Резултати от 1 до 13 от общо 13

Дата и час на екран след сваляне от цифрова камера?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    5
    #1

    Дата и час на екран след сваляне от цифрова камера?!

    1)* Има ли начин, след като се свали на компютъра запис от цифрова камера /в случая е JVC GZ40 - пише върху собствен хард диск /, да се възпроизведе датата и часа/на компютър или телевизор/, при положение, естествено, че датата и часа са били записани и по време на самия запис с камерата!!!?? При възпроизвеждане директно от камерата /на телевизор/ датата излиза на екран, но само в този случай! Е?? Какво ще кажете?
    2)* Тя пише в MPEG-2. Файловете са с разширение MOD, като прибавя и негови си текстови файлове с разширение MOI.
    3)* В какъв формат е най-бързо, а и качествено да се записват на диск - MPEG-1, MPEG-2, VSD и после: DVD VIDEO, DVD DATE..., а и диска какъв да е - марка, вид...

    * Ако имате отговори, ще ви се отблагодарявам някак! За сега всеки гадае по тези въпросите!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    17
    #2

    Re: Дата и час на екран след сваляне от цифрова камера?!

    1) След като камерата има възможност за възпроизвеждането на датата и часа, то и при компютър е възможно. Въпросът е къде стои информацията за датата и часа на снимане. Това, което намерих из интернет за около 10 минути, е че файлът с разширение .MOI съдържа индексираща информация, която може да се ползва при видеомонтаж (предполагам за cutting на отделните парчета).

    Другата идея, която ми идва на ум е (само предположение, тъй като не разполагам с такава камера): ако камерата записва в нов файл при всяко натискане на Rec бутона, то може от датата на създаване на файла да се генерират субтитри, съдържащи дата/час. Но това ми се струва малко нереално, тъй като при всяка пауза ще се генерира нов файл и ще стане пълно мазало за управление.

    За сега единствения начин е да се търси програма, която отваря MOI файлът и показва дата/час или пък генерира субтитри.

    2) Според някои форуми MOD файловете се преименуват в MPG и се отварят с Adobe Premiere. За да има звук може да се наложи да се инсталира AC3 кодек, обаче не помня в кой форум го пишеше и за каква камера.

    3) За конвертиране за DVD MPEG-2 е за предпочитане, а и DVD-тата ползват MPEG-2 като алгоритъм за компресиране. При VCD пак си ползвай MPEG-2 оригинала, който при конвертиране пък ще създаде MPEG-1 компресиран .DAT файл.

    Диска каква марка да е? Ами може лилав, може зелен, понякога и син*


  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    5
    #3

    Re: Дата и час на екран след сваляне от цифрова камера?!

    - Да, камерата записва в нов файл при всяко натискане на Rec бутона, като създава един MOD и един MOI файл. Интересното е дали датата и часа могат да се възпроизведат и на телевизор? Според мен - не!
    - Но, идеята за Adobe Premiere е добра! Тази програма най вероятно ще отвори и MOI файловете!Така че, при компютърно отваряне няма да има проблем!
    - Относно преименуването от MOD в MPG - аз съм го пробвал и работи. Нито едно DVD не ги чете, но преименувани няма проблеми - странно, но факт.
    - Идеята при хард дисковата камера е, че купчината файлове /MPEG-2/се свалят светкавично на компютъра, преименувам ги ръчно* от MOD в MPG и се изстрелват като DATE DVD на диска /за 13 мин. записвам 4,3Gb/ и дискът е готов! Втората стъпка /при желание и свободно време/е да сглобя файловете в един цял или няколко файла с програма за редакция на видео файлове /има такава с камерата - CyberLink../, при което се създава MPG файл. После този файл записвам вече /за по-симпатично/ като DVD VIDEO с или без чаптъри... през примерно NERO 7. Така си осигурявам диск с оригиналните MOD и MOI файлове /бърз процес/, а с втория - удобство и "накипреност" при гледане! В първия случай датата ми е много потребна, а във втория - не, защото там се вкарват текстове, музика, снимки.....каквото ти хрумне.
    - с други думи, твоят съвет е полезен и сега остава някак да успея да извадя MOI информацията през компютъра на екрана!
    - значи да разбирам, че когато правя DVD VIDEO диск, е добре да го запиша* отново в MPEG-2 и то като най-високото ниво на качеството. Файлът ще остане голям като оригиналния, но качеството ще остане равно на това при записа на камерата, нали така? Не знам защо, когато правя DVD VIDEO диск, процесът на зпис е за време равно /че и по-голямо/ от това на филма??/NERO 7/. Май е въпрос на експерименти!

    И така: Благодаря за съвета!!* :Super:

  5. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #4

    Re: Дата и час на екран след сваляне от цифрова камера?!

    Не ми е попадала цифрова камера с хард диск. Важно е според мен в какъв формат /компресия/ е записан файла. При тези с касетите компресията е DV и във файла има информация за година, ден, час, минута, секунда. Друг е въпросът коя програма я вижда тази информация. Адобе премиера сам не я разчита но има плагинзи за него, които го правят. Аз ползвам scenanalyzer, която хем ми разбива видеото на файлове спрямо индексите на записа, хем ги именува с дата, час, мунута /още при кепчъра/, което после помага за евентуални надписи при обработката.
    Как изглежда кепчъра при теб. При другите е копиране на файл от камера към компютър.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    17
    #5

    Re: Дата и час на екран след сваляне от цифрова камера?!

    KTT, и при S.S. е копиране на файлове, при това още по-директно хард диск-хард диск. Доколкото разбрах файловете при това JVC са отделни за всеки индекс (което е и точното наименование при видеозаписа на лента, съществуващо и при старите VHS камери) и тъй като всеки файл си има дата и час, то генерирането на субтитри, които да се наложат не е особено голям проблем.

    За момента почнах да пиша една много проста програма, която взима датата на създаване на всички файлове (в зависимост от маската на търсене) в дадена директория и създава файлове (отделни за всеки видео файл) със субтитри. Поради липса на време генерирането все още не работи както трябва. Също така за момента не взимам и дължината на самия видеоклип и не зная до кое време да генерирам субтитрите, но това с помощта на някоя библиотека ще успея да го направя. Като остане време и завърша програмата ще я сложа някъде за сваляне и ще пиша тук.

  7. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #6

    Re: Дата и час на екран след сваляне от цифрова камера?!

    * * * * * * klarkyg,
    * * * * * * под директно или "още по-директно" имах предвид да не се променя вида на информацията - прекодиране, размер на кадър, стандарт и т.д. След като източника е цифров, то си е се копиране дали от хард, дали от дискета или касета или флаш. При* mini DV /DV компресия/ всеки кадър носи информация за време - дата, година, час, нанопетилетка и т.н., а не само на местата на индексите. Та затова и питах как вижда уиндоуса /програмите за кепчър/ камерата и какъв е резултата на компютъра - що за файл се копира там. Може и при тези с диск да е така.
    * * * * * * *Мисля, че по никакъв начин няма дата, час и т.н.* да се извади на телевизор директно от камерата, защото тази информация не е записана във видеото а е доп. служебна информация/ във файла/.
    * * * * * * *И извън темата каква е компресията при тези с диск и какво се записва на 1 диск /? GB/ - резолюция, продължителност, компресия /качество/. Щото съм виждал цифрови камери с 720х576 - половин час видео и записват на флаш памет. Ама се сети за какво става после материала. При mini DV камерите стандартно се записва час видео на касета /14 GB файл/* 720х576 Пал, 4 канала* с по 16 бита, 48 Khz аудио или с около* 6-7 пъти по-високо качество от DVD като материал за последваща обработка и евентуален запис на DVD диск.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #7

    Re: Дата и час на екран след сваляне от цифрова камера?!

    KTT, днеска ще видя и ще ти кажа, имам на работа една JVC EVERIO 200. 2 Мп, 1/3,6" матрица, с 4 ГБ хард. по книга дават 30 минути на HQ-HIGH QUALITY, SP-60 min. но не съм гледал разширенията, ако остане време ще видя.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    5
    #8

    Re: Дата и час на екран след сваляне от цифрова камера?!

    Радвам се, че разчепквате темата!

    На КТТ отговарям, че датата и часа се вадят на телевизор директно от камерата без проблем!
    Проблемът е при вадене на компютъра!!
    Записва на 4-ри нива на качество - от 4,5часа до 24часа!

    Действайте, а аз ще гледам и ще попивам! :Super:

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    72
    #9

    Re: Дата и час на екран след сваляне от цифрова камера?!

    Пробвай с v-DTS
    http://dts8888.com/

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    5
    #10

    Re: Дата и час на екран след сваляне от цифрова камера?!

    Добре, Петров, ще опитам това, което съветваш! Просто ми е малко времето! Благодаря!

  13. Nic
    Nic е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    20
    #11

    Re: Дата и час на екран след сваляне от цифрова камера?!

    За да извлечете датата и часът от DV филма използвайте DVSubMaker, след което те ще се показват като субтитри, това е от мен

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    5
    #12

    Re: Дата и час на екран след сваляне от цифрова камера?!

    Благодаря на Nic!
    Но твоето предложение отнася ли се и за файловете на харддисковата камера, какъвто е случая с мен!? Както казах, те са MOD файлове! А не DV!

  16. Nic
    Nic е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    20
    #13

    Re: Дата и час на екран след сваляне от цифрова камера?!

    Цитат Първоначално публикувано от S.S.
    Благодаря на Nic!
    Но твоето предложение отнася ли се и за файловете на харддисковата камера, какъвто е случая с мен!? Както казах, те са MOD файлове! А не DV!
    ++


    За DV знам, че става със сигурност, но нямам представа за хардискова камера.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC
    От cristo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 264
    Последно: 18-08-10, 00:09
  2. Показване на дата при запис от камера"panasonic hdd sdr h40
    От radovan1973 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 03-08-09, 22:29
  3. RQ: програма за сваляне от DV камера
    От featbeast във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 08-01-07, 22:30
  4. Малко разяснения за сваляне от цифрова камера?
    От saint056a във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-05, 13:46
  5. Цифрова камера
    От spun във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 05-06-04, 03:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе