Резултати от 1 до 13 от общо 13

Подмяна на стъклопакета на дограмата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #1

    Question Подмяна на стъклопакета на дограмата

    Здравейте колеги! Отново имам нужда от съвет, ама тоя път за стъклопакета.
    Дилемата е следната - в момента съм с най-обикновен стъклопакет - бяло/ бяло на 24 мм, дограмата не знам каква е, някаква 4 камерна е, строителя ги е слагал и двете.
    Дограма няма да сменям, обаче тъй като имам дооста стъкла (към 20 квадрата), губя доста топлина зимата. Та, основната дилема в момента ми е на кое да се спра -
    Вариант 1 - двуслоен стъклопакет 4 + 6 с 4 сезона покритие и аргон + пвц дистанционер, отново на 24 мм, като в този случай няма да сменям стъклодържателите.
    Вариант 2 трислоен стъклопакет на 34 мм - 4 сезона/ бяло / ка покритие, като в този случай сменям и стъклодържателите, което си е яко в джаза, тъй като строителя избрал някво фоли, което не се предлага за този тип дограма и най-вероятно няма да се намери само за мен, в резултат на което ще трябва да сложа леко друг цвят за стъклодържателите.
    Основния ми въпрос - вариант 1 (двоен стъклопакет 4+6) компромис ли е, или реално няма да усетя разликата между двуслоен и трислоен при така избраните екстри.
    Ценово май няма значителна разлика между вариантите. Разбира се във вариант 2 не съм включил цената на стъклодържателите.
    Много Моля за съвет!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #2

    Отговор: Подмяна на стъклопакета на дограмата

    външни ролетни щори също са опция.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #3

    Отговор: Подмяна на стъклопакета на дограмата

    Принципно е така, но тук отиваме на напълно друга тема... Аз питам какво Whiskey да пия, ти ми викаш, що не пиеш една Водка.
    Поздрави и нищо лично.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    2
    #4

    Отговор: Подмяна на стъклопакета на дограмата

    Трислоен-има осезаема разлика.Поне по мое (субективно) мнение.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #5

    Отговор: Подмяна на стъклопакета на дограмата

    Щом имаш много прозорци и финанси - троен. Не съм специалист по дограма, но две въздушни междини с обща дебелина 34мм винаги ще е по-добре от една междина с 24мм.
    Аз си сложих троен с дебелина 40мм - зависи дали го позволява профила на дограмата.
    4-те сезона се убедих вече, че за лятото има много добър ефект - почти не пропуска топлината. Но не мога да кажа все още как се държи зимата - дали няма да спира част от топлината.

  7. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #6

    Отговор: Подмяна на стъклопакета на дограмата

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Щом имаш много прозорци и финанси - троен. Не съм специалист по дограма, но две въздушни междини с обща дебелина 34мм винаги ще е по-добре от една междина с 24мм.
    Аз си сложих троен с дебелина 40мм - зависи дали го позволява профила на дограмата.
    4-те сезона се убедих вече, че за лятото има много добър ефект - почти не пропуска топлината. Но не мога да кажа все още как се държи зимата - дали няма да спира част от топлината.
    А като цена как стоят нещата. аз съм с PVC "Trocal" - 5 камерна и двоен обикновен стъклопакет бяло/бяло. Ако го сменя с троен стъклопакет и 4 сезона дали ще има осезаема разлика?!?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от regned Виж публикацията
    Здравейте колеги! Отново имам нужда от съвет, ама тоя път за стъклопакета.
    Дилемата е следната - в момента съм с най-обикновен стъклопакет - бяло/ бяло на 24 мм, дограмата не знам каква е, някаква 4 камерна е, строителя ги е слагал и двете.
    Дограма няма да сменям, обаче тъй като имам дооста стъкла (към 20 квадрата), губя доста топлина зимата. Та, основната дилема в момента ми е на кое да се спра -
    Вариант 1 - двуслоен стъклопакет 4 + 6 с 4 сезона покритие и аргон + пвц дистанционер, отново на 24 мм, като в този случай няма да сменям стъклодържателите.
    Вариант 2 трислоен стъклопакет на 34 мм - 4 сезона/ бяло / ка покритие, като в този случай сменям и стъклодържателите, което си е яко в джаза, тъй като строителя избрал някво фоли, което не се предлага за този тип дограма и най-вероятно няма да се намери само за мен, в резултат на което ще трябва да сложа леко друг цвят за стъклодържателите.
    Основния ми въпрос - вариант 1 (двоен стъклопакет 4+6) компромис ли е, или реално няма да усетя разликата между двуслоен и трислоен при така избраните екстри.
    Ценово май няма значителна разлика между вариантите. Разбира се във вариант 2 не съм включил цената на стъклодържателите.
    Много Моля за съвет!
    Би ли ми казал какво се случва със стария стъклопакет?
    Аз имам двоен бяло/бяло на "Ролпласт" поставен през 2008г. и ако реша да го сменя с троен пак от тях дали ще ми вземат и приспаднат цена за стария или просто ще си платя новия и по-живо по-здраво...
    Този пост е редактиран от warm; 02-10-13 в 19:18.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #7

    Отговор: Подмяна на стъклопакета на дограмата

    Значи пич, работата е там че стария стъклопакет отива директно на боклука, даже може да ти искат пари за това че ще ти го изхвърлят. За нищо не става. Другото което е, че най-вероятно ще трябва да слагаш нови стъклодържатели - тройния стъклопакет е по-дебел и съответно стъклодържателя по-тънък.
    Та никой не ми каза нещо конкретно - защо троен стъклопакет, а не двоен? Никак не ми се ще дограмата да е като коледна елха - един цвят за дограмата, друг за стъклодържателите

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #8

    Отговор: Подмяна на стъклопакета на дограмата

    Цитат Първоначално публикувано от regned Виж публикацията
    Та никой не ми каза нещо конкретно - защо троен стъклопакет, а не двоен? Никак не ми се ще дограмата да е като коледна елха - един цвят за дограмата, друг за стъклодържателите
    Ето ти някакви измислени данни събрани от интернет
    размерност W/m2K (вата загуба за м2 за 1 градус разлика м/у външна и вътрешна)
    единично стъкло 5,9
    пакет 24мм бяло - бяло 2,9
    пакет бяло-ка 1,7
    пакет 4с-б-ка 0,8 (тук малко ме съмнява цифрата)

    Загуби за най студени месец януари (ср.т 0 градуса София) Заложена т в помещението 20.

    печалба от бяло-ка дТ20х (2,9-1,7)х 20м2 х 24ч х 30дни = 345,6КВч в най-студения месец (62лв при отопление на ток)
    печалба от 4с-б-ка дТ20х(2,9-0,8)х 20м2 х 24ч х 30дни = 605КВч в най-студения месец (110лв при отопление на ток)

    разликата м/у двете е 260КВч това при отопление на ток е към 47лв. И това е сметката за най-студения месец. През другите месеци печалбата ще е още по-малка.

    Имай предвид и че 4с стъклото има сериозно преимущество лятото. За пакет 4с-ка не мога да намеря данни за топлозагуби така че ако офертата за твоя двоен пакет е такава си сметни с някакво малко по-малко число от 1,7

    Предполагам, че не се топлиш на ток и съответно тези идеализирани суми горе трябва да ги понамалиш спрямо системата за отопление. Примерно ако си с климатици делиш сумата на КОП-а им за 0 градуса. Или ако си на газ/дърва/пелети си смяташ по цена на м3 и калоричност спрямо ток-а.

    Ето една таблица за цената за отопление при различни системи за отопление.
    Този пост е редактиран от orlincho; 03-10-13 в 12:38.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #9

    Отговор: Подмяна на стъклопакета на дограмата

    Ами на климатици се отоплявам. А колкото за стъклопакета 4Сезона 4 мм/ бяло 6мм + аргон ми го дава Ug : 1.1 W/(m².K). Това ми го даде човека който ще ми прави стъклопакета. Та ако е истина този коефициент разликата не би трябвало да е толкова голяма.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #10

    Отговор: Подмяна на стъклопакета на дограмата

    Здравейте,
    Имам един належащ въпрос за размерите на стъклопакета - мерил съм разстоянията от фугата между профила и стъклодържателя и съответно от другата страна така (надявам се разбирате какво имам предвид). В този случай колко се вади от получения размер - 10 мм (по 5 от страна) или 12 мм (по 6 от страна)?
    Друго което искам да ви попитам 1-2 мм разлика в размерите на стъклопакета фатални ли са?
    ПОМОЩ!

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #11

    Отговор: Подмяна на стъклопакета на дограмата

    Разстоянието м/у пакета и профила е м/у 5-7мм от страна, като се слагат специални подложки за разпъване на стъклопакета.
    Разстоянието не бива да е по-малко от тези 5мм от всяка страна.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Ето ти някакви измислени данни събрани от интернет
    Загуби за най студени месец януари (ср.т 0 градуса София) Заложена т в помещението 20.

    печалба от бяло-ка дТ20х (2,9-1,7)х 20м2 х 24ч х 30дни = 345,6КВч в най-студения месец (62лв при отопление на ток)
    печалба от 4с-б-ка дТ20х(2,9-0,8)х 20м2 х 24ч х 30дни = 605КВч в най-студения месец (110лв при отопление на ток)

    разликата м/у двете е 260КВч това при отопление на ток е към 47лв. И това е сметката за най-студения месец. През другите месеци печалбата ще е още по-малка.
    Интересни сметки, но в кое помещение има 20м2 стъклопакети.В един прозорец 1,80/1.40 има 2м2 стъклопакети.В цял апартамент може и да има 20м2, но далеч не във всеки апартамент.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #12

    Отговор: Подмяна на стъклопакета на дограмата

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Интересни сметки, но в кое помещение има 20м2 стъклопакети.В един прозорец 1,80/1.40 има 2м2 стъклопакети.В цял апартамент може и да има 20м2, но далеч не във всеки апартамент.
    Цитат Първоначално публикувано от regned Виж публикацията
    Здравейте колеги! Отново имам нужда от съвет...
    Дограма няма да сменям, обаче тъй като имам дооста стъкла (към 20 квадрата), губя доста топлина зимата. Та, основната дилема в момента ми е на кое да се спра.....Моля за съвет!
    Ми човека такова задание е дал. А това дали са много е относително. Живея в етаж от къща - миналата година слагахме дограмата - 36м2 без Велуксите. Е светло е вкъщи. Генерално правилото е площта на вертикалните прозорци да е 10-20% от площта на пода в зависимост от предназначението на стаята. Покривните прозорци пък трябва да са 60% от нужните вертикални за същото помещение.

    Но квадратурата няма чак такова значение след като видяхме резултатите от сметките. Както каза човека по-горе той се топли с климатици и спестеното от разликата м/у 2-ен обикновен, 2-ен КА, 3-ен по-сложен не е кой знае каква погледната за една година.
    Този пост е редактиран от orlincho; 16-10-13 в 10:33.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #13

    Отговор: Подмяна на стъклопакета на дограмата

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Но квадратурата няма чак такова значение след като видяхме резултатите от сметките. Както каза човека по-горе той се топли с климатици и спестеното от разликата м/у 2-ен обикновен, 2-ен КА, 3-ен по-сложен не е кой знае каква погледната за една година.
    особено като сложиш и един коп 3 и делнеш ел.енергията на 3 за да получиш нужните киловати за отопление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Подмяна на ел. инсталация
    От metesator във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 42
    Последно: 12-02-19, 10:42
  2. Надути кондензатори - подмяна
    От rad013 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 15
    Последно: 21-02-12, 13:09
  3. От коя страна на стъклопакета се поставя К- стъклото?
    От DEF във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 13
    Последно: 08-12-11, 10:55
  4. Подмяна на захранване
    От mushr във форум Общ - хардуер
    Отговори: 21
    Последно: 25-09-11, 11:01
  5. Подмяна на IP
    От hrtddy във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 27-05-09, 14:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе