Резултати от 1 до 12 от общо 12

Войната на Browser-ите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #1

    Войната на Browser-ите

    Завърших най-сетне с тестовете на Netscape 7 RC1.

    Oчевидно Netscape и Mozilla имат огромен напредък спрямо M$. Повечето от досадните бъгове и несъвместимости с последните HTМL писани и неписани стандарти са отстранени. (има още какво да се желае обаче)



    Ефекта цветен ръб и border="0" при таблиците все още са проблем.Сайта на Сетком е идиално поле за тестове.



    Браузера работи страшно бързо и създава илюзиията за светкавично зареждане на страниците.

    ~~~

    Интересно ми е докъде са стигнали другите фирми. Ако някой ползва Browser различен от МIE, NSC 7 RC1, Mozilla 1.0 нека пусне 2 картинки. Сегмент от Setcom.bg заглаваната страници и от форума вътре.



    <font color=blue>Memento mori</font id=blue>

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #2

    Войната на Browser-ите

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>Браузера работи страшно бързо и създава илюзиията за светкавично зареждане на страниците.<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Това означава ли, че е по-бърз от IE6 или няма как да провериш?



    <font color=red>Dominator</font id=red>

    domin@dir.bg

    ICQ#109217561

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #3

    Войната на Browser-ите

    Prosto MIE purvo tegli kartinkite i posle gi pokazva NSC gi pokazva dokato gi tegli i drugi ot roda.. Tova e prividno po-burz, prosto na tebe ti e po-got i ti se struva che po-burzo..



    Edin kanal 200K si e 200K nezavisimo kakuv Browser polzvash taka che ne moje da se govori za "po-burz" ili "po-baven"... CPU natovarvaneto na mega-procesorite ni sushto veche ne e ot znachenie..



    No polojitelno mi hvana okoto...



    <font color=blue>Memento mori</font id=blue>

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #4

    Войната на Browser-ите

    Я дай линк да пробвам RC1.

    После нали лесно се разкарва?



    <font color=red>Dominator</font id=red>

    domin@dir.bg

    ICQ#109217561

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #5

    Войната на Browser-ите

    http://channels.netscape.com/ns/browsers/7/default.jsp



    Ne sum go mahal oshte, dosega ne sum imal problem da mahan NSC



    Edited by - DeathKnight на 24/07/2002 19:48:39

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    118
    #6

    Войната на Browser-ите

    IE systo pokazwa kartinkite dokato gi tegli, ne go pkazwa ako jpg primerno ne e progressive. Zawisi ot formata na kartinkata




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #7

    Войната на Browser-ите

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    IE systo pokazwa kartinkite dokato gi tegli, ne go pkazwa ako jpg primerno ne e progressive. Zawisi ot formata na kartinkata

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Ne si me razbral za kakvo stava vupros. Prosto ne e sushtoto. (i za netscape-a njama znachenie dali e progressive ili ne, no v edinija sluchaj go pokazva na stepeni v drugija sluchaj dokadeto e izteglen)...

    Ne che i IE ne go pravi! No ne go pravi vinagi... Sloji si go i she razberesh za kakvo govorja, sega kakvo da ti objasnjavam...



    <font color=blue>Memento mori</font id=blue>

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #8

    Войната на Browser-ите

    ?IE7




  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #9

    Войната на Browser-ите

    Ако има още някой който да не е минал Netscape 7.0 Final, да минава!!! Това е истината. Няма ги гнусните забавяния на IE, дори самия HTML зарежда на части вече а не само картинките, ефекта е впечатляващ. Може отделните страници да са на Tab-ове а не на прозорци, което е страшно удобно. (даже в XP има опция от SP1 насам да се направи Netscape-а на основен browser). Има вграден download manager (ако не сте открили още че от FlashGet по-добро няма). Няма Oпера няма Чалга това е .



    PS. Споменах ли че хората пари не искат...

    www.netscape.com



    <font color=blue>Memento Mori</font id=blue>

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #10

    Войната на Browser-ите

    IE 234234324 (beta)




  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #11

    Войната на Browser-ите

    Намерих малко свободно време да тествам новата Opera.Която искренно ми препоръчваха няколко хора. Мдаа ето резултатите:



    1. Интерфейс: Става

    а) индикация за скорост, големина на страницата и т.н : SUPER!

    б) навигация, бутони, менюта - Търпи се

    2. Скорост на браузинг - бърза но по-бавна от Netscape (теста е субективен)

    3. Съвместимост с HTML - W3C - може би

    4. Съвместимост с произволно избрани страници от мен (включително Setcom.bg). 50% - Пълна скръб

    (не поддържа: бордери.. картинка за фон на таблица и още много други глупости и яко ме подразни.. е това не пречи сайтовето които аз съм правил да се виждат идеално с нея[:-eyebrows])



    --------------------



    Извод. Това не браузер! [:-devil], а пръчка. Не знам какво ядро ползват, но много ми прилича на модифицирана Mozilla в кофти насока...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #12

    Войната на Browser-ите

    сега ще си го дръпна и ще го изтествам, на мен още PR1 ми харесваше и предполгама и това ще ме накефи [:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Войната по пътя и Жертвите
    От hristobotev във форум Автомобили
    Отговори: 54
    Последно: 11-12-09, 01:11
  2. Войната по пътищата
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 52
    Последно: 27-09-08, 09:44
  3. Край на войната на форматите
    От sw2v във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 20-02-08, 15:55
  4. Отговори: 51
    Последно: 19-12-03, 16:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе