Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By lazarus18
  • 1 Post By Vanquished
  • 2 Post By Vanquished

bi-amping със център в дом.кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #1

    bi-amping със център в дом.кино

    Здр.
    biamping cyrus CLS 50C c Onkyo TX-SR578

    , може ли да пренасоча един от задните съраунд канали към централния високоговорител ,,,,при условие,че варианта е приложим само
    с фронт колоните,според книгата.......................

    *като свръзването на този център от диаграмата.

    12a687fb_vbattach237177.png

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Отговор: bi-amping със център в дом.кино

    Щом в ресийвъра нямаш такава настройка не виждам как очакваш да стане.
    Да не говорим колко спорен е ефекта от би-ампинг със начален клас ресийвър. Още повече за центъра на домашно кино.
    svetlio1 одобрява това.

  4. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #3

    Отговор: bi-amping със център в дом.кино

    ,бл.за отговора,,,,,,но не съм сигурен ,че от настройките не може да се конфигурира ,затова и питам,,,,,,,но едва ли някой е запознат с менюто на 578 и знае може или не...........

    CLS 50C
    Cross-Over - Second order, high-grade components.
    Input Connections - Bi-wirable multi-way binding posts.
    TX-SR578 няма възможност за Вi-Amping на център
    ааа да,и не съм съгласен какво значи нисък клас,,,бла,бла,,,,.
    по принцип си прав ,но не и за този модел,!.............................!от 6хх и 7хх,,,се различава само по куплонзите и лан мрежа,,,,от 8хх блутуут ТНХи т.н.
    не ми се изброяват ,сравнавал съм ги...............

    -------------------------------------
    Този пост е редактиран от maxim7; 30-04-15 в 19:47.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #4

    Отговор: bi-amping със център в дом.кино

    Диаграмата, от какъв ресийвър е?

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #5

    Отговор: bi-amping със център в дом.кино

    Pioneer Elite SC-55/SC-57
    240_2_large.jpg

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    39
    #6

    Отговор: bi-amping със център в дом.кино

    Щом си решил да използуваш "Би-ампинг" с фронталните ти колони, значи се предполага, че мощността на ресивъра ти е не достатъчна да захрани адекватно колоните, иначе не би имало особен смисъл.Центъра, който си решил да използуваш ще си свири перфектно и на един канал на този ресивър, а и няма начин да пренасочиш централния канал през някой от съраунд каналите.Тази опция ако не е заложена от производителя (както при Пайнера) ,няма как да стане.Дори и по-скъпите модели нямат такова пренасочване.И мен ме дразнят свободните изходи на ресивъра ми, за които ми липсват колони но в някои случаи е по-добре да си остане така.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Отговор: bi-amping със център в дом.кино

    Цитат Първоначално публикувано от maxim7 Виж публикацията
    ,бл.за отговора,,,,,,но не съм сигурен ,че от настройките не може да се конфигурира ,затова и питам,,,,,,,но едва ли някой е запознат с менюто на 578 и знае може или не...........





    ааа да,и не съм съгласен какво значи нисък клас,,,бла,бла,,,,.
    по принцип си прав ,но не и за този модел,!.............................!от 6хх и 7хх,,,се различава само по куплонзите и лан мрежа,,,,от 8хх блутуут ТНХи т.н.
    не ми се изброяват ,сравнавал съм ги...............

    -------------------------------------
    Не знам какво си сравнявал, но може да си убеден, че не са само това разликите. Конкретно в твоя случай разликата е в мощността на стъпалата и захранването, което играе важна роля при би-ампинг.
    Така или иначе твоя ресийвър няма такава опция за центъра и няма как да се получи.
    По принцип може да направиш bi-wire и с различен тип кабели за ниските и високите да търсиш някакъв ефект, но според мен пак е силно спорен ефекта.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #8

    Отговор: bi-amping със център в дом.кино

    Цитат Първоначално публикувано от Todor Виж публикацията
    Щом си решил да използуваш "Би-ампинг" с фронталните ти колони, значи се предполага, че мощността на ресивъра ти е не достатъчна да захрани адекватно колоните, иначе не би имало особен смисъл.Центъра, който си решил да използуваш ще си свири перфектно и на един канал на този ресивър, а и няма начин да пренасочиш централния канал през някой от съраунд каналите.Тази опция ако не е заложена от производителя (както при Пайнера) ,няма как да стане.Дори и по-скъпите модели нямат такова пренасочване.И мен ме дразнят свободните изходи на ресивъра ми, за които ми липсват колони но в някои случаи е по-добре да си остане така.
    Тъй като при ресийвърите мощността им е посочена при един или два канала захранвани, колкото повече колони има, толкова повече пада общата мощност. Т.е файдата от би-ампинг не особено голяма, защото ако при нормално захранване на двете фронтални колони, ако имаме 100вт на канал, при би-ампинг ще бъде примерно 80вт. Marantz посочват, колко е гарантираната мощност при накачулени всички колони - 70%. И ако колоните са по-трудни за захранване ресийвъра ще клекне. Онкиото от темата е 130вт при 6ома с един захранван канал, при два канала на 8 ома ще е пряко сили 80-90вата и като се върже на би-амп остава да се надяваме колоните да са високо чувствителни.

    И колега Маxim7, не се обиждай, но нека Lazarus18 да има малко опит и да разбира това-онова.
    Този пост е редактиран от Vanquished; 04-05-15 в 11:12.
    Ulfhedinn одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    39
    #9

    Отговор: bi-amping със център в дом.кино

    То е ясно, че мощността на канал пада при повече използвани канали , но ако ресивъра подава 2 х 100 вата примерно при използване на 2 канала ,то при би-ампинг примерно ще подава 4 х 70 вата ,което може и да доведе до подобрение на звука.Но нека тези които са го пробвали да кажат.Нека не забравяме че освен сухото усилване , при би-ампинга има и честотно разделяне на каналите при което също се получава разлика в звука.Аз също имам ресивър Маранц, който поддържа би-ампинг, но за сега колоните ми не го позволяват.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #10

    Отговор: bi-amping със център в дом.кино

    Имах преди колони вързани на би-амп, честно казано разлика не чух след моно-ампването. Би-амп има смисъл при използване на отделни усилватели или моно-блокове при колони от висок клас, това на ресийвъра е маркетинг.
    lazarus18 и Ulfhedinn харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Център и Съраунд говорители
    От raiders във форум Тонколони
    Отговори: 10
    Последно: 16-11-10, 19:07
  2. Bi-Amping- HELP
    От skalata6290 във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 26-06-09, 01:07
  3. Мултимедиен център
    От georgebg във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 18-01-07, 10:04
  4. програма за бетонов център
    От Hunter във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 09-01-07, 17:17
  5. Globul SMS център
    От MAKAPOB във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 04-09-04, 13:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе