Резултати от 1 до 3 от общо 3

Задни колони и подходящо място за тях

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    37
    #1

    Задни колони и подходящо място за тях

    Здравейте малко преди празниците!

    До сега задните колони (размер за рафт, bookshelf) са на земята, всяка е под стол - нормален тип кухненски. Харесва ми как звучат така, никакви значилтени забележки. Искам, обаче, да правя секция на това място. Струва ми се, ако ги вдигна на ниво раменете (седнал) ще се чува по-ок, в смисъл може би си въобразявам, но понеже основната им употреба е когато играя, то ще е 'по-правилно' да са някъде около нивото на главата.
    За момента си мисля, че ще направя секцията на нива - примерно като стълбичката за награждаване при състезания - съответно в средата ще е същинската секция, а '2ро' и '3то' място отстрани ще сложа колоните. Т.е. ще имат въздух отгоре и от една страна. Отзад ще са на същото отстояние от стената.
    Предполагам ще ги сложа на някакви меки подложки. Колонките са wharfedale 220, с долен резонатор, издишат в една линия около основата.

    По разни картинки гледам задните колони са понякога даже на около 50см над нивото на главата и почти винаги на стойки. Предполагам името им на английски bookshelf идва да покаже размера, а не че се слагат на лавица. Нищо, че до преди 20-30 години стойките май са били само за аудиофили.

    Основно въпростие ми са 2:
    на стойки или на секция (като са стъпили на секцията и има дъска само от едната страна, на около 10см ... или 20см)
    и за височината, на около 20-30см под нивото на ушите или на около 30-50см над

    предполагам новите еврогейски ценности напират и към моя дом, затова така се колебая ...

    Благодаря, ако се завърти някой да сподели нещо!

    Успешно ядене по празниците ~~~

  2.  
     
  3. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #2

    Отговор: Задни колони и подходящо място за тях

    На стойка, 50см над главата, 30 градуса наклон към слушателите. При мен е така и е Ок.Виж в нет-а има доста снимки и инфо...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    37
    #3

    Отговор: Задни колони и подходящо място за тях

    Много благодаря! Рових в нета, основно гледах указания на производители и на второ място мнения, май това е по-използваната схема ^_^

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Домашно кино с безжични задни колони.
    От KristianD във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 23-11-14, 22:43
  2. Отговори: 4
    Последно: 14-02-14, 11:14
  3. Подходящо ли е да се сменя дограма през зимата?
    От nothing_hill във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 6
    Последно: 12-12-11, 01:51
  4. Най подходящо отопление за апартамент
    От vakata77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 23-05-11, 01:29
  5. Сгъваем веосипед със 7 задни скорости Shimano
    От Galahard във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 05-02-10, 19:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе