Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Съвет за дограма (оферти)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #1

    Съвет за дограма (оферти)

    Здравейте
    Понеже слагам дограма на 1 от стайте при мойте родители ,но понеже са в малък град избора е доста тесен и искам да се допитам до вас какво да сложа.
    Тук има околу 10 фирми ,но всички общо взето като цяло работят с най-евтиното и.. избора е кът.
    Става въпрос за прозорец 1.50 на 2.10 от 3 части като средната се отваря на страни и отгоре с комарник.
    Като профили ми предлагат Алупласт и трокал? кое да избера? горе-долу това е най-читавото което се предлага в града.. и 2-те са 5-6 камерни
    За стъкла съм решил да е със външно 4-сезонно и вътрешно К- стъкло? как мислите като комбинация? стаята е със южно-източно изложение като и 2-те стени са външни и са без външна изолация (къща) на тях сега ще правим вътрешна изолация но това е друга тема.
    За това по-горе ми оферират цени околу 500 лева.. и се чудя само за профила дали си струва? идеята на цялата дограма е топлоизолация ,че зимата температурите тук са много ниски

    поздрави

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #2

    Re:Съвет за дограма (оферти)

    Trocal + троен стъклопакет.
    Фирмите знаят кое стъкло къде се поставя.
    С К-стъкло лятото ще става парник в помещението.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3

    Re:Съвет за дограма (оферти)

    Globe, Trocal-a е правен в Турция и не е лош за парите си. Алупласт май е немски и ги правят от рециклирани профили на Шуко.
    От българските профили, като че ли КМГ и Профилинк са най-добри. Иначе Саламандър 5 и 6 камерен е немски и е най-доброто според мен, ако имаш възможност да го намериш. 3 и 4 камерния е турски.
    Обковът гледай да е "siegenia". Стъклопакетът да е 32мм.
    P.S. Нищо не ти пречи да си поръчаш дограма от друг град, аз моята я поръчах така, че ми излезе по-евтино.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #4

    Re:Съвет за дограма (оферти)

    Мерси за съветите ,но за съжаление тук това са най-добрите вариянти ,а за стъкла не могат да ми кажат грам нищо защото града е малък и всеки слагал най-евтиното . от 10 фирми за сега никой от тях даже не е монтирал подобно стъкло.. (като единия каза че майсторите казали ,че ако сложиш външно 4 сезона и вътре К т.е 2 такива стъкла гърмял стъклопакета ).. ПРосто това са вариянтите и се чудя кое да избера.. алупласт като цяло май ми изглежда малко по-паянтов от другия като ги гледах в разрез и като сглобка? .
    Мерси още веднъж на всички отзовали се

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #5

    Re:Съвет за дограма (оферти)

    напъни и сложи троен пакет.
    избери просто профил който да може да го издържи/носи /за целта трябва да има армировка вътре която си се слага по с различна дебелина в зависимост от големината на модула може да се стигне и до двойно огънато 1.5мм желязо че и нататък/ . просто хубав профил на нормални пари е трудно.
    аргон - евтино е за да го пропуснеш. левче две на пакет е.
    пластмасови дистанционери или така наречения топъл ръб - малко по-скъпо е удоволствието и всеки си преценява. мисля беше 3-5 лева на метър.
    дай някой лев за по добър механизъм.
    не слагай дръжки за по 50 стотинки.
    това е.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #6

    Re:Съвет за дограма (оферти)

    Мерси колега за другите неща съм се погрижил да са добри ,но само се колебая кой от 2-та профила да избера Като гледам Трокала ми изглежда по надежден

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Re:Съвет за дограма (оферти)

    От двата, Трокала.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #8

    Re:Съвет за дограма (оферти)

    КБЕ поръчах преди малко оказа се че при тези пичове имам грубо казано познат който доста ме обеждава че трокал-а и кбе-то са от 1 потекло ,но кбе-то е по-добро ! доста аргументи ми изведоха от който най-тежък беше обкова.. мако докато на другата беше.. не мога да се сетя и каза че за нея вече няма вариянт за мако поръчах и на 32 мм стъклопакета отвън енерджи стъкло ,а от вътре К- стъкло

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #9

    Re:Съвет за дограма (оферти)

    Де не се окаже, че предлагат и Salamander и Veka :rolleyes: Обковът дето не се сещаш да не е Siegenia? Иначе Макото също е много добро. Toва K-стъкло лятото ще ти задържа топлото вътре, но зимата няма да имаш конденз.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #10

    Re:Съвет за дограма (оферти)

    не не нещо вайс ми се върти в главата Със сигурност обкова не беше siegenia ,но 100% това вече е тавана на предлаганите профили тук КБЕ-то и вчера го гледах но не знаех че са от 1 потекло

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    3
    #11

    Отговор: Съвет за дограма (оферти)

    Троен стъклопакет и всичко е на 6. Няма да има грижи после.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #12

    Отговор: Съвет за дограма (оферти)

    Здравейте.
    Търся впечатления от хора, които са работили българските профили на Профилинк и Бауфен.Цените им са идентични,като става на въпрос за 6-камерните профили,като и обкова и на двете е siegenia.Имам поставени на Профи,та се чудя да продължа ли с тях, или да пробвам и на Бауфен-кое е по доброто от двете?
    Или да се хвърлям на трета страна-на Трокал малко по скъпо излиза?:rolleyes:
    И друго-чувствителна ли е разликата между 4сезона двоен стъклопакет и аналогичен троен такъв,спрямо шум и топло изолационни качества?

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #13

    Отговор: Съвет за дограма (оферти)

    определено ще имаш разлика с троиният пакет. много ме е яд че не сложих. един познат има и е много доволен - каза че нищо не се чува, освен това няма конденз по този прозорец а е 3 4мм без покрития.

  17. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #14

    Отговор: Съвет за дограма (оферти)

    В две от стаите съм с Профилинк, а в спалнята сложих Саламандър, незнайно защо.И честно да ти кажа сега, ако можех да избирам бих сложил Профи-то.Дали е до монтаж, дали до нещо друго, но определено Профилинка е по-добър.Абсолютно от никъде не духа при него,докато при Саламандъра духа може би от поне 5 места и не уплътнява добре.
    И аз също като estqwerty подкрепям тройния стъклопакет.

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #15

    Отговор: Съвет за дограма (оферти)

    Мда,с две въздушни камери тройният задължително ще е по добре,но до колко осезаемо,а за конденз-и при двойния нямам,а и както доста хора от бранша ,а и ползватели са писали-много по важни са изработката и монтажа.
    Та не пречи да сложа и троен,та лично да видя разликата с двойния, и остава да се уточни дограмата.
    Днес гледах монтирана Бауфен,но 4 камерна,и малко не бяха доизпипани профилите затварящи в рамка стъклопакета -имаше фугички м/у тях,но не знам дали не е до изработката нещо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет в избора на PVC дограма
    От isho във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 331
    Последно: 11-06-21, 21:19
  2. Важни уточнения за форум Оферти
    От kod във форум Оферти
    Отговори: 0
    Последно: 28-09-12, 03:11
  3. Монтиране дръжки на PVC дограма. Моля за Съвет.
    От Irvine_Welsh във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 11:51
  4. Оферти за монтаж на Midea
    От tinata във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 25-03-08, 13:42
  5. Събирам оферти за интернет
    От fori във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 02-06-03, 19:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе