Резултати от 1 до 5 от общо 5

YAMAHA NS-777

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    9
    #1

    YAMAHA NS-777

    Здравейте,
    Бих желал да изградя прилична аудиосистема(стерео, никакви многоканални).
    Реших да започна от тонколоните(не знам дали така е правилно).
    Въпросът ми е какво е мнението ви за YAMAHA NS-777(или препоръчайте други)?
    Евентуално какъв усилвател(стерео) би бил подходящ за тези тонколони(или за препоръчаните)?
    Системата ще се ползва в домашни условия(около 20м2 помещение).
    Моля използвайте принципа на разумната достатъчност(ясно е че техника за много хиляди левове е добра).
    Бюджет - 3000 лв заедно с източника, за който планирам около 500лв
    Благодаря предварително за помощта!

  2.  
     
  3. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #3

    Отговор: YAMAHA NS-777

    Не мисля, че тези колони на Ямаха или други от този клас са вариант при подобен бюджет.
    А и не смятам, че силата на Ямаха е при колоните.
    Освен предложенията на колегата може да разгледаш моделите на Monitor Audio, KEF, Focal, Klipsch.
    Като усилватели примерно NAD, Arcam, Denon.

    Добре ще е да дадеш и още информация - каква музика ще се слуша, на какви нива, как ще са разположени колоните в стаята.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    9
    #4

    Отговор: YAMAHA NS-777

    Здравейте,
    Музиката ще е предимно рок, хард рок, метъл и производните им. Също така харесвам и класическа музика(примерно Щраус - виенски валсове).
    Тонколоните не знам как да ги разположа. Стаята е празна и имам възможност първо да сложа колоните и после други мебели, ако ще има изобщо, така, че ако има голямо значение, може да споделите мнение.
    Относно споменатите модели - разбира се ще ги разгледам, проблемът е, че не знам какво да гледам там, тоест не знам какви характеристики да търся. Затова би било добре, ако е възможно да направите конкретни предложения - модел източник, модел усилвател и модел тонколони, за да мога да започна отнякъде.
    Нивото на звука си представям по следния начин - ниво на усилване 2 или 3 при което се получава качествен звук, тоест не мисля да слушам музика усилена на максимум.

  6. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #5

    Отговор: YAMAHA NS-777

    Конкретно предложение няма как да ти се даде...Едни колони звучат по един начин в магазина и по коренно различен в друго помещение.Същата разлика в звука се получава и при комбинацията на колони, усилвател и източник...Комбинацията класика и хард-рок е трудно постижима...Най-добре е да ходиш по магазините и да слушаш.Вземи си любимата музика и слушай, само така можеш да прецениш какво ти харесва.Иначе по форумите мнения всякакви, всеки хвали компоненти, които на него му харесват, но това не значи, че отговарят на твоя вкус и най-вече на твоя слух.С някой търговци можеш да се договориш да чуеш компонентите у вас, там където ще слушаш..
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ПРОДАВАМ CD Yamaha
    От insman във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 05-01-12, 15:27
  2. Yamaha YHT-591
    От dido_d във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 31-01-10, 18:16
  3. YAMAHA vs. PIONEER
    От Sletu във форум Аудиотехника
    Отговори: 17
    Последно: 05-07-07, 14:56
  4. Yamaha XG
    От analogworm във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 30-07-03, 09:23
  5. Yamaha 744
    От Ofink във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 15-11-02, 06:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе