Рутер
    От inkost във форум Технологии
    Отговори: 5
    Последно: 24-10-13, 12:19
  3. Избор на рутер
    От ronnie72 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 25-12-11, 19:34
  4. избор на рутер
    От getzov във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 30-03-11, 10:48
  5. Избор на рутер
    От blue_ във форум Мрежи
    Отговори: 15
    Последно: 19-11-04, 19:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе