Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Активни колони за DVD/DIVX player до 200 лв - мнения, съвети, препоръки?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #1

    Активни колони за DVD/DIVX player до 200 лв - мнения, съвети, препоръки?

    Ясно, е че не е най-перфектното решение за звука при гледане на DVD/DIVX филми, но все пак ще е интересна тема за хора:

    1. които имат DVD/DIVX плейър и искат да го докарат до 5.1 система
    2. за които бюджетната страна на въпроса е от значение
    3. които не са аудио маняци
    4. които не искат да тормозят съседите си с прекалено силен саунд
    5. цена до 200 лв (+ 100 лв плейър = цената на една системка all-in-one home cinema)

    просто споделете мнение, впечатления и съвети за активни колони 5.1, че вече много се навъдиха на пазара - много се пише по форума за субтитри и ъпдейтване на фърмуера и за плейъри <100 лв, но за саунда - не...

    предлагам и да не се пускат мнения от рода "вземи си усилвател денон 5х200 вата и колони харман-кардон и няма да имаш проблеми" - high-end'a е ясен, дайте инфо за low-end'a*

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re: Каква система активни колони за DVD/DIVX player да изберем?

    Те тези са далеч от hi-end-а

    Абе тези DVD-та с какви изходи и кабели са ? Компютърни колонки а ла Creative не стават ли ? Вярвам ще са много по-добри (P5800=120-130 лева) от съотвените "сони" и т.н.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #3

    Re: Каква система активни колони за DVD/DIVX player да изберем?

    май могат да се използват Creative - нещо такова например: http://www.digit-life.com/articles2/creative-thx-550/ или тук: http://www.creative.com/products/speakers/* *ама май са доста скъпи

    компютърните Creative аудио системки в по-нисък ценови клас май са доста слабички - под 20 вата, но по принцип не е лоша идеята - човек поне ще е сигурен в качеството....

    иначе възможностите са:

    1. елит
    2. луксеон http://www.subwoofer.cn/Russian-web/en-5.1.htm
    3. краун - от тях видях системка 5х25 вата плюс субуфер 60 вата, с доста приятен дизайн - задните имат стойки; т.е. мощността им е по-височка от аналозите на елит и луксеон, които пък имат възможност за контрол поотделно на всеки канал, е, може и краун да имат, ако се правят в едни и същи китайски завод...


  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    51
    #4

    Re: Активни колони за DVD/DIVX player до 200 лв - мнения, съвети, препоръки?

    И аз се чудя к'ви евтинки 5.1 да взеам за двд-то (Елит 371Х). От където го купих имаха някви на Елит за 110лв.
    Elite HT-M585
    Ама тогава нямах намерение да си купувам и не съм ги чувал как свирят. Няма да е лошо да се изберат няколко модела до към 200лв.
    Важното е да свирят що годе добре. Все пак квито и да са ще е по-добре отколкото да карам с на тв-то колоните

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    77
    #5

    Re: Активни колони за DVD/DIVX player до 200 лв - мнения, съвети, препоръки?

    виж какво предлагат тук за 99лв http://www.densi.bg/index.php?menu=8

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #6

    Re: Активни колони за DVD/DIVX player до 200 лв - мнения, съвети, препоръки?

    Creative P5800 - 130 лева. Максимум ...

    Много по-добро и качествено от гореизброените буклуци

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #7

    Re: Активни колони за DVD/DIVX player до 200 лв - мнения, съвети, препоръки?

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    Creative P5800 - 130 лева. Максимум ...

    Много по-добро и качествено от гореизброените буклуци*
    може и така да е - ето тук подробности: http://www.creative.com/products/pro...&product=10596

    ама....
    само 22 вата субуфър?

    и дистанция с кабел?...

    не, мерси...това си е за компютър...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    103
    #8

    Re: Активни колони за DVD/DIVX player до 200 лв - мнения, съвети, препоръки?

    Аз съм с такива на компа /Р5800/ вече повече от година и нямам никакви проблеми. Саунда е супер , субуфъра е доста добър , единственият им недостатък е , че се управляват с кабел.

  11. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #9

    Re: Активни колони за DVD/DIVX player до 200 лв - мнения, съвети, препоръки?

    В ниският клас аз бих заложил на по-малко известните EACAN.
    http://www.eacan.com.cn/eproducts.htm

    Определено вадят добър звук, сателитите и субуферите на повечето модели са дървени, цените влизат в гореспоменатите граници. Разгледайте сайта, мисля че ги имаше в една фирма в Студенстки град, София и в Хасково. Ако някой се интересува ще намеря и дам повече информация. Държа да отбележа, че не работя в нито една от фирмите и не продава EACAN.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #10

    Re: Активни колони за DVD/DIVX player до 200 лв - мнения, съвети, препоръки?

    Цитат Първоначално публикувано от Io
    В ниският клас аз бих заложил на по-малко известните EACAN.
    http://www.eacan.com.cn/eproducts.htm

    Определено вадят добър звук, сателитите и субуферите на повечето модели са дървени, цените влизат в гореспоменатите граници. Разгледайте сайта, мисля че ги имаше в една фирма в Студенстки град, София и в Хасково. Ако някой се интересува ще намеря и дам повече информация. Държа да отбележа, че не работя в нито една от фирмите и не продава EACAN.
    не изглеждат зле...

    но субуферите са между 10-45 вата
    сателитите - 2.5 - 15 вата

    моделът А-200 има субуфър RMS 45 W, а сателитите - 15 W, дистанцията - optional...т`ва май е най-мощничкото....
    повечето са без дистанция или такава с кабел....

  13. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #11

    Re: Активни колони за DVD/DIVX player до 200 лв - мнения, съвети, препоръки?

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    не изглеждат зле...

    но субуферите са между 10-45 вата
    сателитите - 2.5* - 15 вата

    моделът А-200 има субуфър RMS 45 W, а сателитите - 15 W, дистанцията - optional...т`ва май е най-мощничкото....
    повечето са без дистанция или такава с кабел....

    Цената на А-200 5.1 беше около 200 лв. с ДДС за краен клиент, когато ги продавахме във фирмата в която работя. Сега сигурно пак е някъде около там. Чувал съм много системи, много мнения и определено смятам че в ценовият си клас са едни от най-добрите. Звучат .... забележително.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #12

    Re: Активни колони за DVD/DIVX player до 200 лв - мнения, съвети, препоръки?

    Ти колко "вата" търсиш ? Защото май се хващаш само за цената ... най-добре чуй тези краун и едни П5800 след това на едно място най-добре, да направиш разликата ...

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #13

    Re: Активни колони за DVD/DIVX player до 200 лв - мнения, съвети, препоръки?

    Виж А920
    MUSTEK e вярно ама може и да ти свърши работа*

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #14

    Re: Активни колони за DVD/DIVX player до 200 лв - мнения, съвети, препоръки?

    Аз съм се навил на Teufel Concept E, но:
    - те са за компютър
    - доколкото знам, май само в Германия се продават(с малко повече късмет можеш да ги спечелиш в ebay.de на ниска цена и като добавиш транспортните разходи все пак да се вместиш в 200 лева )

    Иначе Teufel дава 12 години гаранция за тях и освен това са спечелили доста тестове за колони от тоя ценови клас(доскоро бяха по 200евро, сега паднаха на 100). На посочения линк, който за съжаление е на немски, можеш да намериш повече информация, както и извадки от тестовете и линкове към тях.


    http://www.teufel.de/de/Multimedia/s...m?show=technik

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #15

    Re: Активни колони за DVD/DIVX player до 200 лв - мнения, съвети, препоръки?

    Цитат Първоначално публикувано от Io

    Цената на А-200 5.1 беше около 200 лв. с ДДС за краен клиент, когато ги продавахме във фирмата в която работя. Сега сигурно пак е някъде около там. Чувал съм много системи, много мнения и определено смятам че в ценовият си клас са едни от най-добрите. Звучат .... забележително.
    имат ли възможност за разделно нагласяне на звука за всеки канал?

    поне на външен вид са добри и са двулентови....

    а тия от creative що се излагат с тия дистанционни с кабели.....

    между другото в един магазин един продавач-консултант твърдеше, че за да се използва 5.1 система, изначално предназначена за РС,* за двд плейър трябвало да се сменят кабелите - вярно ли е ?

    @ CrossBlade - гледам съотношение качество-цена, ха-ха-ха иначе цената от около 200 лв е избрана, щото има home cinemа за 300 лв (200 лв колони + 100 лв плейр приблизително...)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на активни колони 5.1
    От ellidess във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 07-07-13, 16:28
  2. 5.1 активни колони за HD Плейър
    От blueleon99 във форум Тонколони
    Отговори: 9
    Последно: 05-07-11, 21:43
  3. Комплект 5.1 активни колони за кино.
    От hanibal във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 13-03-09, 09:34
  4. Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 27
    Последно: 31-10-06, 17:24
  5. Тук може да ме засипете със съвети и препоръки
    От BIZZART във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 07-02-05, 20:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе