Резултати от 1 до 9 от общо 9

Субуфер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    105
    #1

    Субуфер

    Здравейте. Купих си ресивър и съраунд тонколони, обаче няма манги за субуфер. Заслужава ли да купя някой 2 ръка за временно ползване, или да събера някой лев за нов. И въобще какви буфери да гледам? Няма тема за субуфер, така че смятам, че ще е от полза, ако се даде информация за марки класове и подобни.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: Субуфер

    Ако предните ти колони са достатъчно добри то нямаш нужда от субуфер.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    105
    #3

    Отговор: Субуфер

    Не са добри. Даже ми слабее малко баса.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    105
    #4

    Отговор: Субуфер

    Взимам си думите на зад. Доста са си басови китайките, които купих. И все пак ще търся субуфер.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #5

    Отговор: Субуфер

    Колкото и да са ти добри колоните - нищо не може да замести субуфера. Аз повече от 10 години карах без субуфер, смених всякакви видове колони - основно кофти ментета, но ми вадеха 5 канален звук и това ми беше достатъчно, а и нямах пари за свестни. Не виждах смисъл, да давам пари за още една колона, която само ще ми боботи.
    Сега вече си събрах хубаво домашно кино барабар със субуфер. Вероятно пак щях да го оставя за накрая, но се случи щастлива случайност - продаваше се точно моя буфер от моята серия, на няколко месеца в гаранция още и то на половин цена. Не се замислих.
    Трябва да ти кажа, че в момента си задавам въпроса как съм живял до сега без субуфер. Особено за филми ... просто филмът става друг. За игри също. Без субуфер просто не е същото. А предните ми колони вадят добър бас. Но когато пусна да речем някоя експлозия от филм без субуфер. И после включа субуфера и пусна същата сцена - взрива направо се премества в стаята, а ударната вълна ме удря в гърдите.
    Ти не споменаваш никъде какви са ти колоните, че да получиш отговор има ли смисъл за нов. Ако събираш някаква серия - то тогава има смисъл да си търсиш субуфера от твоята серия.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    105
    #6

    Отговор: Субуфер

    Ами ще взема буфер, но след 5-6 месеца. Колоните са Jamo 626, ама се питам дали да взема друга марка. Не че не ми харесват тия, ама не са харесвани тука. За това и пуснах тема за мнения за субуфер.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #7

    Отговор: Субуфер

    В зависимост от помещението си вземаш достатъчно мощен, но гледаш да е с възможно най ниска честотна лента. Ако пада до 25хц/усещаш по бумтящ бас/ ще е добре, а ако е под 20хц/вече усещаш треперене/ ще е още по добре. Все пак зависи и от бюджета ти. Намества се от ресийвъра да пуска към него всичко под 80хц или 100хц като отправна точка и след това си го до настройваш по вкус. Вече зависи и от марката ресийвър, че имат леки разлики в настройките и задължително пробваш с микрофона за калибрация! След това разполагаш правилно субуфера, като го слагаш на позицията на слушателя и пълзиш по ъглите на стаята докато намериш мястото където баса се чува най добре за теб. Поставяш го там и сядаш на слушателското място да чуеш резултата.

    Ако искаш конкретен пример за модел и марка, но нов - трябва да посочиш и бюджет, че стават много неизвестни.

    Щом ти харесват твоите колони не се влияй от форума. Аз как щастливо си живях преди да прочета тук там за какво иде реч и да чуя и други модели . За мен главните недостатъци са им, че имат много бас на басови парчета/рап да кажем/ и никаква следа от него на рок/метъл. Прекалено са им звънтящи високите, средите почти липсват,а центъра също ми бе глух /за филми е ужас/. Повдигането на щпайкиве при мен почти не повлия на нищо, а как се надявах..... В крайна сметка ги продаох и се започна
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 15-04-16 в 10:01.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    105
    #8

    Отговор: Субуфер

    А сега с какви колони си?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #9

    Отговор: Субуфер

    Тези от подписа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Връзване на субуфер
    От smarkoff във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-12, 20:01
  2. субуфер
    От petrucci във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 02-05-10, 09:50
  3. Пасивен субуфер
    От darin99 във форум Тонколони
    Отговори: 15
    Последно: 23-12-09, 01:09
  4. Избор на субуфер
    От ste1 във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 22-02-09, 01:57
  5. субуфер към домашно кино
    От joton във форум Тонколони
    Отговори: 4
    Последно: 29-10-07, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе