Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

До 350 евро връщат от кредит за подмяна на прозорци

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    До 350 евро връщат от кредит за подмяна на прозорци

    До 350 евро връщат от кредит за подмяна на прозорци
    (Едно полезно четиво)
    "Срокът за отпускане на кредити по Програмата за енергийна ефективност в бита (REECL) е до края на август, но най-вероятно той отново ще бъде удължен, съобщи Борис Петков, от Nexant, фирмата консултант на проекта. Към момента са усвоени 40-45 процента от кредитната линия от Международния фонд Козлодуй..... "

    Цялата статия може да се прочете тук: http://www.monitor.bg/characters/art...id=70&eid=1258

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re: До 350 евро връщат от кредит за подмяна на прозорци

    Някой от форума ползвал ли е програмата за закупуване на климатик и ако да - как е протекло и колко са върнали накрая? Дали само ти се покрива лихвата или си наистина на плюс.

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: До 350 евро връщат от кредит за подмяна на прозорци

    Мога да ти кажа, че за дограми за 1800 лв. ни върнаха малко над 200 лв. При положение, че "далаверата" може да се ползва само при теглене на кредит със срок минимум 1 г., сметай колко е лихва и колко от главницата... в общи линии нищо не е тая помощ.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #4

    Re: До 350 евро връщат от кредит за подмяна на прозорци

    Чакам след два дена да ми монтират климатика и след това трябва да се попълни молба за възстановяване тези прословути 20 % ЕЕ . Като видя парите възстановени в банковата сметка ( между 2 седмици и 1 месец след молбата трябва да има резултат) ще ти кажа каква е точната сметка дано да излязе вярна

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #5

    Re: До 350 евро връщат от кредит за подмяна на прозорци

    За 4 климатика за обща сума 5180 лв. ми върнаха 1036 лв (20%). Срока на кредита ми е 6 месеца при лихвен % 12.75% и никакви такси, което означава, че за 6 месеца ще платя малко над 3% лихва. Общата изгода е около 17% (880 лв.), с които си покривам монтажа и остават още малко кинти .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #6

    Re: До 350 евро връщат от кредит за подмяна на прозорци

    За един климатик на стойност 2130лв. с доставка и монтаж ми върнаха 426лв.Точно 20%

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #7

    Re: До 350 евро връщат от кредит за подмяна на прозорци

    При климатика с лихвите работата отива на танто за кукуриго,....май. И ако се замисли човек повече има сметка в инвестиция за дограма.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    6
    #8

    Re: До 350 евро връщат от кредит за подмяна на прозорци

    При климатиците се получава така, че получаваш и ползваш машините веднага, а ги изплащаш в бъдеще без никакво оскъпяване, а дори в някои случаи си на далавера

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #9

    Re: До 350 евро връщат от кредит за подмяна на прозорци

    Има сметка в кредита за 1 година по програмата за ЕЕ. Климатик с цена 1577 лв: взех кредит от Прокредитбанк 1577 лв. За 1 година връщам заедно с лихвите и всички такси 1676 лв. Два дена след монтажа подадох молба за възстановяване на 20%, т.е.
    315 лв. След още два дена (днес) ми се обадиха от банката че, сумата от 315 лв. е в сметката ми. Или на финала сметката е:
    1676 - 315 = 1361 лв. . Така климатик с цена 1577 лв ми излиза 1361 лв реално ( мисля ,че разликата от 216 лв си струва разходките до банката), а и реално получаваш нещо за което си взел не само безлихвен кредит ами и си връщаш още 200 лв без да се налага да сипваш 1500 лв на куп.....в това ако няма сметка здраве му кажи

    На скептиците само мога да кажа: да не си връщаш 20 % от стойноста на разхода защото част от тези пари отиват за лихви на банката, но пак има сметка ( пък и цялата тази с схема е направена да се прибират парите все пак от банките а не от вас ама нейсе кой мисли за хората...)

    P.S. Почвам сериозно да се замислям дали да не направя така и с дограмата

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #10

    Re: До 350 евро връщат от кредит за подмяна на прозорци

    Цитат Първоначално публикувано от imrahil
    ...
    P.S. Почвам сериозно да се замислям дали да не направя така и с дограмата
    Няма да стане, защото помощи по програмата за ЕЕ се ползват само еднократно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #11

    Re: До 350 евро връщат от кредит за подмяна на прозорци

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    Няма да стане, защото помощи по програмата за ЕЕ се ползват само еднократно.
    Не е вярно,еднократно е само за определен вид услуга напр. вече не може да тегли за друг климатик, но може да тегли за докрама, котел и т.н.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #12

    Re: До 350 евро връщат от кредит за подмяна на прозорци

    Цитат Първоначално публикувано от imrahil
    Има сметка в кредита за 1 година по програмата за ЕЕ. Климатик с цена 1577 лв: взех кредит от Прокредитбанк 1577 лв. За 1 година връщам заедно с лихвите и всички такси 1676 лв. Два дена след монтажа подадох молба за възстановяване на 20%, т.е.
    315 лв. След още два дена (днес) ми се обадиха от банката че, сумата от 315 лв. е в сметката ми. Или на финала сметката е:
    1676 - 315 = 1361 лв. . Така климатик с цена 1577 лв ми излиза 1361 лв реално ( мисля ,че разликата от 216 лв си струва разходките до банката), а и реално получаваш нещо за което си взел не само безлихвен кредит ами и си връщаш още 200 лв без да се налага да сипваш 1500 лв на куп.....в това ако няма сметка здраве му кажи
    На скептиците само мога да кажа: да не си връщаш 20 % от стойноста на разхода защото част от тези пари отиват за лихви на банката, но пак има сметка ( пък и цялата тази с схема е направена да се прибират парите все пак от банките а не от вас ама нейсе кой мисли за хората...)

    P.S. Почвам сериозно да се замислям дали да не направя така и с дограмата
    Каква марка климатик си взе и от къде.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #13

    Re: До 350 евро връщат от кредит за подмяна на прозорци

    Еднократно , но само за едно направление. Например само един път дават за климатици, можеш да вземеш нов кредит за друго - дограма, изолация...Специално ги питах в банката за това ( даже щото са мого ларж дават нов кредит преди да си изплатил стария )

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    92
    #14

    Re: До 350 евро връщат от кредит за подмяна на прозорци

    Аз така си купих газовия котел. Възстановиха си ми 20 % като попове, и то не само върху газовия котел ами ги накарах да напишат вътре и програматора, външен датчик, кранов комплект, гъвкава връзка за газ и прочие монтажи - още към 500 лв. допълнително. По мои наблюдения най-много си струва работата в Прокредит банк - нисък лихвен процент, знаят за какво става въпрос, минимални изисквания за документи и няма много ограничителни условия - можеш и за 6 м. да вземеш кредита. В моя случай изтеглих към 2000, върнаха ми 400, а лихвите общо с таксата за обслужване май бяха към 170 лв за годината.
    Далаверка си е отвсякъде.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #15

    Re: До 350 евро връщат от кредит за подмяна на прозорци

    Fujitsu ASYA09LCC цена с монтаж 1350лв. С програмата за 1(една) година ми излиза:
    118.69*12вноски=1424.28лв. за плащане (това е при лихва 10% за година т.е. оскъпяване 5.5% за година)
    1350*0.005=6.75лв. такса при одобрение. С други думи 1431лв. за плащане. След 2(две) седмици ми върнаха 270лв. т.е. 20% от 1350. И реално климатика ми излиза 1431-270=1161 и при това на вноски
    Цитат Първоначално публикувано от Relute
    За 4 климатика за обща сума 5180 лв. ми върнаха 1036 лв (20%).
    Я по-полека взел над 4000лв и му върнали над 800 ... айде с тия приказки някъде другаде

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 10-05-11, 19:06
  2. Отговори: 26
    Последно: 22-02-04, 17:28
  3. Отговори: 6
    Последно: 25-12-03, 15:02
  4. Отговори: 3
    Последно: 10-10-03, 22:11
  5. Уеднаквяване на всички IE прозорци.
    От lightmaster във форум Windows
    Отговори: 27
    Последно: 15-09-03, 14:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе