Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 55

Войната по пътя и Жертвите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #1

    Войната по пътя и Жертвите

    http://dokkpbdp.mvr.bg/NR/rdonlyres/...UR19512008.xls

    Седя си и чета, чета , чета ....
    Чудя се, на акъла ни. Как се връзваме на полицайските глупости за "ДРАСТИЧНО повишаване на броя на убитите пре ПТП". Чета заглавия във вестниците "Войната по пътищата продължава"!

    А сега погледнете файла дето съм дал:

    1965 г - 743 убити при ПТП
    1968 г - 1062 убити
    1969 г - 1003 убити
    1970 г - 1066 убити
    .......................
    2007 г - 1006 убити
    2008 г - 1061 убити При ПТП

    Към 25.09.2009 г - общият брой регистрирани МПС в страната е 3 149 473 брой. През 1992 година броя на МПС е 1 411 278 броя. ЗА 1964Г. БРОЯТ НА МПС Е 36 000, ПРЕЗ 1965Г.- МПС СА 39 000 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Опааа.....

    Всичко това по данни на МВР!!!!
    А сега си направете сметката, има ли война по пътищата ?
    Нима колите не станаха по-сигурни, защо ни залъгват с тези "СТРОГИ САНКЦИИ С ЦЕЛ ПРЕВЕНЦИЯ" ?
    Пълни глупости - и при 40 000 МПС - 1000 убити и при 3 милиона пак 1000 убити.
    Всичко е с цел да се събират пари ......

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #2

    Войната по пътя и Жертвите

    Може, но например в Холандия убитите са 500 на година, а те са 17 милиона...

  4. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #3

    Войната по пътя и Жертвите

    Цитат Първоначално публикувано от Smurfa
    Може, но например в Холандия убитите са 500 на година, а те са 17 милиона...
    Това надали е вярно.
    Второто е че там има пътища и маркировка !!

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #4

    Войната по пътя и Жертвите

    офтопик:

    не знам колко е достоверен източник но все пак:

    https://www.tispol.org/node/3980

    и качеството на пътищата е фактор но със сигурност не е основния за броя на инцидентите. Като знаеш че пътя е кофти няма да караш със 150, нали?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Войната по пътя и Жертвите

    и там карат луди , но нямат дупки.
    При 150 с дупка на пътя ..............
    или при 150 с три камиона , на двулентов участък , и единия камион реши да изпревари.

    [green]за да не се налага да трия постове , а според мен тези са доста интересни , но далeче от темата си позволих да направя нова тема[/green]

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #6

    Re:Войната по пътя и Жертвите

    Няма смисъл голям да коментираме но 150 официално никъде не е позволено да се кара на територията на България...ако не се лъжа.
    Спред статистиката при нас на 1 милион има 132 жертви,
    в Австрия са 84 на милион,
    Финландия са 75 на милион,
    Италия 81 на милион,
    Норвегия 53 на милион,
    Швеция 44 на милион
    Гърция 140 на милион.

    Незнам дали забелязвате, но колкото по на северозапад се погледне процентното сътношение намаля.Бил съм в някой от изброените страни и очевадно има доста по-културно каране, сравнено с нашето.

    Относно първия коментар ако се спазват знаците за скороста (все пак пътните знаци не са за украса нали?) никой няма да те спира и да те глобява...гарантирано е

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:Войната по пътя и Жертвите

    saint056a Бях в Италия май месец тази година.
    Честно като шофьори са много зле, даже и от гърците.
    Като дисциплина - там са още по-зле.

    Но нещо ми привлече вниманието - три ленти , дясната е само за камиони ( от всякакви държави )
    опашката в дясната лента бе станала мнооого километрична , но никой не влезе в лявата лента
    Ще питаш защо - отговора е че карабинерите вземат книжка за такова нарушение , без да ти се обясняват.
    а без книжка си губиш работата.
    Ако тук се направи закона да е строг и да се прилага, ще намалеят жертвите.

    Но за съжаление какво да говорим и да се лъжем- това тук няма да стане в близките 10г.

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Re:Войната по пътя и Жертвите

    абе всичко си е въпрос, на манталитет.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #9

    Re:Войната по пътя и Жертвите

    @Mr.TECHNO и аз съм бил в Италия. Предполагам знаеш, че италианците и като шофьори и като манталитет са си същите като българите, единствената разлика е, че са с малко по-висок стандарт от нас. Ама съм бил и в скандинавието достатъчно време за да си определя мнение. А там за цяла седмица по пътищата не видях един да сече път или да те изпревари като пътен знак. Да не говорим, че спазват да спират на знак STOP независимо, че няма нито коли нито хора на улицата........ това последното съм го виждал лично ако някой не вярва.

  12. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #10

    Re:Войната по пътя и Жертвите

    Поводът да пусна тази тема, бе повишаването на санкциите за шофьорите. Това според КАТ ще доведе до намаляване на ПТП и жертвите по пътищата.
    Аз обаче не съм убеден в това защото:
    1. Видно е, от първя ми пост, че те не са толкова много и термина "Войната по пътищата" , не е правилен.
    2. Никой няма да спаси тези идиоти , дето пият до 4 часа сутринта, качват се на стария Голф 2 и .... се пребиват на първия завой или дърво.
    3. Никой няма да спре ония идиоти с автомобили за по 60-90 000 лева дето минават на червено, карат в бус лентите и "летят" с 200 кв. в час по магисралите. Те продто си плащат и заминават.
    4 . .......

    Помня, че преди 1990 година не давахме пари на милиционерите, защото не вземаха и щяха да ни арестуват за това. Тогава имаше, 1 акт, 2 акт, 3 акт и няма книжка за 2 години. В САЩ като бях, пак не взимат пари полицаите и всеки си прави сметката.

    Според мен извода се налага сам, или КАТ си защитава интереса по формулата - високи глоби-Високи подкупи ....
    Или МВР да си реши проблема в своя двор и да спрат тези рушвети. Във въпросната Америка, заплатата на пътен полицай е най-ниската от всички полицаи - 4500 $ , но те имат много социални придобивки - безплатно обучение за децата от 1 клас до завършване на университета (Вие знаете какви са таксите там), безплатно здравоопазване за семейството, отпуск по-дълъг от останалите работещи в страната и т.н. При тези условия този човек знае, че годишно пести 10-15 000 $, държавата ще го пенсионира на 55 години с 3500-4000 $ пенсия. За това и не взема тези 50 $ , които всеки американец ще му даде.

    ПП. Благодаря на Mr.TECHNO, че отдели тази тема като самостоятелна. Време е да стане дебат , по тази голяма манипулация.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #11

    Re:Войната по пътя и Жертвите

    Добре hristobotev, а ти какво предлагаш да се промени? Понеже както разбрах ти си просто против високи глоби.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re:Войната по пътя и Жертвите

    Христо
    уважения за това което си написал.
    Но забравяш нещо - тук е България и големи подкупи има само от големи хора.
    Големите глоби водят до послушание. Бръкни в джоба на Българина и ще видиш колко е примерен и послушен.
    За тях моя съдружник казва - "За тези хора важи "естествения подбор", във войната на хората с дърветата засега дърветата нямат загуба".

    В Италия на моя познат затова че направи изпреварване на непрекъсната линия - 150Evro глоба и книжката за 3месеца.
    Дали ще го направиш пак ?
    ако те хванат в нарушение и с акт ,следващата санкция е двойна на предния акт + новия както и срока за без книжка
    ако те хванат без книжа - съд за Непредумишлен опит за убийство.


  16. VPM
    VPM е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    159
    #13

    Re:Войната по пътя и Жертвите

    Много хубаво си говорите, но ако тука куките не взимаха пари, положението щеше да е мнооого по-различно.
    Докато не се направят някои решителни неща в посока изкореняване на корупцията, по-високите санкции ще означават единствено и само по-голям рушвет.
    КАТаджиите са по-нагли и гладни от всякога - за това може да говорим много, примери аз лично мога да дам десетки - кой от кой по-комични/трагични.

    Последния такъв случай: Колега го спират онзи ден без фарове. "Ще даваш ли нещо или ще ходиш до банката?"

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #14

    Re:Войната по пътя и Жертвите

    хайде стига с обида на тема Голф - респективно VW !!
    Тема табу.
    Мога да кажа за каруцаря с Ренде или Орел .или за глупака с Ситроен или Пежо или за малоумника с Хонда.
    А колко глупаци има дето не си гледат в огледалата и правят маневри без да погледнатв тях ?? , а колко са тия с неизправни автомобили??.
    Има лента за автобуси - да ма в тази лента няма никакъв автобус - естествено има в средната лента някой едва влачещ се и потеглящ на зелен светофар след поне 5 мин.
    А къде видяхте магистрали в България ?? няма такова нещо - може да има към 3000 г. На муж магистралата дупка ,на мост ями и гърбици и знак 60 км/ч или пък подобие на асфалт от който ти падат пломбите , а гумете са ядат споростижно.
    Да не говоря пък за възможностите на водачите за паркиране / еле пък особено на жени/.Всяка вечер наблюдавам начини на паркиране или на излизане от паркинг - някои с 1500 маневври успяват . Повечето от маневрите са примерно назад с навит докрай волан на дясно , въртене на волана във всички посоки в края на маневрата и преден ход пак с пълен десен волан - и опаа пак сме на изходна позиция.
    Не всеки е роден за водач има такива дето са уникални с невъзприемчивостта си , еле пък жена водач да те пропусне в задръстване .
    Има и такива дето са родени за водачи - примерно го застигаш , но той си следи в огледалата, преценява си възможностите и те пропуска като дава сигнал, не се опитва да те блокира при изпреварване , преценява , че има леко разширение на пътя и се изтегля плътно в дясно да те пропусне.
    Напоследък ТИР водачите от Турция станаха много колегиални - не се събират плътно един зад друг, следят си огледалата , подават мигачи ако е свободен пътя пред тях, изтеглят се в дясно. Когато им благодариш след като и изпревариш те поздравяват с пресветкане на фарове и тромби.
    За разлика от ужастните румънци дето карат на 2 м един от друг .

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re:Войната по пътя и Жертвите

    VPM при условие че глобата е 300лв , носиш ли всеки път повече пари , щото куката под 100/150лв няма да се навие да ти "пусне гювеч"?

    Крис11 - знаем как караш, доста си труден за стигане , но пък това което не мога да ти отрека е че караш сигурно. Съгласен съм с теб че не всеки може да кара.Но как да покажеш на някой "умник" да не се надценява и да си познава възможносттите на колата.
    @Roumen68 e Добричлия , но е доста внимателен шофьор. Имам още един познат @WSD който пак е от там и пак е внимателен, но с това свършват моите добрите примери

    Шегата настрана - за мен няма значение от къде е човека, а как кара колата си и дали не прави бели не само на себе си, ами и на другите .

    https://www.youtube.com/watch?v=4wT7zM8XgXQ

    Най ми хареса тази на паркинга- доста точно потвърждение на думите на @kris11

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проследете пътя на Дядо Коледа
    От hristoslav2 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-13, 19:23
  2. Започна канонизирането на жертвите на баташкото клане!
    От Tommorow във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 03-04-11, 11:57
  3. CD плейърите по пътя на грамофоните!
    От shuko във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 30-11-09, 00:29
  4. Отговори: 4
    Последно: 24-06-07, 17:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе