Резултати от 1 до 3 от общо 3

e-cards + български език

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #1

    e-cards + български език

    Намерих си няколко скрипта (CGI) за e-card, но в езиците, които са включени като поддръжка, не фигурира българския. (например http://www.ginini.com.au/tools/postcard-direct/)



    Тъй като материята не ми е ясна, моля някой да ми каже може ли даден скрипт да се обработи допълнително, за да може да се пише на български език (или да се отказвам от идеята за картички, докато е време []) (Или ако някой знае удачен скрипт, който е ползвал)



    Предполагам, че при php ситуацията е аналогична.



    edit//

    В горния сайт, в Documentation - Multi-Lingual Support намерих упътвания кои файлове как да се променят, но не ми е ясно дали тези промени ще дадат възможност да се пише на български. Мисля, че би трябвало. Ще опитам.


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #2

    e-cards + български език

    Добре де, а пробва ли да използваш скриптовете 'out of the box'?



    Навремето съм писал скриптове за e-cards на Perl и не съм имал проблеми с кирилицата, като не ми се е налагало да правя нещо специално. Просто трябва да има enc-type директива в html шаблона и всичко е било наред. На php също съм писал front end към бази данни и нито веднъж не съм забелязвал проблем с кирилицата.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #3

    e-cards + български език

    Благодаря ти за отговора - точно това ме интересуваше, преди да започна да обработвам файловете.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Български език за чужденци
    От stfn във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 21-06-11, 16:29
  2. ICQ на Български език
    От BerkStock във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 16-09-05, 17:08
  3. Български език за Zen Cart 1-2-5d
    От Nedko във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 0
    Последно: 15-08-05, 13:45
  4. работа с WindowsXP на български език
    От sony2 във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-04, 13:05
  5. преводачка от руски на български език
    От mistar_ti във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-04, 21:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе