Резултати от 1 до 8 от общо 8

Авто тонколони и съпротивление?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    Авто тонколони и съпротивление?

    Здрасти банда,
    Мъчи ме следната мисъл - намерил съм едни колони, които стават на моята кола, които са 4 ома и много ме кефят. По принцип те са ми единствената опция, защото мястото в таблото за монтаж е много куцо и друго не влиза. Та ако си ги взема, но усилвателя ми е на 8 ома, мога ли да закача последователно на колоната едно резисторче 4 ома и всичко да си бъде ок, или е твърде просто, за да бъде истина

    И още една питанка... намерил съм едни мултимедийни колони за компютър - 2.1 Филипс (2х20 + некъв събууфер), които по принцип работят на 18 волта (в комплекта им има адаптер от 220 на 18В). Та има ли някакъв начин да ги захранвам от автомобилен акумулатор?

    Благодаря предварително за помощта

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Re: Авто тонколони и съпротивление?

    Прегледай тази тема,ако си я пропуснал - Омове и ватове

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Авто тонколони и съпротивление?

    Бях я забравил тази тема. Благодаря, че ми я показа Значи 1-вия въпрос е ясен. Остава възможността за захранване на 18V консуматор от 14,4V източник.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4

    Re: Авто тонколони и съпротивление?

    Мисля че няма да имаш никакъв проблем.И на 13в трябва да работят

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #5

    Re: Авто тонколони и съпротивление?

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    ... намерил съм едни колони, които стават на моята кола, които са 4 ома и много ме кефят. По принцип те са ми единствената опция, защото мястото в таблото за монтаж е много куцо и друго не влиза. Та ако си ги взема, но усилвателя ми е на 8 ома, мога ли да закача последователно на колоната едно резисторче 4 ома и всичко да си бъде ок, или е твърде просто, за да бъде истина
    ...
    Марто, наскоро имах подобна дилема, само че ставаше дума за DVD-устройство и тонколони с два пъти по-малко съпротивление.
    След много ровене в интернет, разпитване на познати-разбирачи и т.н. стана ясно, че не е кой знае какъв проблем да се вържат така, както са си, само че не трябва да работят прекалено много време (непрекъснато) с тоя товар и, разбира се, да не вдигаш волумето като за дискотека.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #6

    Re: Авто тонколони и съпротивление?

    Още малко коментар по въпроса за 4ом колони на усилвател за 8ом-ови.
    Наистина ако вържеш последователно мощно съпротивление (или лампа с нажежаема жичка) няма проблем, но ще губеш от мощността на усилвателя, която ще се разсейва в/у съпротивлението. Ако свържеш колоните директно към изхода на усилвателя има шанс да гръмнеш изхода (ако разбира се няма защита) и/или колонките ако не са достатъчно мощни. Тъй, че имай едно на ум. Ако обаче не усилваш прекалено (до режим - преди да се чува изкривяване на звука) този вариант не е лош. Разбира се най добре е да са си съгласувани по импеданс.
    Колкото до втория въпрос - не би трябвало да имаш проблем.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #7

    Re: Авто тонколони и съпротивление?

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    Здрасти банда,
    Мъчи ме следната мисъл - намерил съм едни колони, които стават на моята кола, които са 4 ома и много ме кефят. По принцип те са ми единствената опция, защото мястото в таблото за монтаж е много куцо и друго не влиза. Та ако си ги взема, но усилвателя ми е на 8 ома, мога ли да закача последователно на колоната едно резисторче 4 ома и всичко да си бъде ок, или е твърде просто, за да бъде истина
    Благодаря предварително за помощта*
    Не разбрах на кола ли ще ги слагаш колоните ?? Ако е така има голяма вероятност да издумаш крайното стъпало .Най- вероятно усилвателя ти е с мостова схема .

  10. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #8

    Re: Авто тонколони и съпротивление?

    За кола е идеята, да. Благодаря за отговорите, ценни са ми много. Ще направя последен рейд по магазините тея дни и ще купувам, че умрях от тишина

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 27-12-11, 21:59
  2. Сони авто cdx gt 200
    От plamst6 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 17-05-11, 15:35
  3. Мнение за авто CD
    От HePoH във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 3
    Последно: 16-03-11, 19:32
  4. Какво съпротивление трябва за включване на светодиод в 220V
    От megatone във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-10, 01:47
  5. Отговори: 5
    Последно: 17-11-07, 15:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе