Резултати от 1 до 12 от общо 12

Свързване на телевизор към буфер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    14
    #1

    Свързване на телевизор към буфер

    Здравейте!Имам следния проблем.Притежавам аудио система Genius 5.1 5005 и телевизор LG Golden Eye на 7-8 години.Към телевизора има включен цифров приемник на Булсатком посредством SCART кабел, като цифровата телевизия се наблюдава на видео режима AV1 на телевизора.Искам да прекарам звука на телевизора през буфера на аудио системата!Проблема е , че изходите на тележизора за стерео сигнал са надписани за видео режим AV2!Някакъв съвет какво да направвя, какъв кабел ми е необходим и въобще как да стане цялата работа!???????

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #2

    Re:Свързване на телевизор към буфер

    Здрасти!
    Взимаш си един чинчов (RCA) стерео кабел и го връзваш по следния начин:
    1) TV - там където пише AUDIO Aut;
    2) Genius - там където пише AUDIO In (имаш 3 такива двойки, да не ги объркаш с 5.1 чинчовите входове);
    3) Volume на max.
    Разбира се ще слушаш стерео на 5.1 тонколони, но да не ти пука, по - добре ще е от възможностите на TV .

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    14
    #3

    Re:Свързване на телевизор към буфер

    Точно това е проблема, че не мога да намера тоя Audio Out на телевизора!Той има само един аудио RCA изход , който е отпред на панела му.Надписан е като AV2, но аз го гледам на AV1 , тъй като там ми е вързан цифровия приемник към телевизор чрез SCART кабела!Освен това отзад на буфера има две тройки входове на които има изход TV.Но проблема е изхода на ТВ-то.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:Свързване на телевизор към буфер

    Колега , ТВ-то отзад колко скарта има ? Ако е пълен скарт , би трябвало да е вход-изход , но ще ти трябва преходник от скарт към чинчове , но изход т.е да излиза сигнала от ТВ-то !

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    14
    #5

    Re:Свързване на телевизор към буфер

    Ми има само един SCART за съжаление и цифровия приемник е свързан чрез него!

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #6

    Re:Свързване на телевизор към буфер

    Искаш звука да е през буфера само като гледаш филми / ако ползваш двд или нещо подобно / или и телевизия от цифровия приемник ? Може да изкараш звука от приемника на кабелната и да не ползваш говорителите на ТВ-то ! Моя ТВ е по-модерен , но звука му е изключен и го ползвам само като голям монитор ! Приемника отзад трябва да има три букси чинч - бяла , червена / и двете за звука / и жълта за видео сигнала ! Това отпред на панела на ТВ изход ли е или вход за външни източници ? Обикновено е вход !!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    14
    #7

    Re:Свързване на телевизор към буфер

    Мдам, отпред са входове на телевизора.Това е въпроса по какъв начин да му спра звука!Искам и аз да го ползвам само като монитор!Не искам да ползвам двд или нещо подобно!Искам просто звука на ТВ да мине през буфера!Но не знам как да го прекъсна и да го изкарам през цифровия приемник.Пробвал съм да закача чинчовете отзад на цифровия приемник и след това за буфера но зжука на телевизора не се прекъсва и продължава да си работи , като се чува само от телевизора звук.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Re:Свързване на телевизор към буфер

    В менюто няма ли такава опция за изключване на говорителите или mute ? Или да намалиш докрай звука ? Пробвай без скарт кабел - с два кабела - жълт чинч за видеото / по него не минава звук и няма да се чува от ТВ-то / и бялочервения чинч за звука от приемника на кабелната към буфера !

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    14
    #9

    Re:Свързване на телевизор към буфер

    Няма такава опцията за изключване в менюто!Има функция Mute , но предполагам без да съм я пробвал че едва ли ще стане!Нямам три чинчов кабел, с който да прекарам сигнала от цифровия приемник към Тв-то и след това от цифровия да изкарам стерео сигнал с дву чинчов кабел към буфера.Може и да пробам и този вариант!

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Re:Свързване на телевизор към буфер

    Не ти трябва 3 чинчов кабел ! Трябва ти два чинча за звука от цифровия приемник до буфера и някакъв , не е нужно да е жълт , единичен чинч за видеото от приемника към телевизора , но го вкарваш в жълтата букса , тя е за видео сигнал ! Или си купуваш 3 чинчов кабел и го правиш на два отделни кабела , самия кабел е евтин !

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    14
    #11

    Re:Свързване на телевизор към буфер

    Еми ще опитам!Ако не стане ще питам пак!

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #12

    Re:Свързване на телевизор към буфер

    Пробвай , нищо не ти пречи ! Сподели после дали се е получило ! Успех !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Свързване на телевизор
    От best732 във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 25-12-14, 12:48
  2. Помощ със свързване на тонколони и телевизор.
    От ikrassi във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 25-03-14, 17:13
  3. Свързване на Буфер
    От donnuzzo във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 06-05-11, 20:44
  4. Свързване на активен буфер към уредба
    От usani във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-10, 16:58
  5. Свързване на телевизор с лаптоп
    От may във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 04-11-09, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе