Резултати от 1 до 9 от общо 9

как да си направя локален сървър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    54
    #1

    как да си направя локален сървър

    Какво трябва да използвам за да обевя дадена директория или пък част от Харда за сървър,за да мога да тествам web страниците си (аплетите) без да се налага да ги качвам в нета.

    Чувала съм за някакъв пакет към Уиндолс ,които прави това,но незнам точно как се казва.

  2.  
     
  3. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #2

    как да си направя локален сървър

    Чакай са, какви аплети, какъв сървър - кажи за какъв език (програмен) иде реч се пак?!

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    как да си направя локален сървър

    За да си пробваш направената страница е достатъчно само да кликнеш на index.html и ще я видиш на браузера ти.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    54
    #4

    как да си направя локален сървър

    Правя уеб страница в която са вградени java аплети.Единият от аплетите ми създава jpg файл,който трябва да бъде записан на сървъра. Проблема е там,че страницата все още я разработвам и не съм я качила на сървъра. За да разбера дали аплета правилно създава jpg файла трябва да използвам единствено appletViewer защото браузера няма право да записва файлове на харда.

    Тоест файла ,които съм го изработила от аплета трябва да го кача на някакъв сървър,затова ме интересува каква програма мога да използвам за да обевя някаква директория от харда ми за сървърна и там да мога да записвам изработения от аплета файл.

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    как да си направя локален сървър

    Качи си творението на www.hit.bg , примерно, и ще видиш как и дали работи.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    204
    #6

    как да си направя локален сървър

    ми мисля че не ти трябва сървър ако правиш стрницитеси на HTML JavaScript Css можеш да тестваш с бутона правя от фронпейя или дреамуивъра да речем докато ако пишеш на PHP или нешо дро си сложи Апачи сървър


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    54
    #7

    как да си направя локален сървър

    Значи пиша ги на java и по-точно правя java аплети за да ги тествам Apach сървър ли трябва да си инсталирам и как действа той.

    А между другото Windows SP, какво представлява нещо от него няма ли да ми свърши работа?

  10. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #8

    как да си направя локален сървър

    SP ми звучи като Service Pack и май нема да помогне много



    Изтегли си Apache сървър от www.apache.org

    След като го инсталираш, основната му директория се достига като в полето address на браузъра си напишеш: http://localhost . Това може да се промени - има обстойни хелпове как да го направиш, моля чети инструкциите!

    Физическото местоположение на основната директория можеш да разбереш като намериш файл /Apache/conf/httpd.conf, отваряш го с notepad или друг редактор и намираш реда:



    DocumentRoot "c:/put/do/osnownata/direktoria"



    Това в кавичките можеш да промениш по свое усмотрение с пътя до желана от теб друга директория. След това просто слагаш в нея файловете си и по гореописания начин я отваряш през браузър.



    Ако ти е необходима и поддръжка на РНР и MySQL за начинаещи е пакета WAMP Server (www.wampserver.com).



    Айде успех





    P.S. Aко всичко дотук ти създава проблеми, може да се опреш на съвета на Ru-boy, който ми се струва така да се каже "най-безболезнения" вариант []

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #9

    как да си направя локален сървър

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Правя уеб страница в която са вградени java аплети.Единият от аплетите ми създава jpg файл,който трябва да бъде записан на сървъра. Проблема е там,че страницата все още я разработвам и не съм я качила на сървъра. За да разбера дали аплета правилно създава jpg файла трябва да използвам единствено appletViewer защото браузера няма право да записва файлове на харда.

    Тоест файла ,които съм го изработила от аплета трябва да го кача на някакъв сървър,затова ме интересува каква програма мога да използвам за да обевя някаква директория от харда ми за сървърна и там да мога да записвам изработения от аплета файл.



    <div align="right">Originally posted by magda - 12/04/2005 : 15:50:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не зная как стоят нещата със security policy на браузера и дали има право да пише файлове на харда ( аз съм убеден, че има ), но APPLET-а по принцип се счита untrusted и няма право да пише/чете файлове, прави директории, да чете дадена информация от системата и прочие други. Не зная твоя аплет дали успява да запише картинката, която създаваш, но мисля, че сървърното приложение, което ти е нужно в случая щом пишеш на java е Tomcat ( пак на апачи ) - друг въпрос е, че става вече въпрос за писане на сървлети. И все пак успяваш ли с аплет да запишеш файл на диска?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 19-12-07, 10:41
  2. Отговори: 12
    Последно: 13-07-06, 00:59
  3. Download от локален сървър
    От sven във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 24-02-04, 14:12
  4. Локален Видео Чат
    От Shegobieca във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 16-01-04, 17:44
  5. Как да си направя Proxy сървър ???
    От LudZaVrazvane във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 20-08-03, 17:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе