Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Подходящи ОТ за ресивър Denon AVR-X2400H

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #1

    Подходящи ОТ за ресивър Denon AVR-X2400H

    Здравейте,
    може ли да ми препоръчате подходящи ОТ за ресивъра от заглавието?
    Бюджета за ОТ е 1000лв., като мисля да взема нещо от рода на Dali Zensor 3 и след време да надграждам.В събота ще прескоча да чуя Монитор Аудио бронз 2.
    Тъй като дъщеря ми се занимава активно с пеене, вчера попитах в авител дали колоните са подходящи за целта....казаха ми, че ще си заминат скоропостижно, тъй като не са правени за вокални изпълнения.Това наистина ли е така?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2

    Отговор: Подходящи ОТ за ресивър Denon AVR-X2400H

    По принцип се търси в обратен ред
    До какво ще надграждаш?
    Зенсор не са никак лоши. Но ако ще са те бих побързал, че може да ги спрат от продажба, а цената им е доста добра. Излезнаха по евтини и по скъпи разновидности от марката и ми се струва, че тези ще изчезнат.
    Като ходиш да слушаш си носи и ресийвера най добре. С него директно да си ги чуеш. Лесно може да пуснеш музика от флашка например.
    Това за пеенето не съм го чувал, но е възможно да се случи ако се усилва на високи нива и е продължително. Зависи на какъв напън ще са подложени пък и на какво пеене. Предполагам високочестотния ще е доста натоварен. Но пък и нали имат гаранция...какво ще кажат ...някой е пеел яко на тях и за това няма да ти уважим гаранцията? Е не ми се е налагало да се възползвам от гаранционно обслужване специално за колони. Също може да ги изгориш по хиляди начини така че предполагам имат доста варианти за вратички в гаранцията. Щом са казали, че има опасност значи може и да има такава вероятност.
    Защо не поискаш препоръка от тях?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #3

    Отговор: Подходящи ОТ за ресивър Denon AVR-X2400H

    Всъщност още не съм купил рисивъра.Мисля да надграждам до 5.1 в бъдеще.Към момента имам бюджет 1500лв., който е крайно недостатъчен, затова се мятам на ресивъра с букшелф.
    Ясно ми е, че на стерео усилвател ще свирят по-добре, но с филмите ще куцат нещата.
    Ресивъра ще се купува от Англия, че е двойно по-евтино.
    За пеенето ме предупредиха, че пищялката няма да устиска на пръщенето и високите тонове.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4

    Отговор: Подходящи ОТ за ресивър Denon AVR-X2400H

    По добре вземи някой евтин стерео усилвател 2ра ръка и карай с него. Като дойде време за 5.1 ще вземеш ресийвер. Всяка година вкарват нови технологии, кодеци и т.н. в тях. Така че ако го вземеш сега докато се наложи да му използваш опциите може вече да е морално остарял. Това при положение, че няма да са ти нужни другите благини, които ги има вътре в него за сега.
    В случая с 2бр. колони дали ще е с ресийвер или стерео усилвател ...все тая. Даже с 2рия вариант може да е по добре за сега.
    За пеенето и аз така предположих ако си прочел внимателно какво написах. Но според мен ако не усилваш много не би следвало да е проблем. Имай в предвид, че високочестотните имат насоченост на звученето. Т.е. трябва да са на нивото на ушите, за да се чуват максимално добре. За тези букшелфи е добре и стойки да предвидиш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #5

    Отговор: Подходящи ОТ за ресивър Denon AVR-X2400H

    Възможността за пускането на музика от всякакви източници ме кара да предпочета ресийвър.Усилвателя би ме ограничил много в случая.
    Може да взема и друг ресивър, но няма къде да прослушам различните комбинации.За сега посетих само Авител, където ми се видяха леко дръпнати и не им се занимаваше да ми пускат ресийвъри.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #6

    Отговор: Подходящи ОТ за ресивър Denon AVR-X2400H

    Съмняваме да спрат Zensor серията - по-скоро ще я обновят . Другите дето излязоха са съответно малко по-нисък и малко по-висок клас и така Дали покриват по-голям диапазон .

    Zensor 3 ги харесвам много и са си идеален вариант за "старт" , а после при вземане на по-добри/големи колони спокойно си отиват за съраунд-а .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #7

    Отговор: Подходящи ОТ за ресивър Denon AVR-X2400H

    Общо взето съм пълен лаик без грам стаж в областта и ми е много трудно да си избера техника, която ако не блести, поне да не ме разочарова.До ден днешен слушам музика на стара уредба AKAI.....пълен шит, дори в Дачията е по-читав звука.
    Не съм много капризен, сигурно ще плейвам и MP3-ки, затова и не смятам да се изхвърлям с големи инвестиции.
    Въпроса е, дали има на пазара ресивър, който би се справил по-добре с тези ОТ.Или поне да чуя някакво мнение с конкретния такъв.
    Отделно гледам, че стойките за Dali zensor 3 са 250лв. и с цената на колоните отивам на 800лв., а цената на стоящите Dali censor 7 е 1100лв. и се чудя дали да прежаля още 300лв.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #8

    Отговор: Подходящи ОТ за ресивър Denon AVR-X2400H

    Зависи колко е голямо помещението и опциите за разполагане . Аз примерно сега почвам подмяна в обратният ред - флоорстендъри подменям с букшелф - за нашите сравнително малки помещения си е по-добър вариант (според мен).

    Каквото и да ти препоръчаме , то е задължително да го прослушаш сам - всеки си има различен слух и предпочитания и това, което се харесва на един може да не се хареса на друг.

    Не съм слушал новите МА Бронз 2 , но старият вариант не ми харесваха особено (а са доста хвалени и препоръчвани) затова е добре сам да прослушаш няколко варианта.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #9

    Отговор: Подходящи ОТ за ресивър Denon AVR-X2400H

    Предполагам каквото и да взема ефекта ще е уау, предвид това на което слушам музика в момента.В събота ще отида да прослушам Мониторите и ще реша.Остава въпроса за избор на подходящ ресивър, по възможност под 1000лв., било то и от чужди сайтове.
    Помещението е 20м2.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #10

    Отговор: Подходящи ОТ за ресивър Denon AVR-X2400H

    Ресийвер до тея пари каквото и да вземеш .... все тая според мен, че даже и за по висок бюджет. Реално за да чуеш потенциала на тези колони ти трябва нещо "по така" и DAC. Вече зависи и колко си струва за теб. Но определено с този Денон не показват 100% от себе си. Зависи и каква музика ще се слуша.

    Ефекта ще ти е "уау" в зависимост от очакванията ти! Пак зависи от типа музика. Ако търсиш разтърсващ бас и крещящо високи нива си за друга техника. Имай в предвид, че с финна настройка на позицията в помещението за колоните, разликата може да е голяма. Тези 20м2 зависи в каква форма са. По възможност е хубаво да са разположени на дългата стена(ако е правоъгълно). Трябва да оставиш и малко място зад тях и в страни. Също и да са раздалечени достатъчно по между си. Като поработят малко също започваш да свикваш със звука и може би се разработват малко. Така че ще се промени звука със сигурност с времето.
    .
    Аз като купувах преди също се зачудих за разликата 3ки+стойки или 7ци ... 7ците ми харесаха повече в къщи как звучат при еднакви условия макар и помещението да е малко. Разликата буквално ми беше само в баса и силата. А и разликата в цената преди беше по малка.

  13. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #11

    Отговор: Подходящи ОТ за ресивър Denon AVR-X2400H

    Мисля, че всички които се опитвате да помогнете, пропускате следното: "Тъй като дъщеря ми се занимава активно с пеене, вчера попитах в авител дали колоните са подходящи за целта..."
    От там и съмненията ми относно всякакви Dali, Monitor Audio и.т.н. Hi-Fi колони.
    Колоните които стават за пеене са от този тип.
    Стават и за слушане. Колко- това е разговор за друга тема!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #12

    Отговор: Подходящи ОТ за ресивър Denon AVR-X2400H

    Днес се разходих до друг аудио магазин, където също ми казаха, че за вокали е по-добре да се вземе от преносимите системи.....всичко в едно.
    Прослушах JBL EON208P, която не е никак евтина.Ами не ми хареса, после закачих активен субуфер към нея и нещата се подобриха, но пак е далеч от това, което биха ми дали Dali cenzor 3 със субуфер.
    Казаха, че не покриват гаранция за ОТ, ако се ползват за вокал.
    Ще отида до Техношитовете да прослушам някоя преносима за 300лв. дали става за вокал.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #13

    Отговор: Подходящи ОТ за ресивър Denon AVR-X2400H

    Виж примера в горният пост - вземаш едни такива за пеенето (или там имаше някакви една такава с вграден усилвател и вход за микрофон) и отделно с правиш нормалната система за слушане на музика/гледане на филми ...

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #14

    Отговор: Подходящи ОТ за ресивър Denon AVR-X2400H

    Цитат Първоначално публикувано от bobitovn Виж публикацията
    Казаха, че не покриват гаранция за ОТ, ако се ползват за вокал.
    Само не знам как ще разберат, че са ползвани за вокал

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #15

    Отговор: Подходящи ОТ за ресивър Denon AVR-X2400H

    Ами няма как да разберат по принцип от какво точно са изгорели. Аз по горе и това съм споменал. Но ако се вземе от тия преносимите нямаш преспектива за надграждане до 5.1 :D

    Иначе за разделната употреба ще е най добър варианта. Например "стария AKAI" за пеенето ...докато издържи. После 2ра ръка се намират Panasonic SA-AK45 май беше модела ...не е никак лоша. Доста бой е претърпяла и като изгоряха високите след многото изживяно по купони ги смених с някакви за 10лв. та все още работят.

    Другото е ясно вече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 16
    Последно: 10-12-17, 21:22
  2. Продавам 7.1 ресивър DENON AVR-1508 - 330 лв.
    От momchi007 във форум Приключили продажби
    Отговори: 13
    Последно: 27-12-11, 10:44
  3. Купувам ресивър Denon AVR-3805
    От vessk0 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 07-03-11, 20:15
  4. Отговори: 3
    Последно: 25-08-10, 17:58
  5. Тонколони за ресивър DENON 2310
    От Plamen1321 във форум Тонколони
    Отговори: 36
    Последно: 30-03-10, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе