Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19

Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #16

    Re:Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    А защо не ползваш наличната техника като просто оставиш Klipsh-овете за предни - и при стерео, и при surround?
    Предполагам, че като вържа за предни колони толкова големи ОТ, а останалите от комплекта ми са стандартните малки пластмасови кутийки ще има лош ефект върху общото звучене.

    Друг проблем е, че Клипшовете са долепени точно от двете страни на телевизора поради липса на място, а това значително намалява пространственото звучене на един филм.
    Докато за малките колонки от комплекта за домашно кино имам стойки в двата края на стената и звуковата картина е значително по-добра.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #17

    Re:Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    А при толкова близо разположени колони получаваш ли добро стерео-звучене ? И всъщност има ли оптимален ъгъл на разполагане при стерео слушане (при домашното кино за предните фронтални колони го дават 45 градуса), или е въпрос на лични предпочитания ? При мен в момента е над 90 градуса , заради особености на помещението.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #18

    Re:Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    Не е 45 градуса, а 60 - двете колони и слушателя образуват равностранен триъгълник.
    http://bgaudio.org/modules.php?name=...rder=0&thold=0

    Цитат Първоначално публикувано от Access
    Предполагам, че като вържа за предни колони толкова големи ОТ, а останалите от комплекта ми са стандартните малки пластмасови кутийки ще има лош ефект върху общото звучене....
    Вместо да предполагаш, защо не пробваш? Доста по-евтино е отколкото да ъпгрейдваш техниката ...

    Цитат Първоначално публикувано от Access
    Друг проблем е, че Клипшовете са долепени точно от двете страни на телевизора поради липса на място, а това значително намалява пространственото звучене на един филм.
    Докато за малките колонки от комплекта за домашно кино имам стойки в двата края на стената и звуковата картина е значително по-добра.
    Пробвай с разположение като в статията по-горе.

    И да добавя - най-добре е наистина да направиш ъпгрейд. Безсмислено е обаче да купуваш нов surround ресийвър, освен ако не купиш и нови колони за surround-а! За това си купи един читав стерео усилвател за слушане на музика с Клипша, а съраунд системата си я остави както е била до сега.


  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #19

    Re:Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    Цитирах 45- те градуса от ръководството на моя вече твърде остарял ресивър - 19 страница: http://www.ljclub.net/home-audio/amp...TR-DB940QS.pdf .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Помощ при избора на тонколони
    От volverine във форум Тонколони
    Отговори: 67
    Последно: 21-01-15, 23:14
  2. Помощ за връзване на SUB със съраунд тонколони.
    От Innocent във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 03-10-13, 16:52
  3. Помощ при избор на усилвател и тонколони
    От Steinberg във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 15-02-12, 10:18
  4. Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони
    От toto_vd във форум Аудиотехника
    Отговори: 42
    Последно: 24-10-11, 13:00
  5. Помощ за избор на ресивър и тонколони
    От vpetrov във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-08, 23:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе