Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 63

PVC или алуминиева дограма?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #1

    PVC или алуминиева дограма?

    кое е по добре за прозорци,миналото лято реших са сменям прозорците отивам при фирма да питам и почват слагай пвц страшна работа е алуминия тече т.н.,отивам при друга те пък обратното пвц ли кво пвц то тежи прозорците провисват и други...слагай алуминий в чудо се видях ядосах се и си купих цифрово фото,обаче пак ми идва на дневен ред смяната на прозорците и така тук за кво ли не се пита вече кажете си мнението и вие.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    PVC или Алуминий

    ох, не ми се обяснява термодинамика, изолации, камери и профили... накратко - аз бих си сложил PVC и нищо друго.

    имам приятели с фирма за PVC и колкото документи и сравнителни анализи съм превел просто не е истина.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #3

    PVC или Алуминий

    PVC!

    Защо?



    - По евтина

    - По добре изолира

    - Нищо не провисва, въпреки това което казват някои

    и най накрая - аз я имам от три години и нямам никави оплаквания



    Все пак е важен и майстора който я прави - попитай някой, който вече е правил да ти препоръча


  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    PVC или Алуминий

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">кое е по добре за прозорци,миналото лято реших са сменям прозорците отивам при фирма да питам и почват слагай пвц страшна работа е алуминия тече т.н.,отивам при друга те пък обратното пвц ли кво пвц то тежи прозорците провисват и други...слагай алуминий в чудо се видях ядосах се и си купих цифрово фото,обаче пак ми идва на дневен ред смяната на прозорците и така тук за кво ли не се пита вече кажете си мнението и вие.



    <div align="right">Originally posted by mikk*-*17/03/2005*:* 11:56:07</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    PVC само.Провисват само калпавата и евтина дограма.Миналото лято и аз бях пред тази дилема. Избрах малко по-скъпа -на немската фирма KBE с 5 годишна гаранция.

    От проучванията разбрах, че Саламандър не е за предпочитане, Rehau е стара конструкция. Сега навлиза Вайс профил и за нея още няма впечатления.

    Друга важна информация е от 1 приятел -зимата в печка тип варел -кюмбе са хвърляли отпадаци от Rehau и Salamander горят , докато парчета от КБЕ не горят.Също така съм гледал как се завиват самонарязващи винтове и в 3 те вида PVC като б Rehau i Salamander пластмасата е много мека и винта се навива много лесно.КБЕ на пазара е сравнително отскоро.

    Алуминиевата дограма е например , ако си остъкляваш терасата илибалкона, че е по евтина.През зимата прави конденз.Затова трябва да и се слага и термомостове и цената се изравнява с тази на качествена PVC.



    Ще дам и инфо за качествена качествена PVC дограма:



    Превъзходна топлоизолация

    От коефицента на топлопреминаване се определя способността на дограмата да превежда топлина или големината на топлинните загуби - нещо, от което до голяма степен зависят сметките ни за отопление. Колкото по-малък е този коефицент, толкова по-малко ще бъдат загубите на топлина през прозореца. Важно е да знаем, че коефицентът на топлоотдаване на стените и на дограмата трябва да бъде изравнен. За постигането на този ефект можете да се доверите на съветите на специалисти.



    Перфектна звукоизолация

    Всички знаем, че шумът, особено в големите градове, прави собственото ни жилище крайно некомфортно място за почивка и отдих, а освен това трайно уврежда здравето ни.



    Водоустойчивост

    Това са показателите, които определят степента на защита, която прозорецът дава при проливен дъжд.



    Въздухопроводимост

    Специалистите разработиха и специална вентилационна система "KBE-Climabox", която позволява естествена циркулация на въздуха, без да се образуват нежелани въздушни потоци, застрашаващи здравето ни.



    Здравина на ъглите /заварките/

    Това е свойство на компонентите, от които е съставен профилът, да се запоят здраво. Изпитанието се прави на специален стенд. Изискванията по европейския стандарт са заварката да издържа на 3700 Нютона натоварване.



    Здравина на профила

    Основната съставка, която дава здравината и устойчивостта на профила на UV лъчите, е титанов двуокис. Ако тази съставка липсва или е в намалено количество, профилът се напуква, нацепва и пожълтява. Естествено, вие не можете да направите химичен анализ на профила в домашни условия. Затова разумният човек не пести в случаите на дълготрайни инвестиции, тъй като икономиите на дребно впоследсвие излизат твърде скъпо. За да избегнете този проблем, ние ви съветваме да изисквате съответните сертификати за качество, както и документи, удостоверяващи произхода на профила.



    Защити и сертификати за качество

    По този начин могат да бъдат проследени съответствията между PVC и усилващи профили, което е гаранция за качеството на крайния продукт.



    Взломоустойчивост

    Чрез специална конструкция на касите и крилата и използвайки обков с повишена взломоустойчивост, ние усложняваме живота на крадците.



    Степента на топлоизолация зависи от вида на стъклото, неговата дебелина и разстоянието между стъклата. Необходимите показатели за топлоизолация могат да бъдат по-лесно достигнати чрез специалните стъкла с нискоемисионно покритие. Нискоемисионните т.нар. К-стъкла отразяват до 70% от топлоенергията като не й позволяват да напуска помещението, а освен това отразяват и инфрачервеното излъчване. По този начин през зимата в стаята е топло, а през лятото - прохладно.



    Стандартен стъклопакет - 24 мм

    Две прозрачни флоатни стъкла по 4 мм, дистанционер 16 мм

    Топлоизолация - kСП - 2,9 W/m2.K

    Шумоизолация - Rw,p - 32 dB

    Преминаване на дневна светлина - 91 %



    Стъклопакет с К стъкло - 24 мм

    Едно прозрачно флоатно стъкло 4 мм, едно ниско емисионно стъкло К 4 мм, дистанционер 16 мм, аргон

    Топлоизолация - kCП - 1,5 W/m2.K

    Шумоизолация - Rw,p - 33 dB

    Проникване на дневна светлина - 82 %



    Стъклопакет с К стъкло "ЕКО" - 24 мм

    Едно прозрачно флоатно стъкло 4 мм, едно К-клас "ЕКО" с кристално бял отражателен ефект, дистанционер 16 мм, аргон

    Топлоизолация - kCП - 1,5 W/m2.K

    Шумоизолация - Rw,p - 33 dB

    Проникване на дневна светлина - 82 %

    Защита от UV /ултравиолетови/ лъчи - 66,3 %

    Защита от IR /инфрачервени/ лъчи - 61,17 %



    Стъклопакет с обемно оцветено стъкло - 24 мм

    Едно прозрачно флоатно стъкло и едно оцветено в масата си стъкло /зелено, синьо, сиво, бронзе/, дистанционер 16 мм

    Топлоизолация - kCП - 2,9 W/m2.K

    Шумоизолация - Rw,p - 32 dB

    Преминаване на дневна светлина - 65 % до 80 %



    Стъклопакет с отражателно стъкло - 24 мм

    Едно прозрачно флоатно стъкло, едно отражателно стъкло /зелено, синьо, сиво, кафяво/, дистанционер 16 мм

    Топлоизолация - kCП - 2,9 W/m2.K

    Шумоизолация - Rw,p - 32 dB

    Проникване на дневна светлина - 40 % до 60 %

    Защита от UV /ултравиолетови/ лъчи - 47,5 %

    Защита от IR /инфрачервени/ лъчи - 61,17 %



    Ето и примерни цени на дограма от PVC снета от сайта на 1 български произодител, нарочно не му давам името:

    Прозорец 2100 X 1500 - бял профил



    Отваряема част 700 Х 1500

    едноосно отваряне



    AL студен профил 320 лв.

    AL термопрофил 484 лв.

    PVC - 3 камерен 423 лв.

    PVC - 4 камерен 481 лв.





    Прозорец 2100 X 1500- бял профил



    Отваряема част 700 Х 1500

    двуосно отваряне



    AL студен профил 405 лв.

    AL термопрофил 569 лв.

    PVC - 3 камерен 438 лв.

    PVC - 4 камерен 496 лв.





    Прозорец 2100 X 1500- бял профил



    Отваряема част 700 Х 1500

    едноосно отваряне



    AL студен профил 344 лв.

    AL термопрофил 527 лв.

    PVC - 3 камерен 480 лв.

    PVC - 4 камерен 538 лв.





    Прозорец 2100 X 1500 - бял профил



    Oтваряема част 700 Х 1500

    двуосно отваряне



    AL студен профил 429 лв.

    AL термопрофил 612 лв.

    PVC - 3 камерен 495 лв.

    PVC - 4 камерен 553 лв.





    Прозорец 2100 X 1500 - бял профил



    Oтваряеми части 700 Х 1500 - 2 бр.

    едноосно отваряне



    AL студен профил 414 лв.

    AL термопрофил 652 лв.

    PVC - 3 камерен 596 лв.

    PVC - 4 камерен 676 лв.





    Прозорец 2100 X 1500 - бял профил



    Oтваряеми части 700 Х 1500

    двуосно отваряне



    AL студен профил 584 лв.

    AL термопрофил 822 лв.

    PVC - 3 камерен 626 лв.

    PVC - 4 камерен 706 лв.

    Всички цени

    в посочената примерна оферта са крайни с ДДС

    и включват снемане на точните размери от място, изработка, доставка, монтаж, стъклопакети, профили, обков, крепежни елементи и изолация между касата и стената

    с полеуританова пяна.




  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    64
    #5

    PVC или Алуминий

    Дъбова дограма троен стъклопакет.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    PVC или Алуминий

    minkov, една забележка - pvc изобщо не е по-евтина. говорим за тази, която си струва де...



    kris11, самонарезните винтове се завиват без проблем в 3мм винкел, така че как влизат в профила не показва качеството му. да не говорим, че вътре металния скелет може да е различенкато състав, дебелина и т.н.



    stalker, а защо не кажеш колко струва? [] най-хубавото ( както казах на deathknight в частен разговор ) е варения дъб + стъклопакет. но цената е много солена.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    64
    #7

    PVC или Алуминий

    Да, вярно, че е скъпичка - върти ми се в главата нещо като 80-100 US$ / кв.м. дъбова дограма двоен стъклопакет.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...

    варения дъб

    ...

    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*17/03/2005*:* 12:15:10</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Дървесината, която обикновено се пропарва или проварява е тази на бука. Дъбовата е много по-издръжлива /както и тази на акацията, известна още и като салкъм / и не е необходимо да се отива чак на хидротермично обработване; достатъчна е стандартна повърхностна защита с подходящи грундове и лакове. Възможно е някоя фирма да практикува проваряване на дъбовата дървесина, но не съм сигурен дали това не е по-скоро в гонене на рекламен и маркетингов ефект. Извинявам се ако съм прозвучал сякаш изнасям лекция.


  10. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #8

    PVC или Алуминий

    мерси за отговорите значи твърдо за ПВЦ то,само да не ме изментят за марката на ПВЦ то,като едното нищо ще ми пробутат турска дограма за немска

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    PVC или Алуминий

    хехе, mikk, недей изпада в заблуда пък относно произхода на дограмата, който не е гаранция за качество. последният "хит" е немската докрама 2-ра ръка. това е рециклиран стар профил - мляно и повторно екструдирано pvc, което се познава най-вече по примамливата цена и гарантирано немския произход.



    качествените и по-скъпи турски профили не отстъпват отстъпват по нищо на другите. е, не са шуко, но...



    ценообразуването при дограмите принципно не е на кв. метър, но за удобство винаги се дава такава ориентировъчна цена. цена доста по-ниска от $100/м2 е подозрителна и ти препоръчвам да си имаш едно наум към подобни оферти.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    PVC или Алуминий

    Аз съм твърдо за алуминий с термопраг. Качествената алумиева дограма е по трайна от пластмасовата. На запад взеха повече да хвалят палстмасовата защото уш алуминиевата била вредна(алуминият е токсичен), иначе каквото и да си приказваме по евтините пластмасови дограми увисват. Качствената пвц дограам е доста скъпа.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #11

    PVC или Алуминий

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ценообразуването при дограмите принципно не е на кв. метър, но за удобство винаги се дава такава ориентировъчна цена. цена доста по-ниска от $100/м2 е подозрителна и ти препоръчвам да си имаш едно наум към подобни оферти.



    <div align="right">Originally posted by FearMe - 17/03/2005 : 21:22:33</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    смятат на линеен метър,купуват на килограм,при трансформацията от едната мярка в другата цената скача със 100 - 150 %,миналото лято ми искаха от 800 до 1600 лева...сега смятам скоро да разбера,по принцип ще мия слага приятел на мой приятел и предполагам че ще получа това което заявя...ма да видим

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    64
    #12

    PVC или Алуминий

    Алуминият бил токсичен ... ха-ха, весело стана тука

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #13

    PVC или Алуминий

    PVC на Кьомерлинг - имам вече 7 години такава и нямам никакви оплаквания!

    Жалко, че не се и почиства сама []

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #14

    PVC или Алуминий

    Сложих алуминиева дограма в бившата ми къща (в момента там живеят родителите ми) и няма нито конденз нито нищо което да прилича на бъг. Новия ми апартамент е с дървена дограма, не знам точно каква е, цвета и е като на орех и съм изключително доволен от нея []

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    PVC или Алуминий

    Имам опит с две от технологиите:

    1. Остъклена тераса с алуминиева дограма и стъклопакет - при силен студ навън дава конденз, който даже и замръзва понякога макар че има радиатор. Монтирана е преди 7г и не е с прекъснат термичен мост.

    2. В новия апартамент се спрях на дъбовата дограма със стъклопакет от вида:

    Стъклопакет с К стъкло - 24 мм

    Едно прозрачно флоатно стъкло 4 мм, едно ниско емисионно стъкло К 4 мм, дистанционер 16 мм, аргон

    Топлоизолация - kCП - 1,5 W/m2.K

    Шумоизолация - Rw,p - 33 dB

    Проникване на дневна светлина - 82 %

    Ефекта е невероятен - топло, тихо и красиво. Недостатък - наистина скъпо. Правиха ми я по поръчка, като материала бе закупен в момента на започване на строежа и две години съхна по естествен начин докато му дойде реда да стане на дограма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Боядиване на алуминиева дограма
    От gogorog във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 12-04-12, 22:09
  2. Отговори: 5
    Последно: 03-04-12, 00:17
  3. Алуминиева врата
    От ops5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 9
    Последно: 07-02-12, 17:16
  4. ПРЕМЕСТЕНО: Алуминиева врата
    От kod във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-11, 23:55
  5. Премахване на изолационна пяна от алуминиева дограма
    От helios1 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-06, 20:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе