Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #1

    Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    Здравейте,

    Имам нужда от съвет за следното:

    Наскоро си взех две тонколони Клипш RF-82

    Ето от тези:




    Имат следните характеристики:

    frequency response - 33Hz-23kHz +/-3dB
    power handling - 150W RMS / 600W Peak
    sensitivity - 98dB @ 2.83V / 1m
    nominal impedance - 8 ohms compatible
    high frequency drivers - 1\" (2.54cm) Titanium diaphragm compression driver mated to 90x60 square Tractrix® Horn
    high freq crossover - 2000Hz
    low frequency drivers - Dual 8\" (20.3cm)
    Cerametallic™ cone woofers enclosure type Bass-reflex via dual rear-firing ports
    height - 43.6\" (110.7cm) (w/feet)
    width - 9.5\" (24.1cm)
    depth - 16.25\" (41.3cm)
    weight - 66lbs (30kg)


    Засега съм ги вързал към един съвсем базов ресивър на Onkyo вървящ в комплект със съраунд комплект колони:

    Onkyo ht-s580



    Обаче не съм доволен от звука на Клипшовете вкъщи.
    Високите им са добре, но ниските съвсем ги няма, въпреки наличието на два 8-инчови говорителя.
    Аз не се интересувам от "бумтящи" колони, които наблягат само на басовото звучене.
    Но все пак при толкова голяма колона и басови говорители очаквах по-дълбок и плътен бас, който е особено нужен за някои песни.

    Вярно, че акустикат на стаята ми не особено добра, но не мога да си представя, че липсата на бас се дължи само на това.

    Вероятно проблем създава и фактът, че поради липса на място почти съм ги залепил за стената (2-3 см разстояние), а този модел на Клипш е със заден отвор на бас-рефлекса (даже са два).
    Но дори и като ги отделя от стената звукът не се подобрява значително и басите още ги няма.

    Пробвах ги с различни стилове музика - там където високите са преобладаващи тонколоните се справят отлично, но басът им изобщо не е на ниво.

    Слушам предимно поп и рок музика от оригинални СД-та, но често ползвам и радиото въпреки лошото качество на излъчване.

    Знам, че повечето тонколони се нуждаят от разработване и затова си оставям включено радиото през деня на сравнително високо ниво на звука.
    Имате ли идея колко време може да е нуждо за разработването на този модел?

    Друго, за което се сещам е, че вероятно рисийвърът ми е неподходящ за тези колони.
    Но го дават да е с 100 вата на канал, а колоните са доста чувствителни.
    Дали покупката на стерео усилвател, към който да вържа към Клипшовете би подобрило ситуацията значително?
    И ако да, то кой модел стерео усилвател можа да би препоръчате?

    И последно - струва ли си според вас 650 лв. за бройка за този модел на Клипш.
    Доколкото гледах, тази цена е равна на предлаганата в САЩ, а това не се случва често в български магазин.
    Но все пак?

    Мерси предварително на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #2

    Re:Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    Да държиш залепени до стената колони със заден бассрефлекс порт не е никак разумно. Но предполагам основния проблем в липсата на бас се дължи на рисивъра - колко вата е няма особено значение, В аудио арте с Над или с Криик ги слуша?
    Колко е голяма стаята ти? И какъв бюджет си готов за отделиш за усилвател и източник?
    На кабелите също ще трябва да обърнеш внимание

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #3

    Re:Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    Да, за съжаление разположението на стаята ми не позволява да отделя колоните от стената - те и сега доста стърчат.

    Колоните ги купих от Техномаркет - някаква останала бройка бяха.
    Цената им в аудио-арте бе 930 лв. за брой, поне според интернет сайта им.

    В магазина ги пробвах с ресивър Ямаха RX-V665 - там звучаха по-добре, но пък знаете колко трудно е да се прецени звученете на една колона в магазин като Техномаркет.

    За усилвател съм готов да дам някъде около 1000-1500 лева, но трябва да има значително подобрение в звука иначе са просто пари на вятъра.
    Отворен съм и за варианти за техника на старо.

    Като източник ползвам един стар модел ДВД на Пионер от нисък клас, но ме съмнява проблемът да е от него.
    Кабелите ми са на Oehlbach - 1,5 кв., посребрени.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #4

    Re:Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    Остави им поне една педя отзад.Освен това виж в настройките на ресийвъра за големината на колоните дали има избор - small / large или Crossover Adjustment - може да е настроен сателитите да започват от 150 хц примерно и за това да не пуска надолу когато си вързал клипшовете.Би трябвало басът им да е доста сериозен.В стерео режим пускал ли си ги ?

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #5

    Re:Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    Освен, че трябва да са на разстояние от стената (неудобство при малки стаи, дори понякога невъзможно), да не би усещането ти да е субективно след слушане със субуфер до сега - поне при мен така се получава: предните ми колони имат много добър и за филми бас, но когато ги пускам със субуфър, след като го изключа първоначално ми звучат като радио-точки (за по-младите - като касетофончета-дръжки).

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #6

    Re:Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Остави им поне една педя отзад.Освен това виж в настройките на ресийвъра за големината на колоните дали има избор - small / large или Crossover Adjustment - може да е настроен сателитите да започват от 150 хц примерно и за това да не пуска надолу когато си вързал клипшовете.Би трябвало басът им да е доста сериозен.В стерео режим пускал ли си ги ?
    Клипшовете съм ги вързал към рисивъра като втори чифт колони - Speaker B, напълно отделно са от колоните за домашно кино, които са вързани като Speaker A.
    От рисивъра мога да включвам и изключвам двата комплекта колони поотделно.
    По принцип този режим се ползва за колони в съседна стая - да ни би от това да има проблем?

    За комплект тонколони вързани като "Speaker B" рисивърът ми няма почти никакви настройки.
    Дори не мога да пусна и субуфера с тях.
    Който е пасивен, между другото...

    Пускам ги само на директен режим - "Direct" - уж с минимум изкривяване от рисивъра.
    Но в режим "Stereo" имат по-осезаеми баси.

    Странното е, че ниските на Клипшовете не се усещат значително по-добре спрямо малките пластмасови кутийки на комплекта за домашно кино.

    Трябва да правя нещо грешно - няма начин да са толкова зле.

    Или просто колона от този тип не трябва да се ползва с толкова евтин рисийвър.
    Целият комплект рисийвър + колони за домашно кино (както е снимката в първият ми постинг) струваше 700 лева преди 3 години.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #7

    Re:Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    Една малко странна мисъл - има ли възможност да преместя отворите за баса на колоната от гърба към предния й панел?

    В смисъл за запуша някак задните отвори и да разпробия нови отпред?

    Вероятно е глупава идея, но все пак да попитам...

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #8

    Re:Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    От ресийвъра ти е. Щом системата е със пасивен субуфер най-вероятно ресийвъра реже ниските честоти и ги праща към този субуфер.
    Разкачи всички колони, сложи новите на А, влез в менюто и им дай че са LARGE и пак пробвай.
    Разположението на колоните влияе на баса, но не би трябвало да чак толкова фрапиращо.

    Ако искаш си намери един тестов сигнал, който пуска звук от 20Hz до 20kHz и ще видиш какво се чува от ниските честоти.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #9

    Re:Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    Цитат Първоначално публикувано от Access
    Една малко странна мисъл - има ли възможност да преместя отворите за баса на колоната от гърба към предния й панел?

    В смисъл за запуша някак задните отвори и да разпробия нови отпред?

    Вероятно е глупава идея, но все пак да попитам...
    Изобщо не си и помисляй

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #10

    Re:Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    Естествено че можеш да ги моднеш - ама за това ли си купи нови купешки колони?! Може да ги продадеш щом си ги взел на добри пари и да си купиш други. За 1300 могат да се слушат много хубави колони.

    Според мен проблема обаче не ти е от задноразположения порт (между другото при малко разстояние мисля, че по-скоро ще бумти на някои честоти, отколкото да няма бас), а от ресийвъра. Виж какво ти писаха - закачи ги като основни колони. Възможно е обаче и такава системка да няма опция да пуска бас в тези канали. Ако няма подобрение, вземи усилвател на заем от приятел/съсед - какъвто и да е трябва да има огромно подобрение спрямо сегашното състояние - в ниските.


  13. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #11

    Re:Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    Мойте Клипшове се разсвириха на 5 месец, не бързай с изводите на 2 седмица. За 82-ките мога да кажа, че имат наистина страхотен бас. Слушах ги в Аудиоарт с Криик преди да взема по-нискя модел и мога да кажа че баса им наистина е добър. В книжките пише за разтоянията - отзад поне 40 см, от страни поне 30 см. За модване не си и помисляй, има огромна тема във форума на Клипш за неволите на потребителимодвали или преработвали колоните си. Този модел се произвежда от 4 години без изменение, а от 2 години го изнесоха в завода в Китай заради цената.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #12

    Re:Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    Мерси на всички за съветите!

    Вързах Клипшовете като основни колони и ниските се появиха!

    Явно режимът "Speaker B" e доста ограничен на моя рисийвър.

    А аз си мислех да ползвам комплекта колони с рисийвъра за филми и Клипшовете за музика, но явно няма да стане с техниката, с която разполагам.

    Ще се купува нов рисийвър явно.

    Весели празници!

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #13

    Re:Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    И как са?Галят ли ухото или тресат бъбреците ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #14

    Re:Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    А защо не ползваш наличната техника като просто оставиш Klipsh-овете за предни - и при стерео, и при surround?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #15

    Re:Малко помощ за тонколони Klipsh RF-82

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    И как са?Галят ли ухото или тресат бъбреците ?
    Доволен съм засега.
    Пищялките вярно са добри на Клипшовете за парите си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избора на тонколони
    От volverine във форум Тонколони
    Отговори: 67
    Последно: 21-01-15, 22:14
  2. Помощ за връзване на SUB със съраунд тонколони.
    От Innocent във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 03-10-13, 15:52
  3. Помощ при избор на усилвател и тонколони
    От Steinberg във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 15-02-12, 09:18
  4. Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони
    От toto_vd във форум Аудиотехника
    Отговори: 42
    Последно: 24-10-11, 12:00
  5. Помощ за избор на ресивър и тонколони
    От vpetrov във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-08, 22:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе