Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By SPSt

Проблем с образуване на лед от вътрешната страна на дограмата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #1

    Проблем с образуване на лед от вътрешната страна на дограмата

    Здравейте! Днес сутринта забелязах, че по цялата дължина на прозорците се е образувал лед.
    Дограмата не знам какъв вид е - ПВЦ или алуминий, но предполагам че е ПВЦ. Стаята е дневна/кухня с абсорбатор и има климатик, който не се спира денонощно. Температурата вътре не пада под 15 градуса през цялата зима. Обикновенно съм виждал че се събира конденз по процореца, но до сега не бях виждал да се заледява така. По принцип на превза от вътре има наредени саксии с цветя и може просто да не съм забелязал ако се е случвало преди това.
    Забелязах че малко подухва от цепнатините в сглобката на ъглите на дограмата (на снимките се вижда че са големи) и за сега сложих тиксо върху тях, а в последствие мисля да ги намажа с малко силикон.
    Въпросът ми е защо се получава това заледяване? Стаята е сравнително топла, климатика уж би трябвало да изсушава въздуха, но всъщност не е така. Моля, дайте съвет какво да правя.




    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Проблем с образуване на лед от вътрешната страна на дограмата

    Климатикът изсушава въздуха в режим "Охлаждане". Проветряване му е майката, за да излиза влажния топъл въздух и да се образува по-малко конденз.
    estqwerty одобрява това.

  4. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #3

    Отговор: Проблем с образуване на лед от вътрешната страна на дограмата

    Заминала е .............а вътре в стъклопакета какво е положението?

  5. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #4

    Отговор: Проблем с образуване на лед от вътрешната страна на дограмата

    Кондензът по принцип не ме притеснява толкова, обикновенно е около 5 см в долната част на стъклата.
    Сега като се замисля, преди 2 седмици сложих възвратна клапа на абсорбатора, защото вкарваше разни миризми и кондензът може да се е увличил от това. Но защо замръзва, след като в стаята е сравнително топло?

    ПП. Вътре в стъклопакета няма вода/лед.

  6. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #5

    Отговор: Проблем с образуване на лед от вътрешната страна на дограмата

    Изпуснали са сглобките на касата

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #6

    Отговор: Проблем с образуване на лед от вътрешната страна на дограмата

    Това остъклен балкон ли е?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #7

    Отговор: Проблем с образуване на лед от вътрешната страна на дограмата

    Навън -15, вътре +15, подухва леко и готово. Замръзва конденза. Вдигни температурата на 25 и конденза ще намалее и няма да замръзва.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #8

    Отговор: Проблем с образуване на лед от вътрешната страна на дограмата

    Редовно проветряване според нивото на влагата, вдигни щорите малко, премести цветята от перваза, махни клапата за момента, включвай аспиратора преди готвене и го спирай достатъчно време след това. Всичко това подобрява вентилацията на стъклопакета и намалява конденза.
    Когато се постопли времето провери уплътненията между стълопакета и рамката. Така също и тези на отваряемото крило. Ако са се втвърдили двата вида уплътнения не вършат работа и трябва да се сменят.
    Ако профила (рамката) е подложена на напрежение, възможно е да се е изкривила, усукала и да се е повредила по тази причина. Зависи и преди колко време е поставяна, качеството на профила, има ли метален якостен профил в него, изработката и монтажа. Там спасението е само нов прозорец и качествен двоен или троен стъклопакет. Според изложението и желанието (бюджета) се комбинират различен тип и дебелина стъкла и дистанционери.
    Изолацията на външните стени също е важна, за да не се появява конденз на стената под прозореца. Оттам също се повишава влагата в помещението. За препоръчване е да е външна EPS (стиропор) с дебелина поне 8см.

    Сега видях, че кондеза има и на самата рамка на прозореца, което не е нормално. На пластмасова дограма не съм виждал такова нещо.

  11. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #9

    Отговор: Проблем с образуване на лед от вътрешната страна на дограмата

    Благодаря Gena_bs! Точно това мисля да направя - по-често пускане на аспиратора, и когато имам възможност ще проверя уплътненията. А относно леда на рамката, той най-вероятно е от цепнатината в сголбката, от която подухва студено. Мисля да я затворя със силикон.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #10

    Отговор: Проблем с образуване на лед от вътрешната страна на дограмата

    Ако пишеш за цепнатината в рамката (касата, профила) - може с акрилен уплътнител. За пластмасите, контактуващи със стъклопакета - никакво лепене! Ако се наложи, не можеш да демонтираш стъклата.
    Допълнителна застраховка - влагоабсорбатор, който да работи постоянно в помещението.

    Преди час се прибрах и имах около 4 см конденз и аз. Навън беше -11, вътре на остъклена неотоплявана тераса +7. Съвсем лек конденз над отваряемите крила в/у профила и долу в ъглите само. Явно и аз трябва да регулирам крилата и да прегледам уплътненията, за мое съжаление.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #11

    Отговор: Проблем с образуване на лед от вътрешната страна на дограмата

    А дали не може да е изпуснал стъкло пакета? А и уплътненията най вероятно не са ОК на отваряемия ако са твърди, но на самия стъкло пакет и да са по твърдички ми се струва не е проблем? Пускането на кухненския смукател често според мен ще влоши нещата ако не осигуряваш отворен прозорец за приток на външен въздух, защото така от всяка възможна цепнатина на дограмата ще влиза студена струя и конденза може да се увеличи. За да изтеглиш въздух от помещение е нужно да имаш от къде да влезе друг. Ако не се отоплява помещението също си е проблем.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #12

    Отговор: Проблем с образуване на лед от вътрешната страна на дограмата

    Моя апартамен е направо вакумиран.Буквално се усеща като затварям врата.Когато пусна абсорбатора ,в банята почва да се усеща лек мирис на комин.Като отворя прозореца в горния край нямам никакъв проблем.Когато пусна сушилнята също отварям леко прозореца ,щото иначе целия конденз отива на стъклата.Така че по час и половина два пъти в седмицата съм с полуотворен джам в кухнята незаяисимо от градусите навън.Не е проблем,после се затопля бързо.Нямам никакъв проблем с конденза,дограмата е на 4 години,някаква ,не я знам ,не е скъпа,но не пропуска грам студ,обикалял съм я с перце да видя дали случайно фурка от някъде но не...Аз постоянно проветрявам,и ме кефи свежия въздух.В другия апартамент съм с дървена дограма и там вече е друга бира,в смисъл,че я няма тая херметизация,и не ми се налага да отварям врата когато пускам абсорбатор например.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Подмяна на стъклопакета на дограмата
    От regned във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 12
    Последно: 16-10-13, 10:10
  2. Боя за вътрешната част на Микровълнова LG
    От JKanchev във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 06-07-13, 20:26
  3. Проблем с вътрешната платка на Panasonic CS/CU G95KE
    От vanyo_83 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 10-09-12, 21:04
  4. Samsung AQV - проблем с вътрешната платка
    От vanini във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 12
    Последно: 02-11-09, 19:01
  5. Отговори: 12
    Последно: 07-07-04, 16:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе