Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    76
    #1

    Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    Здравейте! Искам да ви помоля за помощ за избор на два цифрови фотоапарата за различни цели.
    Работя във фирма за производство на мебели и шефа иска да купим някакво апаратче за около 250-300 лв. Ще го ползваме за снимане на отделни мебелни модули и на цялостно монтирано обзавеждане. Всичо това ще се снима на закрито, така че едно от основните изисквания към камерата е да прави (за цената си де) добри снимки на закрито при естествено и изкуствено осветление. Освен това трябва да има доста широк ъгъл на снимане, понеже някой от обзавежданията са доста обемни. Резолюцията да е от порядъка на 3-4 Мпиксела. Снимките ще се използват за направа на каталог на фирмата и за публикуване на сайт. Това са основните изисквания към единия фотоапарат.

    Другия е за мое лично ползване. Изискванията към него са по-големи;
    - в ценовия диапазон 700-800 лв;
    - резолюция между 5 и 8 Мпиксела
    - да записва изображенията в некомпресиран вид (RAW или TIFF формат) - не е задължително;
    - да прави няколко снимки при едно натискане на бутона за снимане с възможност за избор след това на по-сполучливата снимка;
    - да снима видео с неограничена продължителност до запълване на паметта;
    - по възможност със вградена светкавица;
    - възможност за монтиране на статив;
    - да има някаъв вид стабилизация на образа;
    - възможности за напълно ръчни настойки на баланс на бяло, скорост, затвор, фокус.

    Предварително благодаря на всичко който ще изкажат компетентно мнение по питането ми.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    103
    #2

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    1.Sony DSC-600
    2. Panasonic dmc fz5

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #3

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    по възможност със вградена светкавица;
    - възможност за монтиране на статив;

    това всички го имат.
    За тези изисквания и тази цена ... dslr (350d или пентакс истд) ама от Щатско. Тука за 2х парички.
    а като е некомпресирано - само РАВ, от ТИФ няма файда

    За 250-300 .. ами нека да е 350 и да вземат панасоник лс2 или лс3

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    т. 2: Panasonic FZ5 (ревю) няма ръчен фокус (но пък ще спестиш от бюджета). В противен случай предлагам 2 алтернативи
    - все още се намира Canon S2IS (цена, ревю), цената е добра, а частта с видеото е разработена перфектно; няма RAW, нито TIFF.
    - наскоро излезе Panasonic FZ7 (цена, ревю), качеството на снимките по отношение на шума определено е в полза на FZ7 (сравни ревютата), има и ръчен фокус; има TIFF.
    Заб. Голяма файда от TIFF-a няма, честно казано и RAW съм използвал в единични случаи и предимствата мноого трудно могат да се нарекат съществени.

    Други алтернативи: Olympus SP-500 Ultra Zoom, Canon S3 IS, Kodak EasyShare P880 (колега от форума си го купи преди година и не се е оплаквал)

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #5

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    За евтин фотоапарат вземи един Samsung S500, S600, евтино е и снима много добре за бюджетен апарат, единствено червения цвят е малко нереален. като основен недостатък мога да кажа че тези самсунги нямат визьор и трабва да се кьориш на диспея отзад, иначе лещите са Шнайдер и нивата на шума са ниски.

    Този който ще купуваш за себе си мога да препоръчам някаъв DSLR на старо или канон от серията S1, S2 , S3 IS или . За 800 лв няма да намериш RAW формат, а и ако няма да обработваш фотографиите ти е излишен.

    Решението е някой да ти докара фото от САЩ. Гледай да има по голям обектив , а да не е тип сапунерка с обектив който се прибира в корпуса! Многото пиксели на матрицата въобще не са предпоставка за качествени снимки!

    Има много евтини Коника-Минолта поради причината че фирмата ликвидира производството на фотоапарати, но пък моделите който съм тествал са кошмарни, конкретно останах разочарован от Z3, пробвах 2 такива и двата шумяха ужасно , може би Z5-цата е по читава -не знам.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #6

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    Z3 шуми нормално, също и 5.

    Имаше преди ДЕФЕКТНИ бройки в Метро ... може на тях да си попаднал

    Аз харесвам 5Д

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    Този дето ще ти е за лично ползване Fujifil finepix F30. Страшен фотоапарат е. Разгледай ревютата.
    http://dpreview.com/reviews/fujifilmf30/
    http://www.steves-digicams.com/2006_.../fuji_f30.html

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    76
    #8

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    Благодаря на отзовалите се до момента за мненията. Кажете ми някой Canon да отговаря на изискванията за втория апарат дори и да е на по-висока цена. Благодаря.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    Каноните по принцип нямат стабилизатор с иключение на един два по скупи и голеими модела. Ти виж фуджито пък после няма да искаш да погледеш канон.

  12. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #10

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифро

    @Stancho_75 - Canon S2 и S3 имат оптична стабилизация и по принцип покриват всичките ти изисквания с изключение на RAW формата - те изобщо не предлагат такава функция в ниския и средния клас, така че просто забрави за нея, освен ако не си готов да се разделиш най-малко с 2000 лв за Digital Rebel. Най-добър по отношение цена-качество в момента е FZ7 и нека по-ниската цена не те подвежда, защото той превъзхожда S2 по всички параграфи (освен по резолюцията на клипчетата), така че ти препоръчвам да го обмислиш добре.
    Един Canon, който напълно отговаря на нуждите ти е Pro1. За съжаление, моделът вече морално поостаря (2004 г. се появи на пазара) и качеството на снимките изостава. Смея да твърдя това съвсем отговорно, защото ми се наложи да работя с един такъв за малко и честно казано останах огорчен от него. Ако искаш ще ти пратя снимки за сравнение, но то си личи и в ревютата. Той е така да се каже в ниската част на високия клас на Canon и пак е над 1000 лв, даже като гледам доста над.
    Ако все още не можеш да решиш, отиди на www.dcresource.com, www.steves-digicams.com или www.dpreview.com и си проведи research-а
    Лично моя съвет е да избереш по-високо качество на снимките пред RAW формата, но все пак всеки си има свои критерии.
    От мен толкова, успех!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #11

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    RAW формата - те изобщо не предлагат такава функция в ниския и средния клас, така че просто забрави за нея,
    Да ти продам един G3 Не знам как му върви цената в момента.....

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2
    #12

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    Отговарям само по точка 2 - за лично ползване ГОРЕЩО препоръчвам
    SONY DSC-H2
    за около 740 лв. Има го на доста места, включително technomarket i technopolis. Апаратът е с впечатляващ 12х оптичен зуум обектив Carl Zeiss Vario-Tessar, със стабилизация на образа естествено. По-добър (но и по-скъп вариант е DSC-H5)

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #13

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    maznik59, това са бившите модели модели Z на МИНОЛТА, поради това, че SONY им купиха бизнеса за фотоапарати. Външният им вид е същият. Освен това СОНи са си СОНИ и винаги ще се ебават с клиентите си. Карта 1 ГБ Мемори стик Дуо про 130 лева и нагоре ако е оригинална. МНОГО, АДСКИ МНОГО скъпи консумативи ако се преебе нещо. Осоебнно в БГ където цената е винаги 2х.
    Олимпус и ФУДЖИ са същите- скъпи карти и консумативи, че и апаратите им са по-скъпи от на КАНОН.
    За работа може да вземеш и един Пентакс Оптио 50 или 50L. E не са най-добрите но са на цена до 300 лева, леко с червеното, но се оправя.
    За лично както казаха хората КАНОН или ПАНАСОНИК. Лично аз съм за КАНОН.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2
    #14

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    Ludia,
    Не съм съвсем съгласен с теб - човекът иска конкретен съвет, за конкретни модели, а не размисли от общ характер. Аз лично смених 2 модела на Канон през последните 4 години и съм за КАНОН, само че за случая - Powershot S2/S3 май са скъпички.
    СОНИ направиха много силна серия от модели Cyber shot през последните години, особено ми харесва използването на Zeiss обективи. По тази причина по точка 2 по-добре SONY DSC-S600 вместо пентакс-ите.
    Какво лошо в това че SONY купили Minolta, или че Minolta купила Konica, не пишем история на фотобизнеса, а иначе в тази история МИНОЛТА са много сериозна фирма. Това че "СОНи са си СОНИ и винаги ще се е*ават с клиентите си" не звучи сериозно и би могло да звучи по-вярно за българските търговци. Нямам много поглед върху цените в БГ, но ако ще се купува Powershot S2, то по-добре SONY DSC-H5.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    76
    #15

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    За момента се колебая между Panasonic FZ7, Canon S2 IS и Finepix F30. А някой да има мнение или наблюдения по отношение на Olympus SP-500 UZ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам цифрови фотоапарати
    От mr_garchev във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 29-09-10, 20:07
  2. Отговори: 90
    Последно: 07-06-10, 13:34
  3. Сервиз за цифрови фотоапарати
    От lggk във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 06-09-07, 11:47
  4. Linux + цифрови фотоапарати
    От zloRadi във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 13-08-07, 22:57
  5. Цифрови фотоапарати?
    От Yas във форум Общ - хардуер
    Отговори: 28
    Последно: 28-07-02, 08:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе