Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Термини и съкращения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #16

    Re:Термини и съкращения

    въпросът ми бе породен от това , че различните фирми доставчици обявяват много различни цифри за скорост на интернет . едните обявяват 8мб.с други 15мб.с 40мб.с 150мб.с . просто не е ясно къде е истината , и каква е тя .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Re:Термини и съкращения

    Скоростта се мери в Mbit/sek (Kbit/sek) /мегабит в секунда/ -> http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%...BD%D0%B4%D0%B0
    В MB (KB) се мери обем на паметта или други обеми данни (файлове). Разбира се има и изключения.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    16
    #18

    Re:Термини и съкращения

    Общоприета грешка сред повечето потребители е да се смесват понятията СКОРОСТ и КОЛИЧЕСТВО ИНФОРМАЦИЯ (обем на паметта, както често се среща). Не може две величини да имат една и съща мерна единица. От къде идва грешката: количеството информация I се измерва в бит за секунда (bit/s). То не трябва да се бърка със скорост на пренасяна на информацията B, изразсена в Bauds.
    Та, количеството информация I=logmN, измерено (bit/s). Където N е броят на състоянията, в които може да бъде обектът, за който се предава информацията, а с m - основата на бройната система. При m=2 и N=2, количеството информация I е единица. Това означава, че при двоично кодиране един импулс носи един бит информация или при двоичните кодове скоростта на пренасяне и количеството информация съвпадат.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Re:Термини и съкращения

    Цитат Първоначално публикувано от Bai_Georgi
    Общоприета грешка сред повечето потребители е да се смесват понятията СКОРОСТ и КОЛИЧЕСТВО ИНФОРМАЦИЯ (обем на паметта, както често се среща). Не може две величини да имат една и съща мерна единица. От къде идва грешката: количеството информация I се измерва в бит за секунда (bit/s). То не трябва да се бърка със скорост на пренасяна на информацията B, изразсена в Bauds.
    Та, количеството информация I=logmN, измерено (bit/s). Където N е броят на състоянията, в които може да бъде обектът, за който се предава информацията, а с m - основата на бройната система. При m=2 и N=2, количеството информация I е единица. Това означава, че при двоично кодиране един импулс носи един бит информация или при двоичните кодове скоростта на пренасяне и количеството информация съвпадат.
    Тотално си се объркал в мерната единица за количество на информацията!
    В бодове се мери символната скорост, а не скоростта на предаване на информацията!
    Прочети това http://tuj.asenevtsi.com/Informatica2/I019.htm и това http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%B4 и си редактирай изцяло поста, ще излъжеш някого!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    16
    #20

    Re:Термини и съкращения

    Ти успя ли да вникнеш в написаното от мен, а не да бързаш да коментираш. Посоченото от мен е пълна истина, защитено от:
    1-во: достоверен НАУЧЕН източник
    2-ро: подплътени РЕАЛНИ знания
    3-то: практика

    Лично ще следя развитието тази тема и ще проверявам за написани неточности, да не кажа глупости! Хубаво е желанието, но досега всичко от споменато в предходните постове е само копирано. Аз съм първия, който е дал някакво обяснение - това че не го разбира някой, хич не е мой проблем! Имах намерение да спомогна за развитието на темата, но ... за сега ще си помисля!

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #21

    Re:Термини и съкращения

    Цитат Първоначално публикувано от Bai_Georgi
    Ти успя ли да вникнеш в написаното от мен, а не да бързаш да коментираш. Посоченото от мен е пълна истина, защитено от:
    1-во: достоверен НАУЧЕН източник
    2-ро: подплътени РЕАЛНИ знания (подплАтени, идва от думата "подплата", а не от думата "подплънка")
    3-то: практика

    Лично ще следя развитието тази тема и ще проверявам за написани неточности, да не кажа глупости! Хубаво е желанието, но досега всичко от споменато в предходните постове е само копирано. Аз съм първия, който е дал някакво обяснение - това че не го разбира някой, хич не е мой проблем! Имах намерение да спомогна за развитието на темата, но ... за сега ще си помисля!
    Извинявай, но тази тема е за сериозни, научно обосновани и доказани от практиката термими, при това световно признати като такива. Място за празни приказки няма! За това ако държиш на думите си:
    1. Цитирай достоверния научен източник.
    2. Покажи знанията си, като докажеш чрез научен метод твърдението си (може и с copy/paste)
    3. Покажи наличието на практиката си като дадеш числен пример (или такъв с мерни единици) и го обясни.
    Защото и петокласник ще ти каже, че промяната на дадена количествена величина (bit) за единица време (s) не дефинира нищо друго, освен скоростта на даден процес!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    16
    #22

    Re:Термини и съкращения

    Дотук с нищо не си доказал, че описаните твърдения от мен са грешни. Дадена е формула, можеш спокойно да я опровергаеш. За да не съм голословен, веднага ти посочвам един източник. Запознатите хора в областта на комуникациите и електрониката знаят или са чували за доц. д-р инж. Павел Мерджанов. Потърси негови книги (без да правя каквато и да е реклама). Ако изявяваш желание, още друга достоверна информация - ще дам бол. Що се отнася до другото - обяснено е кратко, точно и ясно. Ако има някакво конкретно питане, защото не е посочено какво точно НЕ Е ясно???
    Вярно, че всеки може да пише каквото му дойде, но нека проверяваме нещата, а не да нападаме желаещите да споделят някаква информация и да помогнат. Честно казано, това беше и идеята да влезна в този форум, въпреки че го чета отдавна!
    Поздрави

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Re:Термини и съкращения

    Цитат Първоначално публикувано от Bai_Georgi
    Дотук с нищо не си доказал, че описаните твърдения от мен са грешни. Дадена е формула, можеш спокойно да я опровергаеш. За да не съм голословен, веднага ти посочвам един източник. Запознатите хора в областта на комуникациите и електрониката знаят или са чували за доц. д-р инж. Павел Мерджанов. Потърси негови книги (без да правя каквато и да е реклама). Ако изявяваш желание, още друга достоверна информация - ще дам бол. Що се отнася до другото - обяснено е кратко, точно и ясно. Ако има някакво конкретно питане, защото не е посочено какво точно НЕ Е ясно???
    Вярно, че всеки може да пише каквото му дойде, но нека проверяваме нещата, а не да нападаме желаещите да споделят някаква информация и да помогнат. Честно казано, това беше и идеята да влезна в този форум, въпреки че го чета отдавна!
    Поздрави
    С Павел Мерджанов имам честта лично да се познавам.
    А доказателството е в това:
    .... промяната на дадена количествена величина (bit) за единица време (s) не дефинира нищо друго, освен скоростта на даден процес!
    Би ли ми посочил къде в дадената от теб формула участва времето, че резултата е в bit/s???

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    16
    #24

    Re:Термини и съкращения

    И какво, не си доволен явно че ти дадох достоверен източник и затова вече реши да конкретизираш въпроса си! Упоменато е, че количеството информация се измерва в единицата бит/с. Все едно да ме питаш, защо силата (F) е в нютони (N).

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #25

    Re:Термини и съкращения

    Цитат Първоначално публикувано от Bai_Georgi
    И какво, не си доволен явно че ти дадох достоверен източник и затова вече реши да конкретизираш въпроса си! Упоменато е, че количеството информация се измерва в единицата бит/с. Все едно да ме питаш, защо силата (F) е в нютони (N).
    Е как да съм доволен от откровени глупости??? Ако се позоваваш на Мерджанов, цитирай ми книгата, година на издаване, страница и т.н. както е прието да се цитира в науката. А да кажеш, че някаква глупост е написана от някого, без тези данни е опит за наивна манипулация. Или там такова нещо няма или ти просто не си разбрал написаното. Така че, ако ще го водиш този спор, придържай се към правилата или просто "бегай у лево".
    И този път ще ти го напиша дебело: От къде в дадената от теб формула се появява времето, за да участва в мерната единица? Опитай се, ако можеш да бъдеш конкретен.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    16
    #26

    Re:Термини и съкращения

    За уточнение: предходен пост не се цитира!
    2-ро: Познаваш се УЖ с Мерджанов, а не се досещаш от коя негова книга би могло да е цитирано?! Странно изглежда, не мислиш ли?
    Стигаме и до същината, 3-то: ето какво те интересува "Телекомуникационни мрежи", част 1-ва, Издателство "Нови знания", 2002; формулата се намира на страница 46.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #27

    Re:Термини и съкращения

    Цитат Първоначално публикувано от Bai_Georgi
    За уточнение: предходен пост не се цитира!
    2-ро: Познаваш се УЖ с Мерджанов, а не се досещаш от коя негова книга би могло да е цитирано?! Странно изглежда, не мислиш ли?
    Стигаме и до същината, 3-то: ето какво те интересува "Телекомуникационни мрежи", част 1-ва, Издателство "Нови знания", 2002; формулата се намира на страница 46.
    Цитира се и още как! От доста време съм в този форум, за да се нагледам на всякакви евтини номера. Като например да си коригираш или изтриеш спорен пост и после да твърдиш:"Ама аз не съм казал такова нещо!
    Това, че го познавам не означава, че съм учил по негови учебници или знам трудовете му "на изуст". Това е non-sens! Познавах Мерджанов като млад асистент в катедра ДСТ, ФРЕ, ВМЕИ, където бях студент. Срещнахме се след много години при съвсем житейски обстоятелства - оказа се, че децата ни пеят в една и съща вокална група. Водехме ги на репетиции по два пъти седмично и докато чакахме да мине репетицията си говорехме за много неща. Това е. Ще потърся книгата му и ще видя какво е написано на цитираната страница. Ако искаш да ускориш нещата, качи едно сканирано копие тук. Ще е интересно и за четящите темата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    16
    #28

    Re:Термини и съкращения

    Всъщност - вярно е, че може да се изтрие или коригира част от написаното. На мен не ми се е случвало някой да го направи, но ... хора всякакви. Ако е наложително за всички, четящи темата, наистина мога да сканирам въпросната страница. Всичко е с научна цел, пак повтарям. Поздрави!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #29

    Re:Термини и съкращения

    Моля ви , Бай Георге и Лупус , не се карайте . Просто исках да разбера каква е истината и лъжата за обявените скости за интернет от различните фирми доставчици . Прекалено големи разлики даже и за неразбиращи като мен.Да сте живи и здрави . Неразбиращите ви поздравяват . Аве Цезари .

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #30

    Re:Термини и съкращения

    Деси, не се караме, а спорим! И в спора се ражда истината. Важното е ти да си разбрала коя е тя :rolleyes:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Термини и съкращения
    От Lupus във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 63
    Последно: 23-10-17, 22:39
  2. Помощ при превода на термини
    От cheeseus във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 21-03-13, 13:03
  3. Малко въпроси за термини в прането...
    От mooncow във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 04-12-06, 13:29
  4. къде отиде темата "термини и съкращения"?
    От dilianclima във форум За Форума
    Отговори: 3
    Последно: 06-11-06, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе