Резултати от 1 до 3 от общо 3

Crossover на субуфер - за какво служи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #1

    Crossover на субуфер - за какво служи?

    Здравейте,

    почти нищо не разбирам от аудио техника и въпреки че прочетох маса неща из различни форуми и статии така и не ми се изясни за какво точно служи въпросния Crossover на субуфера. За това ще помоля някой който разбира де обясни като на идиот за какво е тази настройка на суба и има ли някаква препоръчителна стойност за нея. Ако има значение, суба е Canton AS 5 и е вързан към ресивър Sony STR K740P. Ползвам го основно за домашно кино с един HD плейър Дива.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2

    Отговор: Crossover на субуфер - за какво служи?

    Означава коя е горната честота ,при която да отреже възпроизвеждането на баса. Настройва се на ухо и по вкус, зависи и от останалите озвучителни тела. Какви са другите колони в системата?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #3

    Отговор: Crossover на субуфер - за какво служи?

    Другите колони са някаква безименна рожба, сътворена от малките жълти ръчички на китайския инженерен гении. Останали са ми от едно старо DVD. Не са нищо особено, но за момента стават. Не знам с каква мощност са, но като размер са малки Прочетох в упътването на един друг ресивър Сони, че препоръчват кросоувъра да е на максималната стойност и така съм го сложил

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. КАКВО Е S-ВИДЕО КАБЕЛ И ЗА КАКВО СЛУЖИ?
    От monto във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 28-04-15, 12:51
  2. Отговори: 7
    Последно: 26-03-14, 17:29
  3. Отговори: 6
    Последно: 01-03-10, 11:59
  4. 3а какво служи RGB кабела ?
    От monto във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 20-12-08, 17:10
  5. За какво служи, и как се работи с putty?
    От А.Петров във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 30-08-06, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе