Резултати от 1 до 15 от общо 15

Кои тонколони?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    4
    #1

    Кои тонколони?

    Мъча се да избера подходящи тонколони за нов ресийвър Denon AVR-x2300.
    Двоумя се между : 1. две от тези www.monitoraudio.co.uk/products/past-products/bronze-bx/bx6 като първоначална инвестиция с последващо надграждане при налични средства или 2. in.harmankardon.com/harman-kardon-product-detail_in/hk-hkts-65.html като крайно решение. Помещението, в което ще се използват е хол -около 36 м2. Благодаря за помощта!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #2

    Отговор: Кои тонколони?

    Според мен сравняваш несравними неща. MA е друга вселена спрямо HK, Но и парите са доста по-различни Ако искаш всичко и веднага, HK е твоя избор. Ако имаш нерви да чакаш и разбира се можеш да си го позволиш финансово, то MA в случая е без алтернатива.

  4. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #3

    Отговор: Кои тонколони?

    А слушал ли си нещо от изброените?
    Бюджет?
    За стерео,за кино?
    Стаята е доста голяма тези хармъни мисля че трябва да отпаднат.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4

    Отговор: Кои тонколони?

    Най добре е да ги чуеш наистина! Аз мисля, че MA BX6 са малко с привес към високи и среди, а и ресийвера също звучи така .....ще вземеш 2 компонента звучаши изцъклено и ще стане прекалено. Чуй и други марки за тези пари и тогава решавай, но за мен тези колони са висока летва за ресийвера. Съмнява ме да успееш да чуеш целия потенциял с Денона!

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Кои тонколони?

    Много благодаря за отговорите! Чудесни сте! Всъщност става дума за monitor audio bronze 6. Е обърнах внимание, когато качвах линка, че е към по стария модел. Сърцето ми казва monitor audio. Но това, че и ресиивъра и колоните звучат "изцъклено", ме смущава. Проблемът е ,че няма къде да чуя двата вида колони при едни и същи условия за да ги сравня . А сега видях в интернет и един комплект Klipsch 5.1 с предни колони R28-f , subwoofer и две surround колони за 1100 британски паунда и още повече се обърках.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #6

    Отговор: Кои тонколони?

    Klipsch са доста по изцъклени от МА , изобщо цялата гама на Klipsch са със звучене което не е по вкуса на всеки . В технополис има Денони и богат избор на колони иди и виж кое ще ти хареса .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #7

    Отговор: Кои тонколони?

    Клипша ги слушах на времето когато търсех за себе си. Не знам, аз ли твърде много очаквах от тази марка, те ли са си такива, но нещо не ме грабнаха, а уж ги даваха "подходящи" за хеви метъл. Взех едни мънички MA и за миг не съжалявам, според мен определено много по вярно свирят от Клипша. Ако автора има желание нека погледне KEF, мисля че няма да сбърка. Хубав звук имат и Tannoy revolution... май съм пристрастен към английския звук

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #8

    Отговор: Кои тонколони?

    Klipsch имат сила, но ме изморяват при по дълго слушане. В първия момент ахваш!

    Не си писал каква е целта? Стерео или 5.1? Ако ще е 5.1 си пресметни бюджета дали ще ти стигне ако вземеш съответстващите център, съраунд и субуфер.

    Ако чуеш на живо колоните преди да купиш ще усетиш кой звук е твоя. Всеки може да ти предлага, но никой не знае какъв тип ти харесва точно на теб.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    4
    #9

    Отговор: Кои тонколони?

    След много чудене, най- накрая се спрях на ресийвър Denon x2300 с две колони MA bronze 6. Съраунда ще допълня на друг етап. След 3 дневно използване мога да кажа, че колоните са много балансирани като звучене и създават впечатление на солидност. При слушане на музика от CD качеството е невероятно.
    От ресийвъра съм малко разочарован. Тунерът не хваща нищо. On line радиото работи когато си иска. USB входът се разчита бавно и също невинаги. Не конвертира аналогово видео в цифрово. Изобщо, някак си, не ми отговаря на очакванията. Но аз съм лаик и не разбирам. Може би е въпрос на свикване и наРойки, които не съм направил.

    - - - - - - - - - -

    След много чудене, най- накрая се спрях на ресийвър Denon x2300 с две колони MA bronze 6. Съраунда ще допълня на друг етап. След 3 дневно използване мога да кажа, че колоните са много балансирани като звучене и създават впечатление на солидност. При слушане на музика от CD качеството е невероятно.
    От ресийвъра съм малко разочарован. Тунерът не хваща нищо. On line радиото работи когато си иска. USB входът се разчита бавно и също невинаги. Не конвертира аналогово видео в цифрово. Изобщо, някак си, не ми отговаря на очакванията. Но аз съм лаик и не разбирам. Може би е въпрос на свикване и наРойки, които не съм направил.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #10

    Отговор: Кои тонколони?

    Честито! Сега остава да направиш правилно настройките и свързването. Купи си хубави кабели за колоните и връзките между устройствата!

    За радиото .... предполага си свързал антената и е настроено коректно? А за онлайн-а си рестартирай рутера, задай автоматични настройки за ресийвера и опитай пак. Това че USB не се чете пробвай да го форматираш на FAT32 и не хвърляй всички песни в главната директория, а ги раздели на няколко папки. Ще е бавно също ако флашката е бавна и ако са много файловете докато ги зареди ....ще отнема време мисля.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    4
    #11

    Отговор: Кои тонколони?

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Честито! Сега остава да направиш правилно настройките и свързването. Купи си хубави кабели за колоните и връзките между устройствата!

    За радиото .... предполага си свързал антената и е настроено коректно? А за онлайн-а си рестартирай рутера, задай автоматични настройки за ресийвера и опитай пак. Това че USB не се чете пробвай да го форматираш на FAT32 и не хвърляй всички песни в главната директория, а ги раздели на няколко папки. Ще е бавно също ако флашката е бавна и ако са много файловете докато ги зареди ....ще отнема време мисля.
    Благодаря за добрите съвети. Купил съм хубави кабели.С online връзката горе долу нещата вървят, но с това FM радио не мога да се оправя. Шуми, пращи и нищо. Само "Хоризонт", когато хвана с ръка антената. Вярно че живея на ниско и ресийвъра е на 5м от най-близкия прозорец, но чак пък толкова. С китайско джобно радио за 1лв. се хваща радио без проблеми. щЕ купя и специална FM антена, но не съм щастлив, че за толкова скъпа апаратура е необходимо преправяне, за да работи. Все пак радиото е най-старата функция, от възможностите на ресиивъра.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #12

    Отговор: Кои тонколони?

    Я кажи за онлайн какво точно ловиш и как става работата, че в другата тема не можаха да ми отговорят. Какъв точно приемник ползваш и как разбираш какво има видимо за кънект към него?
    Никой не обясни нищо повече за тия ради през нета.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    52
    #13

    Отговор: Кои тонколони?

    нищо не лови пуска ресивъра на тунер и каквото излезе

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #14

    Отговор: Кои тонколони?

    Нали говорим за стрииминг ресивър не за ФМ?!
    Исках да попитам, какво вижда и може да слуша през нета, като радиа от тези в Бг.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #15

    Отговор: Кои тонколони?

    Цитат Първоначално публикувано от michael78bg Виж публикацията
    Благодаря за добрите съвети. Купил съм хубави кабели.С online връзката горе долу нещата вървят, но с това FM радио не мога да се оправя. Шуми, пращи и нищо. Само "Хоризонт", когато хвана с ръка антената. Вярно че живея на ниско и ресийвъра е на 5м от най-близкия прозорец, но чак пък толкова. С китайско джобно радио за 1лв. се хваща радио без проблеми. щЕ купя и специална FM антена, но не съм щастлив, че за толкова скъпа апаратура е необходимо преправяне, за да работи. Все пак радиото е най-старата функция, от възможностите на ресиивъра.
    FM като купих ресийвъра само го тествах и от тогава антената стои прибрана. Но до колкото помня нямаше проблем. Те хората наблягат на интернет вече. Изведи я по на високо и ако не помогне...вече с външна. Иначе апаратурата не е никак скъпа ...възможностите са ни малки, но това е друга тема.

    Цитат Първоначално публикувано от tufata1 Виж публикацията
    Я кажи за онлайн какво точно ловиш и как става работата, че в другата тема не можаха да ми отговорят. Какъв точно приемник ползваш и как разбираш какво има видимо за кънект към него?
    Никой не обясни нищо повече за тия ради през нета.
    При ресийвърите си има източник "онлайн радио" и там си има радиа от които избираш. Не се използва никакъв допълнителен приемник. То ако се замислиш receiver в превод означава "приемник"/ "получател" и т.н..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. тонколони за пц 2 /2.1
    От get във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 03-01-12, 09:49
  2. Отговори: 6
    Последно: 27-12-11, 21:59
  3. Тонколони
    От sladi4kia във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 28-01-10, 18:51
  4. Тонколони?
    От roki999 във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 23-06-09, 10:48
  5. Тонколони
    От hunter79 във форум Тонколони
    Отговори: 21
    Последно: 31-01-08, 14:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе