Резултати от 1 до 3 от общо 3

Как да си направя тонколони (буфер)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #1

    Как да си направя тонколони (буфер)

    Привет! Имам 2 тела, с форма на тръба. Материала е някаква хартия, много плътно навита. Дължината е 61,5 см., вътрешния диаметър е 15,3 см., а дебелината на стената е 14 мм. Искам да направя нещо като басова колона (буфер). Някой знае ли как се изчисляват тези тела или въобще някаква идея за такава колона? Идеята е да ги ползвам в къщи, но обмислям вариант и за колата. Мисля че ще мога да намеря още едно тяло, може и по-голямо... Търся максималната мощност, която може да се получи. Ако сложа тялото в колата ще е легнало, така че предполагам ще може да се монтират 2 говоритела. Моля, препоръчайте ми и говорители 4 ома.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re: Как да си направя тонколони (буфер)

    Дидо, това е една от най-лошите форми ....

    Имайки предвид какво искаш, просто постави говорител с диаметър по-малък от 15.3см и ще получиш нещо ... това че ще е ужасно едва ли ще е проблем

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #3

    Re: Как да си направя тонколони (буфер)

    Имаш впредвид от гледна точка на аукустиката (за формата)? Виждал съм подобни туби в колите, както и вякви сандъци (буквално). Това е компактно и не изглежда зле. Не искам да е голямо, но пък искам да свири горе-долу добре. Все пак ще е в багажника. Но ако мислиш че просто няма да стане, по добре да не се захващам. А коя е добра форма?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с буфер 5,1
    От Marti Lilov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-02-14, 18:44
  2. Свързване на Буфер
    От donnuzzo във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 06-05-11, 20:44
  3. Свързване на телевизор към буфер
    От marcas във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-10, 10:43
  4. Отговори: 1
    Последно: 26-09-09, 17:21
  5. 120 Ватов Буфер - Дефект
    От bonano във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 19-08-08, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе