Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 46
Like Tree1Одобрявам

4G LTE мрежа в България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    4G LTE мрежа в България

    "Макс Телеком" вече се казва "Макс", пуска своята 4G LTE мрежа




    "Макс Телеком" официално стартира търговската си 4G LTE мрежа в България, което става съгласно представените по-рано през годината планове за премиера през първата половина на 2014 г. Компанията се ребрандира като приема ново лого и името "Макс" и обяви, че нейната услуга ще се предлага ексклузивно от партньорите на Apple за България в София, Русе, Стара Загора, Сливен и Банско и e достъпна чрез специална SIМ карта.

    Заедно с това всички потребители, които закупят Apple iPad с мобилни възможности от 20 май до 30 юни, ще получат безплатно 4G LTE мобилен интернет с валидност до 30 септември тази година. В допълнение партньорите на Apple iStyle, "Технополис" и "Техномаркет" предлагат допълнителна отстъпка от 12% от цената на iPad Air 4G 16 GB, който ще може да се закупи на промоционална цена от 1049 лв.

    За тези, които вече имат 4G LTE съвместим таблет е предложението "4G 4U". То дава неограничен 4G LTE трафик до края на септември при закупуването на стартов пакет на цена от 10 лв. След изтичането на тестовия период ще бъдат налични различни пакети с абонамент, които компанията обещава да са на конкурентни цени. В момента все още не се предлага гласова услуга, но очакваме такава да бъде добавена по-късно през годината.

    Max

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Отговор: 4G LTE мрежа в България

    Брех, 4 месеца за 10 лева, чудесно звучи. Направо да те е яд, че нямаш смартфон с LTE и 2 сим карти...

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Отговор: 4G LTE мрежа в България

    Добро зарибяване на клиените ...ако Макстелеком не ми беше в "black list-а" щях да си взема сим карта за айпад-а. Код, намираш си някоя "бисквитка" от и-бей и си в джаза.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Отговор: 4G LTE мрежа в България

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Добро зарибяване на клиените ...ако Макстелеком не ми беше в "black list-а" щях да си взема сим карта за айпад-а. Код, намираш си някоя "бисквитка" от и-бей и си в джаза.
    Ее, не е удобно. Честно казано, по-скоро бих жертвал LTE скоростта и да си карам с 3G, отколкото освен неудобството от второ устройство да харча и значително повече батерия заради връзката м/у двете устройства.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: 4G LTE мрежа в България

    Скороста поне за сега не е върха на сладоледа. Според колега от друг форум скоростите са 32-38 Мб/с сваляне и между 0.9 и 5 Мб/с качване. Но тепърва ще си товарят и тунят мрежата.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Отговор: 4G LTE мрежа в България

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Скороста поне за сега не е върха на сладоледа. Според колега от друг форум скоростите са 32-38 Мб/с сваляне и между 0.9 и 5 Мб/с качване. Но тепърва ще си товарят и тунят мрежата.
    За мобилни услуги е си е направо супер. По-важно е да има добро покритие. Ама как апетита идва с яденето... Когато си пуснах първия домашен интернет през един телефонен модем - 1998г, ако успеех да вдигна скорост 4Кbit/s се радвах като дете. А сега се мръщим на 38МВ мобилен.:rolleyes:

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: 4G LTE мрежа в България

    Няма мръщене, аз съм доволен от появата на МаксТелеком. Сега и 3те мобилни оператора ще трябва да се съобразяват с това и да вдигнат скоростите.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Отговор: 4G LTE мрежа в България

    Мтел от една година подготвят мрежата и правят тестове на 4G LTE, но още са далеч от истината.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Отговор: 4G LTE мрежа в България

    Пфууу, аз още във Варна бях (преди повече от 2 години) като правеха тестове и гледахме скорости от порядъка на 70 мегабита даунлоуд. После заебаха проекта и сега дори не ги знам къде са.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Отговор: 4G LTE мрежа в България

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Пфууу, аз още във Варна бях (преди повече от 2 години) като правеха тестове и гледахме скорости от порядъка на 70 мегабита даунлоуд. После заебаха проекта и сега дори не ги знам къде са.
    Под кривата круша! Аз разчитах много на това за една хитра система за видеонаблюдение, ама не би!

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Отговор: 4G LTE мрежа в България

    Минах днес през Мола на Стамболийски, жена ми си оглеждаше някакви парцалки, аз седях 15 - 20 минутки в коридора, прд щандчето на Макс Телеком да я чакам. Ами - за цялото време, освен, че никой не спря за консултация, никой и не го погледна. Ще се наложи вкарването на някой друг милион за реклама, така просто няма да стане нищо.
    Нова услуга, турбо промоция и интерес под нулата.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Отговор: 4G LTE мрежа в България

    Не случайно опитните в бранша (не само в БГ), преди да пуснат нещо ново, те заливат с масова реклама няколко месеца преди това.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Отговор: 4G LTE мрежа в България

    няма как да има интерес след като само в 3 града на страната имат покритие и то не е ясно колко добро.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Отговор: 4G LTE мрежа в България

    То проблема не е само в рекламата и покритието. Колко хора притежават апарати, поддържащи технологията?

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Отговор: 4G LTE мрежа в България

    Според мен това не е проблем. Предполагам продават и LTE "бисквитки" (модеми). Та който иска, ще намери начин. Просто фирма която бави заплатите на служителите си с месеци за нищо не става. Изхарчиха едни пари за мрежа, пък сега квото стане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Първата 4G интернет мрежа в България
    От justify във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 04-02-14, 22:32
  2. EON България
    От mitko715 във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-12, 11:35
  3. Карта на България за ТОМ ТОМ ONE
    От Tonyo във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 3
    Последно: 21-11-10, 05:26
  4. Кой в България?
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-06, 20:32
  5. Виртуална България
    От Pit във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-06, 08:03

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе