Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.

    Доколкото знам в БГ са разпространени 3 системи GPS-и - Magellan, Garmin и Тom-tom. Tom-tom се срещат по-често в Pocket PC и чувам, че са доста добри - с подробни карти, добра графика, с гласови функции, подсказване за маневра в градски условия и т.н.

    Аз съм с Magellan Explorist 210, но не съм особено доволен. Черно-бял малък екран, бавен, понякога така забива, че за да го рестартирам - трябва да му извадя батериите! Има подробна карта само на БГ, а за Европа са нанесени само столици и някои най-големи градове. Не може да търси по улица и номер - забива. Може да върши добра работа например за намиране на точка с вкарани на ръка gps координати, да не се загубиш в непознато място/местност, да намериш маркирана точка, например - къде си оставил колата в огромен паркинг и т.н., но не става за търсене по адрес, или поне това е много трудна работа.

    Ако ползвате GPS-и - моля, споделете вашият опит, впечатления.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.

    Нека да не бъркаме от началото на темата понятията - GPS система, GPS приемник и софтуер за навигация.
    Системите за навигация в света са три: GPS - най-старата американска система; Glonass - руска система, недоизградена изцяло; Galileo - европейска, все още не пусната в експлоатация.
    GPS приемник (GPS receiver) - специализирано устройство за приемане на сигналите от сателитите на една или повече навигационни системи и изчисляване на географските координати на мястото.
    Навигационен софтуер - специализиран софтуер за обработка и изобразяване върху електронна карта на данните от GPS приемника.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    Re: Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.

    Ползвах TomTom на Pocket PC Phone.

    Receiver с SirfStar III чип

    За мен това е най-доброто решение.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re: Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.

    TomTom
    Доколкото обаче разбирам, там официално все още не се поддържа България и голяма част от Източна Европа.

    // И за момента, практически е безполезна лъскава играчка.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #5

    Re: Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.

    Ползвате ли GPS?
    За мое съжаление, не , но следващият телефон (смартфон) който ще си купя, задължително ще го поддържа. На сегашния SE P900 бях сложил една програма, с която само разглеждах картите, но съвсем друго си е да ти показва къде си и накъде отиваш.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #6

    Re: Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.

    Това лято бях в Белгия на едно обучение. С моят Explorist 210 долу-горе лесно намерих фирмата, защото ми бяха дадени gps координатите предварително. Е, повъртях се половин-един час в кръг, виждайки на дисплея как ту се приближавам, ту отдалечавам от маркираната точка, докато най-после стигнах. Както казах - няма подробна карта на Европа. До хотелчето обаче ме закара такси, намирането на което затрудни и самият таксиджия, който си имаше голям, цветен GPS дисплей на таблото. Е, може и да е било номер за да понавърти малко километри. Но хотелчето беше сбутано между други сгради, с малък надпис - трябва да се вгледаш за да познаеш какво е. Та на това обучение имаше и един чех, настанен в същият хотел. Човека ми показа i-Pod ACCER с gps Tom Tom. За 300 Евро. Задал адреса на хотела - улица и номер и докато си карал чул "вие пристигнахте". Спрял, огледал се, първо помислил че е някаква грешка и в един момент разбрал, че е до входа на хотела!
    Направо му завидях, а и ме хвана яд на себе си, защото месец преди това дадох 490 лв (!!) за моят Explorist 210, който не стига че си е само gps приемник, но и нито може да намери адрес по улица и номер, нито има гласови функции, с по-малък монохромен дисплей. Пред този ACCER изглеждаше като архаизъм, при това на доста близка до неговата цена!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re: Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.

    i-Pod ACER
    а?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re: Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    показа i-Pod ACCER с gps Tom Tom. За 300 Евро.
    Нека не ти звучи като заяждане, но нещо бъркаш понятията, I-pod се произвежда Само и Единствено от Apple и се явява Mp3 плеър, напоследък с възможности за разглеждане на снимки и видеоклипове. Комбинацията I-pod Accer, звучи като - Видях един Мерцесец -Трабант.
    Ясно е че не си в час, но прочете пак мнението на @Lupus и се ориентирай какво точно искаш да питаш

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #9

    Re: Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Нека не ти звучи като заяждане, но нещо бъркаш понятията, I-pod се произвежда Само и Единствено от Apple и се явява Mp3 плеър, напоследък с възможности за разглеждане на снимки и видеоклипове. Комбинацията I-pod Accer, звучи като - Видях един Мерцесец -Трабант.
    Ясно е че не си в час, но прочете пак мнението на @Lupus и се ориентирай какво точно искаш да питаш
    Прав си, не съм запознат много с тези малки устройства, нито можах да видя какво друго имаше по него. Мисля, че имаше и gsm, но не съм сигурен. Да го наречем джобен компютър.
    Но основната ми идея да го разкажа това беше друга: че си е набутване да се купи само GPS ресивер, конкретно за модела за който писах, при условие че за малко повече пари може да се вземе нещо много по-добро и вършещо повече работа. А за Tom-Tom съм чувал, че вече има карти и за източна Европа, включително и за България.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #10

    Re: Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.

    Румене, чеха явно е бил с покет с вграден gps нещо като това


    Като устройство е средна хубост - малко бавно зацепва сателитите (играл съм си с такъв Acer - някаде десетина минутки му трябват обикновенно). А софтуера Том-Том има карта на България, но изобщо не е подробна и няма как да търсиш по точен адрес. Така е за цяла източна европа, виж за западна е друг въпрос - за там си е чудесен (в Италия ме е прекарвал през маршути дето и италианците не ги знаят). Другото полезно нещо е че може да ти изчисли маршут който да заобикаля платените магистрали.
    За мен най-добре е един Holux 236, който е на блутут (май може и с кабел да работи вързан на усб). Така кеф ти пусни го на покета, кеф ти на лаптопа.
    Дестинатор чух че последната им версия е с много подробна карта на България.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #11

    Re: Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.

    Цитат Първоначално публикувано от bucho

    Като устройство е средна хубост - малко бавно зацепва сателитите (играл съм си с такъв Acer - някаде десетина минутки му трябват обикновенно).
    Аз тествах Eten G500 Pocket PC Phone който е с SirfStar III чип (като в твоя Holux 236) така че "проблема" който изтъкна е само за дадения модел

    Holux 236 е много приятна играчка, а производителя има и "нов" модел още по-малък на размер и наистина е много удобно за връзка с всяко Pocket PC (Phone) или smartphone ...

    А иначе ТомТом5 има не лоши карти за Варна и БГ! като цяло


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #12

    Re: Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.

    Аз имам последен модел на Garmin - преносим обаче не за кола. Качил съм си подробна карта на България и ми върши перфектна работа. Няма начин да се изгубя просто където и да било в нашата родина. Единствения проблем е, че картите са топографски и няма как да те водят на къде да завиваш както е на запад.

    Подсказване на къде да завиваш, гласови функции и тн... за БГ тва е все още една голяма мечта. Има опити за правене на векторни карти за по-големите ни градове, но са далеч от съвършенството. За разлика от Германия и Италия примерно, къде си ми показва, на колко метра ми е отбивката по която трябва да завия и ме докарва до желаното от мен място, улица или панаир примерно с отклонение от няколко метра.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #13

    Re: Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.

    Да, възможно е такъв да е бил Acer-а.
    ОК, а този Holux 236 продава ли се у нас, на какви пари? С лаптопа съм си винаги когато съм на път, изглежда добра идея свързването с него.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #14

    Re: Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.

    .

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #15

    Re: Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.

    CrossBlade, acer-a не е с SirfStar III чип и не може да става дума за сравнение с Holux 236.

    roumen68, холукс може да си купиш от тук, но излиза дебеличко. Някой хора от друг форум казват че са си поръчали от тук и казват че нямат проблем с доставката, а цената е наполовина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 30-09-15, 22:44
  2. Отговори: 17
    Последно: 16-06-11, 14:05
  3. Съвети/Мнения за ЛАН Мрежа
    От Nasko0o във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 04-04-06, 19:18
  4. Отговори: 19
    Последно: 24-01-06, 18:59
  5. Тук може да ме засипете със съвети и препоръки
    От BIZZART във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 07-02-05, 20:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе